Izgled oglasa u kategoriji foruma "Oglasi" i svim pripadajućim podkategorijama

Poštovani vlasnici, moderatori i administratori foruma,

iziritiran sve većim brojem oglasa koji ne daju niti osnovne informacije, a pritom se moli ostale članove da se u svezi istoga jave u inbox oglašivaća ovim putem vam predlažem kako bi trebao izgledati jedan oglas u, u naslovu spomenutim, sekcijama ovoga, dragog nam, foruma:

Dakle bilo bi dobro kad bi oglas sadržavao osnovne informacije:
Domena
Cijena
Zarada
Datum reg. domene
Datum istjecanja domene
Statistike (analytics)
Ostalo (da li ide i sadržaj, hosting, support nekakav, samo domena itd.)

Na ovaj način bi se zaobišlo puno poruka tipa “može na PM”, a pomoglo bi i budućim kupcima i prodavateljima da ocjene koliko je realno postavljena neka cijena. Što kažu naši političari treba težiti ka transparentnosti.

Uz sve gore navedeno mislim da bi bilo i više transakcija jer bi se i gosti foruma možda registrirali ako bi “naletili” na kakvu povoljnu kupnju.

S poštovanjem,
Nenad Petković

Zanimljivo da nema komentara na ovo ni od članova ni od moderatora, administratora, a ni vlasnika.

Pa normalno, nisam ništa drugo niti očekivao. Kada se treba zagađivat ostale teme, tad ima dobrovoljaca za pisat, kada se predlaže nešto konstruktivno i konkretno, tada svi šute.

Ka-ta-stro-fa! :slight_smile:

Kad sam otvarao topic nadao sam se da obuhvaca i oglase u kojima se traze/nude usluge. Svakako smatram da bi trebalo uvesti neka pravila.

Podržavam inicijativu. Svaka čast!

Da, fakat zivcira…

Imao sam i sam slicnih pitanja…

http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?t=35837&page=2

Podrška s moje strane.

Ma svaka cast :slight_smile: Potpisujem!

Ja sam par puta to iznosio (mozda si i primjetio) i stvarno je vrijeme da se standardizuje nacin objavljivanja oglasa, jer ovo sad sto se radi je teska lakrdija jednostavno receno nidje veze!

Pa u biti ista stvar, ali umjesto infoa o domeni i hostingu info o usluzi ili čemu već.

Predloženo je dobro za kupi/prodaj web uz neke modifikacije:
Domena ili niša weba (npr. flash igrice, smiješni video filmići i sl…)
Cijena - obavezno i još navesti jel fixna ili nije
Način plaćanja - obavezno
Država vlasnika - korisno ukoliko je moguće platiti na žiro/tekući račun
Zarada - neobavezno, ako se navede domena teško da će netko iskakati sa zaradom
Datum reg. domene - dovoljno starost domene u godinama
Statistike (analytics) - neobavezno ali korisno
Ostalo (da li ide i sadržaj, hosting, support nekakav, samo domena itd.) - svaka ostala dodatna informacija je dobro došla, a svakako podržavam

• hosting - mogućnosti
  • prijenos baze
  • support oko prijenosa na novi host

Teško je generalizirati sve vrste oglasa i staviti ih u jedan obrazac. Najviše upita je baš oko prodaje webova pa to treba šablonizirati.

Moglo bi se još dodati toga ali cilj je imati nekoliko osnovnih informacija. Da se mene pita, ja bi 5 osnovnih informacija izdvoji i gotovo.

[quote=“mrcina”]Taman da je ponudio osamnaest puta više od njega, aukcija nije transparentna i nije u redu da je neko drugi bez ‘borbe’ uzeo sajt. Aukcija je aukcija.

Ovo je moje mišljenje.[/quote]

[color=“Red”][b]U potpunosti se slazem sa tobom…
Upravo iz tog razloga ovakve stvari treba zabraniti, te odmah ukloniti topic i korisinku dati upozorenje uz nemogucnost pristupanja forumu od recimo 1-2 dana.

Svaki topic bi treba biti javan, ako se nesto prodaje kupuje ili slicno da se vidi cijena toga, da se vidi link od stranice, a ne ovako… [/b][/color]

[quote=“relaxed”][color=“Red”][b]U potpunosti se slazem sa tobom…
Upravo iz tog razloga ovakve stvari treba zabraniti, te odmah ukloniti topic i korisinku dati upozorenje uz nemogucnost pristupanja forumu od recimo 1-2 dana.

Svaki topic bi treba biti javan, ako se nesto prodaje kupuje ili slicno da se vidi cijena toga, da se vidi link od stranice, a ne ovako… [/b][/color][/quote]

Da se osvrnem na ovo ovdje, pošto je ona tema zaključana sa klasičnim provokatorskim postom autora teme:

Čekaj, kakvu ti ovdje sličnost vidiš između klasične prodaje sajta i aukcije u kojoj ti prihvatiš nečiju ponudu preko pm-a bez da si naveo ‘buy now’ cijenu?

Uostalom, rekao sam da bi volio da je sve transparentno, ali da se ‘famom’ u topicima neće ništa postić već da se ovdje stavi konkretan prijedlog. Što je u konačnici rezultiralo ovom temom i ovim dobrim prijedlogom koji će se izgleda i realizirat.

Bilo bi dobro da se u gornji prijedlog doda i neka kazna za one koji ‘izigraju’ druge (upravo kao što je to napravio Exdizajn), kao što je recimo ban ili zabrana postanja u pdf s oglasima.

[quote=“trnac”]Predloženo je dobro za kupi/prodaj web uz neke modifikacije:
Domena ili niša weba (npr. flash igrice, smiješni video filmići i sl…)
Cijena - obavezno i još navesti jel fixna ili nije
Način plaćanja - obavezno
Država vlasnika - korisno ukoliko je moguće platiti na žiro/tekući račun
Zarada - neobavezno, ako se navede domena teško da će netko iskakati sa zaradom
Datum reg. domene - dovoljno starost domene u godinama
Statistike (analytics) - neobavezno ali korisno
Ostalo (da li ide i sadržaj, hosting, support nekakav, samo domena itd.) - svaka ostala dodatna informacija je dobro došla, a svakako podržavam

• hosting - mogućnosti
  • prijenos baze
  • support oko prijenosa na novi host

Teško je generalizirati sve vrste oglasa i staviti ih u jedan obrazac. Najviše upita je baš oko prodaje webova pa to treba šablonizirati.

Moglo bi se još dodati toga ali cilj je imati nekoliko osnovnih informacija. Da se mene pita, ja bi 5 osnovnih informacija izdvoji i gotovo.[/quote]

Pravilnik ni ne mora obuhvatit sve vrste oglasa. Postovi ‘može link/više detalja na pp’ se najviše koriste u topicima:

• gdje se prodaje sajt
  • gdje se prodaju oglasni prostori
  • gdje se prodaju facebook grupe

To su ujedno i najzastupljenije vrste oglasa. Neka pravilnik obuhvati te tri vrste oglasa, a s ostalim oglasima ćemo lako preživjet. :slight_smile:

Mislim da je mrcina unio malu pometnju :wink: zasto izmisljas toplu vodu kad imamo bojler(nacin na koji je creatifcode napisao) ? Znaci dozvoli da ljudi napisu svoje misljenje uredno i korektno, npr ti si dosta slican tom na slici :slight_smile: kontradiktoran (po pitanju ove ovde teme), kada sam ja spominjao redom da treba oglase standardizovati ti si isao i postao odgovore tip-a upravo sto relaxed napisao “ne treba neku famu dizati” i bla bla. I sad bi da budes general posle bitke, kad se neko odvazio i napisao to.
Ja znam da treba da imas sto vise postova radi reklama u svom potpisu, al nekad je bolje preskociti neke teme, kao sto rekoh CreatifCode je uredno to napisao i to je osnovni polaz za oglase, koji se moze nadograditi samo na bolje.
Eto toliko, znam da je i ovo off topic ja se izvinjavam forumasima sto sam morao da to primjetim :slight_smile: al jednostavno to je tako.

lp

Tu se je nešto zbivalo tijekom jučerašnjeg dana kada me nije bilo na forumu, pa nisam baš u toku.

Što se tiče ciničnih komentara o “neodgovaranju” i sličnom, dajte odrastite.

Što se tiče prijedloga iz prvog posta, ništa njemu ne fali osim moderatora koji bi okom sokolovim proučavali svaki oglas je li u skladu s formom. Za mjesec prosinac po moderatorskom dnevniku stoji da su na forumu bila aktivna dva moderatora.

Stoga je stvar zapravo vrlo jednostavna: tko se dobrovoljno javlja moderirati oglasne forume u skladu s bilo kakvim pravilima? Neka se upiše ovdje, neka onda aktivno sudjeluje s nama u definiranju tih pravila i načinu njihove primjene i, IMHO, možemo probati bilo što.

Ja se javljam i rado bi pomogo, oko tog posto sam bio jedan od bucniji za standardizovanje oglasa, pa cu rado to i na djelu pokazati odnosno aktivno ucestvovati u razgradnji i sto boljem i transparentnijem postavljanju oglasa u odgovarajucoj sekciji.

lp

[quote=“unix”]Mislim da je mrcina unio malu pometnju :wink: zasto izmisljas toplu vodu kad imamo bojler(nacin na koji je creatifcode napisao) ? Znaci dozvoli da ljudi napisu svoje misljenje uredno i korektno, npr ti si dosta slican tom na slici :slight_smile: kontradiktoran (po pitanju ove ovde teme), kada sam ja spominjao redom da treba oglase standardizovati ti si isao i postao odgovore tip-a upravo sto relaxed napisao “ne treba neku famu dizati” i bla bla. I sad bi da budes general posle bitke, kad se neko odvazio i napisao to.
Ja znam da treba da imas sto vise postova radi reklama u svom potpisu, al nekad je bolje preskociti neke teme, kao sto rekoh CreatifCode je uredno to napisao i to je osnovni polaz za oglase, koji se moze nadograditi samo na bolje.
Eto toliko, znam da je i ovo off topic ja se izvinjavam forumasima sto sam morao da to primjetim :slight_smile: al jednostavno to je tako.

lp[/quote]

Prvo, neka si ti napisao svoje mišljenje, ja ga cijenim. No usporedbu s Mamićem neću komentirat, jer mislim da je pretjerana i neprimjerena.

E sad… Ti očito nisi upoznat time što sam ja komentirao u upisu gdje sam citirao člana relaxed i člana Exdizajn (post broj #12 ovog topica). Naime, ja sam u jednoj temi (koju sada ne mogu nać, očito je post obrisan) gdje ste se bunili oko toga što neki član nije stavio link javno napisao da ne treba radit famu po topicima u tom dijelu foruma, već da se preda konstruktivan prijedlog administraciji foruma.

Jučer je u ovoj temi bilo objavljeno od strane člana Exdizajn da je gotova aukcija i da je kupac kupio sajt preko privatne poruke. Na moju opasku kako nije transparetno (niti pošteno prema svim članovima, jer radi se o aukciji) prodao sajt, odgovorio mi je mojim citatom od stare teme, vadeći iz konteksta, a i sam zna da je u krivu. Nisam mu mogao u toj temi odgovorit jer je neko od moderatora zaključao topic.

Tvoju opasku da pišem postove jer mi treba veći broj postova zbog linkova u potpisu neću komentirat. Mogu ja pisat cijeli dan postove, sumnjam da će bit puno više posla nego ga sad ima. A i trenutno imam dovoljno posla, i ne treba mi pretrpavanje poslom. Totalno off, tako da tu stajem.

I da, moj drugi upis koji po tebi unosi pomutnju u konkretan prijedlog je odgovor na trnčev post kako je teško nekim manjim pravilnikom obuhvatit sve vrste oglasa u tom dijelu foruma. Predložio sam da se napravi pravilnik samo za oglase koji su kritični po pitanju iritantnih upisa ‘može link na pm’ i sličnih.

I mislim da je ovo moj zadnji upis u ovoj temi. Ne mislim se pravdat jer znam da ništa loše nisam mislio, niti sam nešto krivo napravio, samo sam dao svoje mišljenje i odgovorio na post koji je bio upućen meni u javnoj temi. A tebi ako moji upisi smetaju, da ne gledaš te moje ružne ‘reklame’ u potpisu, slobodno iskoristi opciju ‘ignore’. :slight_smile:

[quote=“unix”]Ja se javljam i rado bi pomogo[/quote]Super, hvala na javljanju.

Čekam da vidim hoće li biti još kakvih prijedloga, opažanja - ontopic.

Nismo djeca, samo da ne bude zabune :slight_smile: Drug Mrcina nemoj me pogresno shvatiti, jednostavno sam htio ukazati da treba uprostiti ovo a ne da pravimo polemiku, daleko do toga da mi smetaju potpisi u linku, sve je to ok cak sta vise jedan si od clanova na forumu koje ja dosta cijenim i citam sa zadovoljstvom, al valjda ovo odgovaranje na ovoj temi drugih tema(koje su kazes bile zakljucane) te malo izbacilo iz konteksta pa te nisam ni skontao, uglavnom hvala na objasnjenju. :slight_smile: No da dalje ne idemo off topicom jednostavno da podvucemo crtu tu. Kao sto rekoh tu sam za pomoc bilo kakvu, i daj da radimo malo da poboljsamo ovaj forum jer tu smo cesto i koristimo ga za savjete i slicno a red je i da pomognemo koliko to mozemo, bar meni je stalo.

Volim čist račun, te je zato bitno da smo se na kraju sporazumijeli. Sada više nećemo ić offtopic, nego idemo učinit podforume s oglasima boljim. :slight_smile:

PS Isprike svima na offtopicu koji sam napisao u ovom topicu.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja