Izrada news portala te redizajn drugog portala

Tražimo osobu koju bi ispočetka izradila novi news portal. Stari portal jednostavno ne funkcionira u potpunosti (na naslovnoj nema slike, ne može se u administratorsko sučelje), pa tražimo kvalitetnu osobe koje mogu izraditi kvalitetno sve od temelja. Uvjet da ne bude wordpress/joomla ili drugi besplatni alat već kvalitetan cms sustav( ne umanjujemo vrijednost navedenih ali to je naš uvjet).
Uglavnom bi trebao imati sve kao i drugi news portali (eventualno blaža verzija), kvalitetan dizajn i jednostavnu uporabu.
Cca 8-10 kategorija s mogućnošću potkategorija, video, audio (nije uvjet), fotogalerije,
Drugi news portal bi trebao ispravak skripte, ne funkcioniraju neke komponente. Tvrtka koja je izradila portal se ne javlja pa sad tražimo najboljeg ponuditelja. Ovisno o ponudi postoji mogućnost ponovne izrade portala, ukoliko nije isplativ ispravak skripte.
Pirmjeri:


Navedeni primjeri su navedeni jel se sami portali također odnose na tu tematiku te ih održavaju članovi udruga (zato je napomenuta jednostavna uporaba)
Postoji mogućnost izrade i trećeg, ukoliko smo zadovoljni s poslom gore navedenih portala.Vjerojatno krećemo u izradu virtualne knjižnice.
Svaki ponuditelj usluga bi nam trebao poslati portfolio, također jedan od uvjeta!
R1 je obvezan!

Sve ostalo na PM

Uvjet da ne bude wordpress/joomla ili drugi besplatni alat već kvalitetan cms sustav( ne umanjujemo vrijednost navedenih ali to je naš uvjet).

:sweat_smile:

Da ne koristite “kvalitetne cms-e” nebi bili u ovim problemima na prvom mjestu :smiley:

Imali smo još veći problem kada smo koristili Joomlu (platili više nego što je potrebno), greške početnika pa smo odlučili da nam je bitno da osoba koja to radi ima iskustva i znanje. Po nečemu smo zaključili da je to CMS sustav i portfolio pa ako netko ispunjava te uvjete…

A wordpress nije dobar? Vama nije dobar ali zato velikim IT i news portalima je savršen. Vama samo treba dobar wordpress developer i ništa drugo

Kako sam i naveo tekstu nisam neki znalac kada se radi o tome. Napisao sam da sam se opekao s jednom tvrtkom kojoj je plaćeno da napravi taj posao, napravljen je u Joomli pa kada bi ulazili u administratorsko sučelje zbog dodavanja članaka te nešto krivo stisnuli javljali bi se greške u stranici, jednom prilikom je čak stranica bila nedostupna. Mislim da jednostavno iz tih razloga odnosno iskustva želimo nešto što bi bilo krojeno po mjeri ili barem pojednsotavljeno za druge korisnike koji unose tekstove. Ponavljam da ne umanjujem vrijednost niti potencijal drugih sustava ali je to uvjet koji mogu postaviti kao osoba koja traži određeni paket poslova te u krajnjoj fazi i plača navedeno.
Bez uvrede!

2 Likeova

Hoćemo Vam ukazati da griješite ništa više niti manje od toga. Custom riješenje ćete platiti duplo više a kada budete mjenjali programera teže će se snaći u tudem kodu drugi programer, no to je samo moje mišljenje.

Recite javno koja je to tvrtka da i mi znamo o kojoj se radi

OT

Moje preporuke su

Budite svijesni da ćete custom riješenje platiti 10-15k pa cak neki nabijaju cijene i do 30000+ kn

Došli ste tražiti ovdje pa vam eto ljudi koji su web masteri i imaju iskustva daju savjete što/kako.

Domaći cms bi vas koštao puno, pružao malo a da ne govorim o potrebama integracije sa drugim sustavima ili kad vam se kreator cms-a opet odluci ne javiti. Pa će te sve isponova? Dnevno.hr i telegram.hr su portali na wordpressu, čisto eto primjera radi.

Eto da si razmislite prije nove greške.

Zašto odabrati WordPress?

1. Besplatan je

Wordpress je dostupan potpuno besplatno.

2. Otvorenog je koda

Open-source ili rješenja otvorenog koda dijele „obični ljudi“ za jednako tako „obične ljude“. To znači da možete sami poboljšavati izvorni kod i pridonositi razvoju zajednice.

3. Moćan je

Velika prednost WordPressa je i velika funkcionalnost kroz različite komponenete (plugin-ove) koje je onda moguće mijenjati prema želji kroz HTML i CSS editore.

4. Jednostavan je

Osim što mu je jednostavno korisničko sučelje, procesi i akcije dodavanja sadržaja, izrade i održavanja stranica jednostavni su kroz zasebne sustave. Novi tekst ili sliku možete postaviti kroz samo dva klika.

5. Aktivan je

Upravo je velika zajednica korisnika koji ga koriste kao pogonsko gorivo prednost jer se redovito ažurira, a sa svakim novim verzijama izostavljaju se greške i bugovi prethodnih verzija. Verzije izlaze svakih nekoliko mjeseci što čini ovaj CMS „živim“.

6. Proširiv je

WordPress ima veliki broj plugin-ova sa raznim funkcionalnostima kojima se jednostavno proširuje web stranica. Također, zbog svoje velike popularnosti postoji i ogromna baza sa već pripremljenim predlošcima dizajna koje je moguće besplatno koristiti ili premium teme.

Napomena: Nema nikakvih reff linkova samo poveznice na wordpress radi lakšeg snalaženja.

Ako imate mogucnost onda idite na custom rjesenje. Nisam pristalica WP, Joomla i sl. stvari. Prednosti custom rjesenja su mnoge od toga da je to bas ono sto vama treba bez bilo kakvog viska ili manjka, stranice su neuporedivo brze, skalabilnije, integracija sa bilo kojim drugim sistemom je daleko jednostavnija itd.

A otvoreni code uopste nije prednost vec mana zato sto svako zivi moze da ceprka po code-u i na taj nacin pronalazi sigurnosne propuste koji prije ili kasnije postanu javni te na hiljade sajtova sa tom verzijom postanu ozbiljno ranjivi.

@oky_zg Mislim da ti dečki žele objasnit da nije problem u CMS-u kao takvom, već u onome tko je radio stranicu za tebe u prošlosti. Nemoj mjenjati CMS zbog nečijeg neznanja, nego promjeni programera/tvrtku koji će ti to izradit.

Nemoj molim te pričati gluposti, upravo suproto je ovo sve što si ti rekao. Možda jesi a možda i nisi prešao xy godina radeci sa OS CMS sustavima.

Ali nekada ni OS CMS ne mora znaciti da je isplativije riješenje zato treba naci dobrog developera sa par godina iskustva i koji iza sebe ima xy referenci.

WordPress je čudo koji je od blog platforme nastao kao CMS sustav gdje ga koriste tisuce poznatih web stranica.

Daj mi 5 razloga zasto odabrati custom CMS a ne WordPress

1 Like

Odi na google speed check i stavi neku stranicu od jutarnjeg koji je custom cms i onda stavi stranicu od viralnova.com pa da vidimo.

Zakljucak je da ovisi kakav sadrzaj postavljas i komplelsnost websitea te koje server okruzenje koristis shared/vps itd. Ako imas puno pluginova i puno slika onda znaci da ti website radi puno querija naspram baze i downloada puno slika. Znaci ne utjece cms na brzinu koliko vec sam sadrzaj weba I tvoja krajnja izvedba istoga.

Drugo wordpress wec ima integraciju za pregrst servisa i drugih software besplatno koje moja baba moze instalirat dok za custom cms bi se moralo placati za isto Programerima koji makar i bili eksperti ce te oprat za masne novce i dati nesto to nije u razini ocekivanog.

Itd itd.

  1. Skrojen po potrebi
  2. Nema nepotrebnih dotataka radi jedne stvari koja radi jos pet uz to
  3. user managment
  4. skaliranje
  5. nadogradivost i prosirivost bez velikih problema.
  6. organizacija koda
  7. organizacija baze

Sve to ako je developer dobar i zna sta radi.

itd itd itd, jel trebas jos? Osim toga WP nikad nije postao CMS niti ce postati to u dogledno vvrijeme, o organizaciji koda da i ne pricamo. I napali ste covjeka i poceli mu prodavati pamet, a on zna tocno sta hoce.

Kvalitetan devloper jednako kosta i za WP i za custom. Ako zeli kvalitetu morat ce je platiti, bez obzira je li se radi o WPu ili Joomli ili custom rijesenju.

2 Likeova
  1. Nikad nećeš, i nikada nisi pročitao ni jednu stranicu Wordpress koda, i ne znaš gdje se šta nalazi. Misliš da ako instaliraš Wordpress da je on siguran, kako znaš?
  2. Kad pišem kod, ja znam gdje sam šta postavio, kako sam postavio, kako ću unaprijed, i gdje će dalje ići. Ti kod koji su oni napisali nećeš 99% nikada izmijeniti niti poboljšati, jer je učenje svih tih gluposti na WP gubljenje vremena. Kao da učiš nešto potpuno novo.
  3. Moraš instalirati razne plugine da bi dobio na optimizaciji nečega, plugine koji su radili drugi ljudi, za koje nisi pročitao kod, ne znaš šta radi, ne znaš gdje je šta postavljeno, i da sve želiš da pročitaš jedan plugin će ti oduzeti 2,3 sedmice, jer je milion datoteka, bespotrebnih.
  4. Milion stvari koje nikad nećeš koristiti, koje ne možeš “ugasiti” koje će jesti serverske resurse će biti uključene, ili ćeš morati ponovo instalirati neke neprovjerene plugine da bi ti postigao.

( NEMOJ SHVATITI DA AKO PIŠE DA JE PLUGIN PROVJEREN NA NJIHOVOJ OFICIJALNOJ STRANICI DA JE TO USTVARI SIGURAN PLUGIN. NIJE SIGURAN DOK JA NE ZNAM ŠTA RADI, I KAKO RADI )
5. Kada radiš custom rješenje učiš, usavršavaš sebe, stranicu, kod. Učiš nove stvari, ne gubiš vrijeme, tačno imaš zamišljeno kako nešto treba da bude. Ne gubiš vrijeme tražeći slične plugine koji će donekle dobiti na onome što si ti htio.

Dosta stvari se mogu poklopiti na WPu, i između plugina, te mogu zafrkati stranicu. Previše nepotrebnih stvari je u tim pluginima, previše stvari koje ne znaš ni zbog čega su tu, koje u custom rješenju možeš vrlo lako uraditi,i puno jednostavnije.

Upravo kako su i napisali da je Wordpress platforma za bilo koga. Bilo ko, ko zna čitati, može s tim i raditi, ali da nema veze s onim “iza” šta je i kako napisano, baš zbog toga je popularan. Gledajući sa sigurnosne strane potpuni promašaj. Ne možeš me uvjeravati da je dobro nešto što je sastavljalo hiljade ljudi na različitim dijelovima svijeta.

Evo ti primjer koji sam pročitao prije par dana na ENVATO stranicama. Jedan ili dva najpopularnija plugina imaju bugove. Slider i još neki. Radi se o tome da su ti plugini prodati na hiljade i hiljade, te da je svaka stranica s tim pluginima ugrožena, i moguće joj je pristupiti i raditi šta hoćeš.

ENVATO radi s autorima da korisnici ne bi bili ugroženi. Šta očekuješ onda? Kada su najpopularniji plugini koji se koriste godinama ugroženi? Još uvijek nisu riješili problem, i problem i dalje postoji, šta s korisnicima koji nisu pročitali tu obavijest? Hiljade i hiljade stranica su ugrožene… A ugroženi su ti ljudi koji samo s jednim klikom urade sve, a ne znaju upravo šta su uradili, i nisu pročitali kod, niti znaju šta on tačno radi.

2 Likeova

Programeri koji su eksperti ce te oprati i za customizaciju WordPress ili Joomla sustava, to sto je Open Source ne znaci i da je sve oko njega besplatno, a vjeruj da jedan frisko instalirani WordPress bez customizacije nije sposoban vrtiti stranice kao sto je dnevno.hr netokracija i sl.

A i ta viralnova nije na WordPressu.

1 Like

Sve što je na webu može imati sigurnosne propuste, tako i tvoj custom cms. Nedavno youtube je imao propust pa su uamalo nestao channel od justin biebera.

Kakve veze ima sad ta tvona prica sa pluginovima. Uvijek ima izbor hoce li trazit programera da mu sam izradi plugin ili ce ga kupit sa nekog servisa, wordpresa ima veze sa tim kao kruška sa jabukom.

Poanta je da je wordpress sam po sebi siguran, brz i solidan cms sa isto tako solidnim frameworkom za razvijanje po potrebi.

Iz mog iskustva najvise ne-programeri stavljaju WP i Joomla ispred custom rjesenja sto je i razumljivo. Naravno, neko ko ne zna pisati code ce se pronaci u WP i stiklati sajtove koji lice jaje-jajetu, koji su cesto busni ko sir i imaju pregrst pozadinskih problema pocevsi od sporosti i kompleksnosti koja ne odrazava sadrzaj stranice i potrebe klijenta.

Elem, suvisno je takvima objasnjavati i navoditi razloge zasto se ozbiljni projekti razvijaju na PHP framework platformi a ne nekakvim CMS zezancijama.

@opica, da ali je razlika u tome sto custom code ne vidi niko sem tebe, a opensource vidi svako i daleko je jednostavnije pronaci sigurnosni propust. Drugo, cak tvoja stranica i ne mora biti primarna meta dovoljno je da jednu stranicu neko razmontira sve druge sa istom verzijom su ugrozene i nakon sto se exploit pojavi na netu svaki balavac ce moci da ti sjebe stranicu sto nije slucaj sa custom rjesenjem jer je to jedinstven code a ne neki tamo koji koristi jos na hiljade stranica.
To ti je ista stvar sa WIndows virusima gdje imas veliku bazu korisnika pa je stoga atraktivna platforma za tvorce istih.

1 Like

A jebote sve bolje i bolje.

Koji je to framework?

Mislis na one gantry i slicne budalastine. Pa to ti je isto kao da caval ides ucvrstiti sarafom. Jebo te, ljudi daj se obrazujte nemoj te izvaljivati tu ovakve gluposti.

A kako WordPress nema veze sa tim? Pa ne kupujes Joomla plugin za WordPress.

To ti je ista stvar sa WIndows virusima gdje imas veliku bazu korisnika pa je stoga atraktivna platforma za tvorce istih.

I jel su windowsi zbog toga loši ili se ne koriste u korporacijama? Naravno da ne, tako i wordpress.