Isti favicon.ico na desetak web sajtova

Ideja je da isti favicon.ico stavim na sve svoje web sajtove.

a) Alo, jesi lud?
b) Lijenčino
c) Odlična ideja

To što radiš je stapanje više proizvoda u isti brand. Ima smisla ako je to ono što želiš napraviti (okrupniti webove pod isto tržišno ime).

Pitanje glasi: ideja da sve svoje webove marketinški promoviram pod istim simbolom.

a) Jesam li lud?
b) Jesam li lijen?
c) Imam li ja uopće neku marketinšku strategiju?

Svaki moj web sajt zasebno nije kap u moru ostalih nego atom u moru ostalih. Jedino što ih trenutno može izdvojiti je recimo isti favicon.

Naravno da nemam marketinški plan ali kada već pitaš, mogao bi nešto probati složiti.

Meni to nije dobra ideja kod tebe jer su svi sajtovi različite tematike, tj. nemaju ništa što ih veže.

Recimo to bi kod mene moglo imati smisla, da povežem sve svoje sajtove sa igrama sa istim faviconom i kasnije da taj favicon bude logo na jednom sajtu na kojem bi predstvaljao sve te sajtove!

[quote=“sime_zd”]Meni to nije dobra ideja kod tebe jer su svi sajtovi različite tematike, tj. nemaju ništa što ih veže.

Recimo to bi kod mene moglo imati smisla, da povežem sve svoje sajtove sa igrama sa istim faviconom i kasnije da taj favicon bude logo na jednom sajtu na kojem bi predstvaljao sve te sajtove![/quote]

Istina da su svi različiti i baš bi ih preko favicona povezao.

Sada kada si spomenuo svoje sajtove, tu mi se čini kao dobra ideja napraviti vrlo slične favicone koji se razlikuju u nekom detalju.
Trebaju se razilkovati zbog toga što će se lakše raspoznati u favoritsima.
Npr. 3/4 favicona da bude isto i 1/4 različita.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja