Izrada web shopa

Surfajući po forumu nisam našao željene odgovore pa otvaram novu temu.

Naime, susrećem se s izradom web shopa.
Mogu napraviti custom CMS dodavanja artikla u kategorije (izmjena, brisanje postojećih), naslovi, opis i slično - znači bez problema sprogramirati taj čitav dio administracije.

Problem nastaje kod plačanja. Dio koji mi nije jasan, kako izvesti i povezati plačanje preko računa/kartica itd…!??

Kako se kreću cijene izrade web shopova ako ide preko neke firme a kako ako to radi neki freelancer??
Te me zanima na koje stvari utječe cijena izrade (broju artikla, kategorija i slično…???)
Na koje stvari treba obratiti pozornost pri samoj izradi?

Kako i po čemu definirati cijenu izrade web shopa ako netko kaže “napravi mi web shop”?

Unaprijed hvala, nadam se da ću dobiti kvalitetne odgovore onih koji su se već susreli s izradom istog…

O ovome se već raspravljalo u nekoliko tema pa potraži. Integracija kartičnog plaćanja ovisi o payment gatewayu koji koristiš, a svaki će ti dati potrebnu dokumentaciju za implementaciju. Za ostalo neka se javi netko drugi jer osobno web shop nisam izrađivao za treću stranu.

imaš Cube Cart,zen-cart,oscommerce

Najjeftinije ti je s paypalom prek blogspota imaš super temu
http://javatemplates.com/2011/blogger-store-v2/
pišu tu upustva.jedina investicija ti je domena.

Ok hvala na odgovorima.

Vlado - ovo nije loša stvar, no shop bi bio za hrv tržište tako da mi paypal malo škakljiv u tom slučaju jer ga nemaju svi…

A sad malo informacijama o cijenama i ostalim stvarima koje sam pitao… ako može netko malo više o tome reći…

PayPal ti nije opcije jer ne primaju uplate u HRK, osim ako ne zelis svaki put raditi konverziju.

Daklem, za kartično plaćanje nažalost moram preporučiti payway. Kažem nažalost jer su loši, ali opet jedini sa kojima ćeš biti siguran da ćeš dobiti lovu. Čujem da im konkurencija propada ili se navlače po sudovima zbog kašnjenja isplata i neplaćanja.

Stvar ide ovako: PayWay uzima 1% po transakciji ili 2 000kn mjesečno. (Čini mi se da je cijena 2 000kn).
Kartičari uzimaju ovisno o tome što uspiješ dogovoriti. Računaj u prosjeku 5%, mislim da je za visu nešto manje, za amex nešto više, ali prosjek je oko 5% ako ti mjesečni promet nije šesteroznamenkast. Ovi koji imaju veće promete plaćaju manje provizije.

Ne znam da li si razmišljao o plaćanju općom uplatnicom tj net bankingom. Ja ti preporučam da ne ideš u to osim ako nemaš jako jako dobar razlog. Istina, kartično plaćanje u HR nije razvijeno, ali kad shvatiš što sve trebaš da bi mogao evidentirati uplate na žiro račun presjest će ti cijela priča.

Ne, niti jedna banka u hr nema API pomoću kojeg možeš jednostavno provjerit da li je došla uplata po tom i tom pozivu na broj. (Barem nije imala pred koji mjesec)

U mojem slucaju stvar bi bila izgledala tako da svaki dan gledas promete po žiro računu, na svaki moraš kliknuti da bi vidio poziv na broj jer on u skupnom prikazu nije vidljiv.
Nedaj bože da moraš nešto stornirati i vraćati lovu - onda bi ispalo da moraš uspoređivati, opet klikajući na svaki da bi došao do poziva na broj.

Radi se o pbz-u, poslovni žiro račun. Zvali smo njihovu podršku, nema izvješća ni ničeg što se može automatski parsirati. Nadam se da ostale banke to imaju bolje riješeno.

Hmm, zanimljivo. Hvala Ti na odgovoru.

A kako rade ovi malo veći dućani primjera links.hr hgspot.hr itd…?
Vidio sam da neki član foruma ima web shop na fitness.com.hr

Još bi volio čuti neke informacije o cijenama izrade, ako tko može reći…

links.hr i fitness.com.hr imaju plaćanje karticom preko t-com Pay Way

fitness.com.hr uz to nudi plaćanje virmanom i pouzećen

Cijene izrade ti ovise o custom developmentu koji je potreban, te dali se ide sa nekim gotovim rješenjem ili nečijim softwarom.
Znaći ako samo trebaš instalaciju nekog open source rješenja, temu i spajanje na payment gateway i to negdje platiš između 6000-10000kn možeš smatrati da si dobro prošao.
Dodatni custom development strašno diže cijenu na kvalitetnim open source rješenjima jer su dosta kompleksna i nije baš jednostavno samo nešto ubaciti i očekivati da radi.

No mislim da trenutačno kod nas nema prave alternative jer su čak i najveće firme odlučile okrenuti se open source.
Vidio sam oglas na mojposao.hr za Magento developera u perpetum mobile a mislim da oni spadaju u sam vrh hrvatske web development scene.
Znaći ako oko oni nemogu pratiti korak sa open source softwareom tko može (jedva sam čekao temu da ovom napišem:))?

[quote=“Borg”]Hmm, zanimljivo. Hvala Ti na odgovoru.

A kako rade ovi malo veći dućani primjera links.hr hgspot.hr itd…?
Vidio sam da neki član foruma ima web shop na fitness.com.hr

Još bi volio čuti neke informacije o cijenama izrade, ako tko može reći…
[/quote]
Ja kod linksa obično uplatim na žiro račun, ali znam da primaju i kartice, samo ja osobno više volim ono kad pošaljem narudžbu pa oni jave jel imaju na lageru il nemaju, pa ako imaju ja platim. Obično mi se ne žuri pa mi je to ok. Ne volim odmah platiti, pa da mi onda moraju vraćati lovu ako nemaju na skladištu. :wink:

Nego, nedavno sam nabasala na ovaj link (mislim čak na ovom forumu?):

ima usporednu tablicu koliku proviziju/članarinu uzimaju različiti domaći gatewayi za kartice, čini mi se dosta korisno. A na istom webu tamo pod “cjenik” imaš i cijene kolko recimo oni cjepaju za izradu web shopa… mislim da postoje i jeftiniji… ali eto za orjentaciju.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja