Izdvojeno iz teme "Dobri i loši trgovci"

Daj odrastite i (a) počnite sklapati ugovore i (b) preselite ovu cijelu diskusiju kamo spada, a ne temu namijenjenu osvrtima napuniti sa tri stranice polemika.

Izdvajam cijeli ovaj offtopic i stavljam link na izdvojene postove u glavnu temu.

Nisam poslovao sa SteelMaidenom pa ne mogu ništa reći iz prve ruke, ali iz svega ovoga čini se da nije riječ o dvostrukim kriterijima nego da se čovjek (malo č) odnosi fer prema onima koji se fer odnose prema njemu i poštuju rokove, i da tolerira kašnjenje, ali ne i beskonačno zavlačenje.

Eto, ja sam jednome dao posao koji je trebao biti gotov za dva mjeseca.
Realno, posao se mogao lagano obaviti za tjedan dana, a dogovorili smo rok od jednog mjeseca.
Kaže se “hitno je samo ono što se prekasno traži”. Čini mi se da dva mjeseca unaprijed dogovoriti posao koji se obavi za tjedan dana nije prekasno.
Rezultat: polovica posla je obavljena za dva dana, zadovoljavajuće kvalitete.
Drugu polovicu posla sam jedva izmolio nakon dva mjeseca, u zadnji trenutak kad je meni već gorjelo pod nogama. I vidjelo se da je urađeno nabrzaka i preko kurca.
I sad mi je krivo što sam uredno platio posao umjesto da kažem “E sad ti čekaj dva mjeseca dok ti isplatim polovicu dogovorene svote!”.

Mislim da oni koji ovdje javno pišu kako su nepouzdani i ne poštuju rokove, time više štete nanose sebi nego onome tko nije želio tolerirati njihovu nepouzdanost.

Jebemu, ovdje spominjemo čovječnost, a moramo potpisivati ugovore zbog “fiverr” poslova od 20 kuna.
BTW i što ću učiniti s ugovorom na iznos od 100 kuna, ako druga strana nije ispoštovala svoje obveze?
A ovdje u “Dobrim i lošim trgovcima” uglavnom je i riječ o poslovima od 20-100 kuna.

Ja sam mislio da je to s čovječnošću zajebancija. :slight_smile: Da pokušam razumjeti onda: svi su zajebali sve u poslovima od 100 kn i sada podučavate jedni druge što to znači biti čovjek, Hrvat i katolik?

Hajde, barem je tema gdje i spada - u birtijske rasprave. :slight_smile:

[quote=“mrcina”]

d00m
1.) Ne radi se isključivo o neisplaćivanju, iako mu niti jednom nije palo na pamet da isplati odrađen posao (u roku na koji je pristao).
2.) Ne radi se o 20kn, ali i da se radi, opet nije u redu.

Nije više ni bitno, ja sam svoje što sam imao, na ovu temu i rekao. Da od tog novca neće bit ništa sam odavno shvatio, život ide dalje, svako svojom ulicom. ;)[/quote]

Figurativno sam rekao 20 kn, ne misleći konkretno da tvoj posao toliko vrijedi.

Čitajući odpočetka neki su članovi sada prolili skupljenu žuč prema Filipu nauštrb toga što je kupio ovaj forum (iako sam ja btw. bio protiv toga da ga kupi, nije me poslušao, haha).
Kad je napisan prvi negativni komentar slijedila je bujica još više komentara.
Nekim je članovima bila draža anarhija kada nije bilo upiranja prstom u vlasnika foruma. Pa naviknite se.

Ja nemam što skrivat, ukupna cijena posla je bila 1400kn, tako da spominjanje iznosa od 20-100kn ne želim komentirat. O ugovorima mi se ne da, jer da se ovdje za svaki posao radi ugovor, zaboravite da bi itko našao (manje) poslove preko foruma.

E sad, da se osvrnem na to da sam se uključio nekakvoj bujici negativnih komentara spram vlasnika foruma, i to navodno upravo zbog toga što je postao vlasnik foruma. Da mi smeta što je on vlasnik foruma, još bi prvi dan od preuzimanja napisao svoje iskustvo, al ponavljam, smatrao sam da sam apsolutno sam kriv što nisam isplaćen, pa da to nema nikakvog smisla.

No onda se pojavio maestro67, koji je imao identično iskustvo, i ja dam ruku u vatru da maestro67 nikad ne bi bio isplaćen da se nije javno pobunio, odnosno, da mu se Filip više ne bi nikad javio na njegov pokušaj kontakta. Pošto ga je javno prozvao, i radilo se o ~150kn, nije mu bilo problem platit ga i takoreć skinut s k**, te da pritom zadrži ugled.

I ponavljam, nije ni maestro67 morao bit isplaćen jer je prekršio dogovoreni rok. Sve što meni smeta je kad te neko ignorira u tvojim nastojanjima da stupiš u kontakt, da riješite to ko ljudi (pa makar rješenje bilo da ti ne isplati ništa). I šta ja sad tu moram iznosit da me nije bilo nekoliko mjeseci jer mi je obitelj bila u privatnim problemima, di se nisam imao ni vremena ni volje bavit nekim honorarnim poslom, već sam rješavao ono šta je u tom trenutku bilo bitnije.

I niko nikada nije rekao da vlasnik foruma nije platiša, i da vara radnike, već samo da smatram da nije postupio ljudski kada me ignorirao mjesecima kada sam pokušao stupit u kontakt s njim.

PS O tome da si kvarim “ugled” ovim postovima mi ne morate govorit. Svjestan sam toga, ali ne skrivam svoj prljav veš kojeg je bilo i bit će. Svi ga imamo u poslovanju, nitko nije savršen.

mestro67*

Upravo tako kao što je mrcina rekao. I mislim da se više nema potrebe raspravljati.

Ja vas uvjeravan da je to zbog nakaradnog društvebog sustava. Takvi su svi buržuji.

To vam je škola a i meni iz vaših pogrešaka, kada dogovarate posao definirajte sve mogućnosti i neće biti takvih problema.

Cudim se tim problemima koje imate! Radio sam za Steela nekoliko mjeseci i uvijek je redovno isplacivao kako smo se i kad smo se dogovorili. Cak mi se desilo i jednom da mi je trebalo nesto novaca u izvanrednom roku i zatrazio sam da mi isplati ido i on je uredno platio. Tako da vjerovatno kako se vi odnosite prema njemu i prema radu tako i on prema vama. A ti ako si imao nekih problema i nisi mogao odraditi posao fino si mu trebao reci da nemozes odraditi posao pa nek on nadje nekog drugog tko ne moze. Ne branim Steela jer ne znam sta se desilo s vama dvojicom al prema meni je uvijek uredno ispunjavao svoje obaveze a nadam se da je i on zadovoljan s mojim radom!

bas tako, Bouli, kad se odradi onda se i plati, KAD SE ODRADI, ne stavit petokraku na čelo i reči meni je bilo bolje kad sam bio pionir, a moji su roditelji radili za mene. i tito je bog. my ass.

d00m, zarađujem od maloljetničkih dana. Preciznije 16-te godine. I jako sam vruć radnik.

Dečki dosta laprdanja. Svi ste već mogli doći do zaključka da postoje 2 strane priče. Ako je sa jedne strane sve korektno, onda je tako i s druge strane. Ako jedna strana ne odradi dogovoreno, neće vjerojatno ni druga. Tako je to kad se radi na crno i to je rizik sa kojim svako ulazi u posao.

Ja stvarno ne razumijem odakle ikome obraza da se žali ako ne ispoštuje neke rokove/dogovore?
Čovjek je zauzet, ima posla, nema vremena za priču niti išta… svaki kontakt sa vama je vjerojatno bio vrlo vjerojatno samo poslovnog karaktera, odnosno da dogovori neki posao, što ste vi izigrali.

Vaša stvar i vaša krivica ako nešto ne možete uraditi na vrijeme. Samo nije jadno to što ne uradite na vrijeme nešto pa ne budete plaćeni, nego je još jadnije to što vas više nitko kasnije neće niti uzeti u obzir.

Sa Filipom sam imao prilike raditi, sve smo normalno odradili i na kraju sam isplaćen i dan-danas imam sa njim kontakta kada ga nešto zatrebam.

Bar ja znan šta znači presing za ispoštovanje rokova da se ne platu penali. Nakon (eventualnog) probijanja roka se ne ponaša prema suradniku tako da ga ignoriraš. Poslovna etika. A mudrost: ne ruši mostove, možda će ti trebati. Još jedna: ne stvaraj neprijatelje. Oni ti svašta mogu napravitri. Prijatelj i neutralac su neškodljivi.

+1 kakav Tito. Ovo je Hrvatska država za sve koji to ne znaju Nema više Jugoslavije i hvala bogu na tome. Tih priča za malu djecu, ispiranje mozgova, tipa neću ništa radit jer nevalja država jel? Politički idiotluci mislim da nisu za ovu vrstu foruma.

[quote=“rocknroller”]+1 kakav Tito. Ovo je Hrvatska država za sve koji to ne znaju Nema više Jugoslavije i hvala bogu na tome. Tih priča za malu djecu, ispiranje mozgova, tipa neću ništa radit jer nevalja država jel? Politički idiotluci mislim da nisu za ovu vrstu foruma.[/quote]:doki: Sve te Jugonostalgičare triba preodgojiti.

a tko si ti da pametujes tko je za ovu vrstu foruma!? ako ti se ne svidja necija ideologija ili stagod zaobiđi, po tvojem onda ne bi nitko trebao ovdje biti jer je svatko opredjeljen za nesto, samo mi nemoj pametovati da to nije tako…

@tema
uglavnom tu je po meni sve cisto, nitko se nema pravo zaliti na nekoga ako je sam prvi zajebao stvar… isto bih postupio isto na steelovom mjestu, sta bih se javljao nekome nakon sto se on meni nije javio duze vrijeme. A vi ste razvezali pricu kako to nije ljudski ili štagod, logika vas ne služi onda dobro, a ima jedna dobra izreka za vas:
Ne radi drugima što ne želiš da drugi rade tebi

Sve sto imate napravio je Tito, bez njega ste uspjeli samo da nabijete drzavni dug na 50 000 000 000 eura i da imate 350 000 nezaposlenih. Nisam komunista, al postujem taj sistem zbog onog sto je napravio. Nije bio savršen al ovo sad je tamnica.

neb htio da se petljam… al sta nije tito vise manje izgradio vecinu tvornica (koje su vise manje danas sve skoro propale) i bolnica tu za vrijeme yuge? … rendom pitanje sam koje me zanima, a na koje vjerujem da bi mi mogla odg. ova starija ekipa :slight_smile:

[quote=“orca”]sta nije tito vise manje izgradio vecinu tvornica[/quote]Nije! Tito je bija metalac (bravar), a ne građevinar! Zezan se naravno!
Yu je 45 preuzela model razvoja os SSSR-a. Planovi su bili petogodišnji (pjatljetke). Prva pjatljetka je imala naglasak na industrijalizaciji i elektrifikaciji. To je urađeno dobro, ali je zanemarena poljoprivreda. Ovo drugo je naravno loše. Yu je bila ekonomski dobro uređena zemlja. Radilo se kvalitetno. Ali je bila i politički nepoštena. Mi Hrvati se nismo smili živi učiniti. Proglašavani smo ustašama i maspokovcima. To je bila loša strana zbog koje je dobro da je Yu propala. Ali kvaliteta rada, industrije je bila ok. Nismo mogli parirati Njemačkoj koja je poslovična po kvaliteti i preciznosti. Imalo smo dobre proizvode, dobro se živilo i bilo je sigurnosti. Sve šta se radilo bilo je kvalitetnije nego danas. Zgrade, mostovi, elektropostrojenja… ma sve. Danas se gleda na dobit a i na lopovluk i naravno da je rad nekvalitetan. Dans se izgradi zgrada, puhne vitar i odnese krov. I nikom ništa. U Jugi bi za to padale glave!! Dakle Yu je bila dobra ekonomski, ali ne i politički.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja