Iz Webmajstori foruma u Warez forum

Malo gledam ovih dana i po oglasnicima se vrte stalno “ilegalni oglasi” linka se na warez, nulled itd sadrzaj bez problema i to ljudi skidaju a vodstvo foruma zakazalo

Pa postajemo Warez zajednica polako a to nam netreba

Konkretni primjeri?

sad ne stignem prolistati jer se zurim ali i u oglasima i u Skriptama ima ilegale

Lol Warez, haha ta je dobra :slight_smile:

slazem se :slight_smile: dosta naginje ka warezu ovi pojedini clanovi sami ce se naci u tome definitivno. Te ovo te ono…malo treba pripaziti jer fakat ide ka warezu to sam i ja primjetio.

U oglasima će uskoro biti neke izmjene u pravilima. A ako primjetite link na warez, slobodno prijavite. Obratit ćemo pažnju malo više, ako je ovo opažanje stvarno točno?

Pa naravno da je tacno, ne treba neka velika skola da se vidi jel to ok ili ne, prvo ova fora sa besplatnim domenama fake useri tudje adrese i slicno. Samo malo pogledati forume, za mene “te fore” besplatana domena i teme na taj kalup lamerske se vide iz vasione, a ja to lagano okarakterishem kao “scam”. Meni licno ne smeta, al onako ugled foruma kakav je webmajstori.net ne bi trebo tolerisati niti imati takve i slicne sadrzaje.

lp

[quote=“unix”]Pa naravno da je tacno, ne treba neka velika skola da se vidi jel to ok ili ne, prvo ova fora sa besplatnim domenama fake useri tudje adrese i slicno. Samo malo pogledati forume, za mene “te fore” besplatana domena i teme na taj kalup lamerske se vide iz vasione, a ja to lagano okarakterishem kao “scam”. Meni licno ne smeta, al onako ugled foruma kakav je webmajstori.net ne bi trebo tolerisati niti imati takve i slicne sadrzaje.

lp[/quote]

Iako sam i sam sudjelovao u toj temi, te u jednu ruku čak i poticao prodaju te fore sa free domenama, smatram kako je unix u pravu - to nije legalno i to ne bi smjeli dopuštat. :slight_smile:

Pa gle, meni je teško prokljuviti nešto u što se ne razumijem. Vidio sam da je CreatifCode bio reagirao u toj temi. O čemu se zapravo radi, što je fora i zašto je nelegalna?

Nelegalna je jer se koriste tuđi (tj lažni) podaci pri registraciji domene.

Ali onda ako ćemo tako treba zabraniti i prodavanje facebook stranica, po meni je to isto što i prodavanje mail lista.

EDIT: I kakve veze s tim ima riječ Warez, mislim da je OP promašio riječ :slight_smile:

Ne kužim - zašto se ne mogu koristiti stvarni podaci? Kako se lažnim podacima može kupiti jeftina domena, u čemu je štos?

Je li fora u tome da neke firme daju jeftino jednu promotivnu domenu, pa si onda na lažna imena pokupuješ hrpu domena?

tsereg druze, ovaj APazanjin je guru zato, drago mi je da se on javio pojasnice ti garant. Dobar momak ambiciozan, a i drago mi je sto vidim da se rijesio coravog posla i “besplatni domena” Samo sto je ove klince naucio tom zanatu, i tako to valjda ide u zivotu :wink:

Stvar je u tome da su te besplatne domene namijenjene samo vlasnicima firmi u SAD-u, i to samo u Wisconsinu.

Evo ti web -
http://www.wisconsingetonline.com/

Pa navodno se može upisivat i pravi podaci, al pošto nisam isprobavao - ne znam. Neka to neko drugi napiše. Meni cijela fora izgleda ilegalno, jer dobiješ free .com domenu, a većina za to koristi lažne podatke i lažnu kreditnu karticu. E sad, po kreditnoj kartici ide jedna free domena, a ljudi pričaju o ‘uputama za neograničen broj free .com domena’, što ne može biti legalno nikako.

Sve u svemu, mislim da se treba malo reda napravit, i da se oko offtopica u raznim temama u pdf Oglasi ne treba stajat sa strane, već da se to zaustavi. No tu opet kažem, radi se na pravilniku, pa dok ne vidim te promjene, ne želim ništa više govorit. :slight_smile:

PS Možda nisam trebao uopče uplitat se u ovu raspravu. I da, tema nije baš dobro imenovana. Whatever.

EDIT: Moj post je pisan u vrijeme kad i prethodna dva, tako da…

Eh, Balkanci. Mislim, gdje isčupate sve to? Da se u Ulan Batoru, u okrugu Peščulan dilaju besplatne domene za članove crkve Ćoravog Bude, nakon koliko sati bi prokljuvili rupu u tome?

Što se tiče tih domena, ako je to slučajno projekt države Winsconsin, sva je prilika da ste sada već negdje u proceduri američkog FBI-ja. :wink:

Ali koliko vidim to je nekakav Googleov program i postoji za svaku američku državu, ne samo za Winsconsin. Nije vam to valjda promaknulo? Iako, ne znam što je gore - FBI ili Google. :slight_smile:

Da, ovako na prvi pogled to je svakako prijevara ako se stiče korist na koju se nema pravo. Ali nisam siguran da su prekršeni bilo kakvi zakoni Republike Hrvatske…

No, sigurno je loša poslovna praksa i slažem se da ne doprinosi ugledu foruma. Pa ćemo zaključati i usmećiti temu.

Slažem se sa svima ispred. Drago mi je da se poduzima nešto po tom pitanju.

Iako sam i ja sudjelovao u temi nadam se da bi se taj oglasnik mogao malo posloziti

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja