Izrada Joomla template

Da li postoji negdje kvalitetan Joomla tutorial za izradu templejta?
Ako da ostavite link!

Potreban je neki provjeren tutorial! Koji funkcioniše!

[quote=“fijesta”]Da li postoji negdje kvalitetan Joomla tutorial za izradu templejta?
Ako da ostavite link!

Potreban je neki provjeren tutorial! Koji funkcioniše![/quote]

Ovisno s kakvim znanjima raspolažeš…

Evo jedan:

http://docs.joomla.org/Creating_a_basic_Joomla!_template

Mislim da ne može jednostavnije;)

Pozdrav Renato

Trebo bih neki grafički složeniji sa opisima korak po korak!

To nemaš jamačno! Izrada takve vrste predložaka zahtjeva odlično poznavanje Joomla frameworka. Savjetujem ti da najprije počneš s jednostavnijim rješenjima kako bi shvatio kako to funcionira.

i još jedna stvar, bitno ti za koju verziju joomle radiš template, različiti su za 1.0, 1.5 i 1.6+
link koji renato ostavio je sve što ti treba, čak cijeli postupak možeš pojednostavit ako ti ne treba instalacijski dio

uzmeš neki osnovi template koji dolazi s joomlom i u njemu mijenjaš kod, imaš samo dva file-a po kojim treba petljat
style.css - ako imaš već napravljen svoj css tu ga kopiraš, većina stvari koje se već nalaze u ovom fileu ti neće trebat
index.php - s druge strane ovdje nemaš tako puno stvari za mijenjat, header ostaje skoro isti, tamo imaš ona linkanja i ostale gluposti, u body mijenjaš div-ove sa svojima iz css i dodaješ ili brišeš pozicije (o tome imaš negdje na onom linku)

[quote=“fijesta”]Da li postoji negdje kvalitetan Joomla tutorial za izradu templejta?
Ako da ostavite link!

Potreban je neki provjeren tutorial! Koji funkcioniše![/quote]

Tutorijal nemam, ali ako si zainteresiran za izradu predložaka i dalje javi se.
Predloške za koje sam ja zainteresiran koriste gantry framewerk
http://www.gantry-framework.org/
.
Budući da dosta toga o tome već znam , ali je to veoma složen posao za jednu osobu trebao bi još nekoga tko želi u tome sudjelovati.

Imaš tutorijala no obično nisu kvalitetni jel im dosta stvari fali od nekih naprednih stvari do optimizacija za browsere, a i uglavnom su ti za straije verzije Joomle još nisam naletio na onaj za Joomlu 2.5 doduše nisam ih ni tražio jer to znam napravit :cp:

Nažalost svi su na engleskom.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja