Izmjena collation-a

pozz svima

kako da promjenim collation na svim tables i collumns koje imaju zadan collation.

imam preveliku bazu i nemogu zamisliti da mijenjam jedo po jedno.

shvtam rizik da ce mi se tekstovi izmjeniti, nadam se da postoji nacin kojimi nece srusiti bazu

hvala puno

Exportiras je, otvoris je u nekom text editoru i napravis replace collation u utf 8

pozdrav opet :slight_smile:

u medjuvremenu sam pronasao neku php aplikaciju za mijenjane koje sam gore naveo.

pokusao sam to na sopstveni rizik, i upalilo je, sve table i strukture bile su promijenjene
(naisao sam na par njih koje nisu, vjeroovatno su zakljucane u bazi ili tako nesto, ne razumijem se u baze pa ne bih znao objasniti)

uglavnom php aplikacija se zove Phoca Changing Collation Tool
i moze se naci na linku ispod

jednostavna je za koristenje, nadam se da nisim naletio na neke hakerske fore…

hvala, cao :slight_smile:

hvala

[quote=“paranoic1”]pozdrav opet :slight_smile:

u medjuvremenu sam pronasao neku php aplikaciju za mijenjane koje sam gore naveo.

pokusao sam to na sopstveni rizik, i upalilo je, sve table i strukture bile su promijenjene
(naisao sam na par njih koje nisu, vjeroovatno su zakljucane u bazi ili tako nesto, ne razumijem se u baze pa ne bih znao objasniti)

uglavnom php aplikacija se zove Phoca Changing Collation Tool
i moze se naci na linku ispod

jednostavna je za koristenje, nadam se da nisim naletio na neke hakerske fore…

hvala, cao :)[/quote]

Pretpostavljam da si zaboravio reći da koristiš Joomla i da si taj tool koristio za taj CMS. Takvi problemi se najčešće događaju prilikom instalacije CMS-a putem Fantastico aplikacije pa takav način izbjegavajte. Ni Phoca Changing Collation Tool ne funkcionira uvijek korektno tak da to imate na umu

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja