Ispovijest bivšeg radnika Googla kako su pokradali webmajstore

Kako ste vi Nosf i Milito pametni, čudo jedno, koje ste godište samo da pitam, devedeset osmo?

Milito veli svatko ima pravo na svoje mišljenje, naravno da ima, ali bitno je šta je istina, mislim da je vjerojatno apsolutno svatko tko je imao tih godina doticaja s adsensom i drugim webmasterima znao kako se Google ponašao, i ovaj članak je samo na glas napisana javna tajna, nešto što se otprije znalo širom svijeta među webmasterima.

Kao da ja idem svoju mamu učit i ispravljat o tome kakvi su joj profesori bili u osnovnoj i srednjoj školi. Recimo kako je nemoguće da su ih lupali ravnalom po prstima, jer je meni to iz današnje perspektive gotovo nevjerojatno.

Uglavnom vi koji tih godina nemate pojma kako je bilo, jer ste se igrali u pijesku, ili ste tek 2011. godine za trideseti rođendan dobili kao poklon wordpress tečaj kupljenog na kolektivi, zašto se grčite s teorijama zavjere, pustite nas koji imamo više iskustva i koji smo tada postojali da potvrdimo neke stvari.

1 Like

Čime tvrdiš da je istina osim onim tekstom i eventualno “iskustvu” koje je relativno.

Pa to je opce poznata stvar. Javna tajna, jel. I na ovom, i na IZ forumu, ljudi su se te godine masovno zalili da su ih banirali radi nicega. A meni se cini da je mozda tada u Googleu gospodin koji je pregledavao te banirane sajtove/accounte, gledao kao gradski konj, koji ima one stitnike sa strane, pa tako recimo ako ti reklama nije tocno toliko piksela od slike nego naprimjer dva manje, bum, ode account. Po meni bi bilo posteno da se svi ti accounti bannani radi nicega reaktiviraju.

Gle, ja nisam ljut na google jer njihova stvar je koliko će davati webmajstorima a na webmajstorima je da prihvate hoće li koristiti adsense ili nešto drugo, mada nije u redu od njih pošto u ugovori stoji da 70% ide webmajstorima, trebali bi se pridržavat pravila ili ih izmjenit.

Ali ne razumijem ove kao ti koji tvrde da to nije istina i da google ne manipulira, tj. daje webmajstorima koliko i kada hoće. Pa jesi li ikada doživio da zarada padne ili poraste od prvog u mjesecu za 50%, ja sam to doživio u ovih 7-8 godina brem 50 puta a ti mišliš da je zato jer oglašivaći odjednom prvog u mjesecu krenu sa duplo manjim uplatama ili šta?

Pa normalno da nije do toga nego ovisi o tome koliko google odlući da će podjeliti novac vlasnicima adsense accaunta. Ako je lošije vrijeme ili oni odluče da im treba jedno 10ak miljardi $ više ove godine oni će smanjiti zaradu webmajstorima ili će dati naredbu da se ukine milion accaunta i to je to. Nema tu nikakve teorije zavjere ni ničega slično, jednostavno je tako.

zarada padne ili poraste od prvog u mjesecu zato sto oglasivaci ukljucuju ili iskljucuju oglase od prvog u mjesecu… budgeti za kampanje su dinamicni isto kao i periodi za odredjene konverzije…ako su u jednom trenutku odlucili bannati pola racuna jer se ne slazu s pravilima cemu cudjenje… zar nije nedavno uvedena fiskalizacija i igra se po novim pravilima a ko ne prati leti…ekipa je dramila ali se onda prilagodila… isto je vjerujem bilo i sa ovim…malo su pocistili i to je sve… evo malo ozbiljnijeg clanka na tu temu… http://techcrunch.com/2014/04/29/adsense-whistleblower/

Vjerovatno sam stariji od tebe. Nemaš pravog argumenta pa prelaziš na dječije fore tipa ‘vi ste se igrali u pjesku dok sam ja “hakao”’. Da je ovo zaista istina kao što ti veliš, misliš da Google ne bi tužio ovog anonym (lahko bi ga locirali) gospodina zbog narušavanja ugleda? Da je ovo istina misliš da on ne bi tužio Google? Poklopi si i prestani sa tim dječijim “uvredama”.

Je, organiziraju se svi isti dan da isključe kampanje. Uostalom tko uplačuje kampanje po danima, uplate npr 100$ pa kad se istroši. Gluposti neviđene. Uostalom naveo sam prvi u mjesecu al inaće bude par dana prije ili nakon prvog u mjesecu.

Apsolutno ne bitno koliko godina imaš, 8 ili 88, bitno je da nisi postojao u tom području onda, jer da jesi postojao šanse da ne znaš kako se adsense tada ponašao su minimalne.

[quote=“abercrombie, post:28, topic:13902”]
Apsolutno ne bitno koliko godina imaš, 8 ili 88[/quote]

[quote=“abercrombie, post:21, topic:13902, full:true”]
Kako ste vi Nosf i Milito pametni, čudo jedno, koje ste godište samo da pitam, devedeset osmo?[/quote]

Zamisli, znam :P, nikada nisam bio banovan, mora da sam imao neke veze u Googleu xD.

Ne znam otkud ti pravo da nas prozivaš i nazivaš “djecom”. On je objavio članak, mi se ne slažemo, a ti našao da bez pravog argumenta “vrijeđaš”. U ovoj temi tek vidim koliko samo zavisti ima na ovom forumu.

Dripca razmontiram, pa ga sprogramiram, seoiziram, linuxiram i sprojektiram od nule, tolko o prvoj polovici fitcha koji se obraca s toboze nekakvim argumentima, bez slova vrednog za citat.
Ko ce mi vratit sad tih 60 sekundi zivota za citanje ovog :confused:
Skicnuo sam temu “Varanje adsensa” pa mi je jasno zasto si malo napet nakon budalastina tamo, prva polovico fitcha, al daj si bar rijesi osnove u algebri pa dodi bacat spike.
Zalosno je da nisi sposoban drzat koheziju misli kroz 6 redova, di u prvom pises o javnim tajnama a onda se obracas “masama” koji se grce s teorijama zavjere, obracajuci se postu koji kontrira teorijama zavjere.
Jesi pio? Ako da, oprastam.
Sad cu te zvat “spikica” u daljnim raspravama kad volis spikice.

mislim da svako ko je radio sa bilo kakvom skriptom zna da se u parametrima moze postaviti gotovo sve ,dakle svi AFFILIATE programi ,sve klik reklame kao AD SENSE, mogu zaradjivati samo onoliko koliko je vlasnik ili administrator spreman da u odredjenom trenutku propusti,jer ti kao vlasnik stranice nikada ne mozes imati uvid u stvarno stanje stvari,

Dajte si samo na par minuta razmislite o tome kolika bi vam bila zarada da nema Adsensea pa onda pricajte ko kome krade i koliko.

Što se mene tiče nek mi uzimaju i 10 000 € mjesecno ako ja dobim 10 000 € mjesecno jer sa drugim rješenjima umjesto tih 10 000 € (govorim figurativno) vi cete dobit u najboljem slucaju 5000 € i to vec morate bit maher plus natezanja oko isplata i takvih stvari. Naravno ovo je različito od niše do niše al ja govorim za flash games u kojoj radim.

Svakoj firmi ili pojedincu koji plača oglašavanje cilj je da ima neku korist od tog oglašavanja. Ukoliko oni nemaju korist od toga prestaju sa oglašavanjem a to znaci manje novaca za sve. Trenutno stanje sa adsensensom je ok i ja se ne žalim iako zarada varira i nije nešto bajna. Tih godina 2009 i 2010 je bilo puno baniranih računa al realno bilo je i 10 puta više smeča. Algoritmi su bili primitivni - pa još onda si mogao imat site koji rangira a da su svi tekstovi bili copy paste ( govorim o .com googleu .hr je druga priča uvjek) i sa 1000 linkova sa valjda najgorih domena na svijetu a da je site ■■■■■■ rangirao.

Rješenje je na kraju krajeva jednostavno, kome ne odgovara adsense može potražit utočište u alternativi pa nek javi kako je prošao. Nemojte mislit da u drugim oglašivačkim mrežama se ne događaju baniranja accounta bez razloga.

Kakve zavisti, lol. zavist, zbog čega, zbog koga, svoj adsense još uvijek imam, nikada mi nije banovan.

Milito, zašto nisi citirao moj dio o pohađanju wordpress tečaja s tri banke?

I ono što je najjače, još uvijek nisi napisao da si postojao tih godina, jer očigledno nisi.

Vi mladiću baš niste 100%, jel tako?

No nema veze, pravo je osvježenje čitati vaše postove, imate jedan ekscentrični stil pisanja koji mi se izuzetno sviđa.

Zašto nisam citirao? Jer je provokacija na nivou sedmogodišnjaka. Prosipaš se, ali samo nastavi tako :D.

[quote=“abercrombie, post:33, topic:13902”]I ono što je najjače, još uvijek nisi napisao da si postojao tih godina, jer očigledno nisi.
[/quote]
Koji IQ buraz, koji IQ imaš to je strava :D.

Možda ti trebam nacrtati?

PS. Dovoljno mi je vidjeti da ne znaš odgovoriti na dva posta jednim postom, već na svaki posebno, noob xD.

Držite se teme kako ne bi morao brisati postove :wink:

Evo ja ih hvalim a danas najgori dan ove godine sto se zarade tice :stuck_out_tongue:

ja sam napisao sto sam mislio MILION racuna sa 50 $ je PEDEST MILIONA dolara EXTRA PROFITA a ako ovde neko misli da pedest miliona dolara u jednom momentu nije nista za bilo koju firmu pa makar i GOOGLE onda taj nema pojma kako stvari stoje,sa 50 miliona dolara se cuda mogu napraviti,

Google je u januaru prošle godine javno objavio da je u periodu od 01.01.2012. do 01.01.2013. napravio prihod od 50 miliJARDI dolara. Računicom možeš saznati da je 50 miliona ustvari 0,1% ovog prihoda :D. Da li bi rizikovali ugled radi te sume, nah I don’t think so.

naravno da je napravio kada je predhodno ulozio 50 miliona oduzetih,