Izrada web stranica na engleskom jeziku?

Dosta dugo bauljam s webovima na našim govornim područjima (balkan) uglavnom Hrvatski jezik i pomalo me već sve to iritira. Naime tražim niše na engleskom jeziku, pripremam koncepciju i moguće materijale. Istražujem mogućnosti prodaje budućih sajtova na eng jeziku itd. no ako ko ima volje napisati par natuknica na što obratiti pažnju, možda uzeti ili ne neki jeftiniji hosting sa serverima u americi, zaobići neke niše poput automobilskih, zdravlje, lijekovi, medicina, igrice i sl.
Hvala

sefe ja radim portal na engleskon i njemackom i nasem po potrebi engleski jedini pije vode

meni na adsenus stranica na engleskom zarađuje 4 puta više nego naša…

E pa upravo zato sam i postao pitanje da vidim da li da se zalećem i u njemački jezik jer imam mogućnosti prevesti stranice ili se držati engleskog.
Pitam jer totalka nisam upućen u problematiku dovoljno. Naprimjer interesira me i lokacija posjetitelja da li ona ovisi o čemu osim ključnih riječi ili ne, itd. (mislim konkretno na Ujedinjeno kraljevstvo, SAD i Australiju).
Konkretno imam neki interes jedan svoj portal prilagoditi posjetiteljima u Velikoj Britaniji, pošto jel :zub: računam da će mo uskoro ući u Europu.

to mi je osnovni razlog jer proučavajući CPC kod nas i ‘vani’ došao sam do podataka da su te razlike i veće nego što si ti naveo.
No u niši u kojoj bih pokušao nisu baš tako veće razlike kao u nekim drugim, nekih 10x.

Strani webovi o tehnologiji(tableti,gadgeti) i gradjevini (materijal,izvedba,how to,alat) idu ok ove godine, tj klik na takvim nišama je kul. Domace radi iz gušta ak nemas para za marketing. Što se tice hosta, par godina koristim siteground za strane sajtove i nikakvih problema.Server u Texasu,Houston…

tnx. @The Ja, češljam flippa-u već par dana i gledam što se prodaje kakvi su klikovi na stranicama i sl. skupljam informacije no na Balknu više ne radim ni jedan projekt, jer je zarada mizerna :smrt: da mizernija nemože bit.

Ja sam probao na eng sajt napraviti, bio je po meni super dobar, svaki dan pisao po 20 postova, i to jedno mjesec dana i google me opce nije sljivio pol posto, posjeta s trazilice mi bila ispod 3 posto… problem je kaj ima masu stranica na engleskom, i sta god ti napravio to postoji… tu je jedino plus za nase stranice… a sto se tice zarade, sve ste rekli…

Stvar je u tome da kad gledas da dignes web radi klika, moras biti kapitalista i samo gledati oko sebe i zbivanja oko sebe. Jedan gubi-jedan dobiva. Uzmimo za primjer gradjevinu, posto sam vec naveo tu nisu, u ovo doba krize i pada vrijednosti nekretnina na veliko je pao broj ljudi koji grade zgrade,kuce,nebodere a na drugoj strani iste niše proizvodjaci alata i radnih strojva se kidaju da prodaju materijal i prodaju/rentaju alat a nemaju kome. Okrenu se oglasavanju na netu,guglu…i ostalo se zna…100tinjak clanaka,drzat se niše i polako. USA trziste.
A flipa…i flipa je preplavljena europljnima,kinezima i rusima…svi se zajedno igraju,jedan drugome kupuju/prodaju stranice da bi kasnije zajedno kupili za mizerne pare kad naleti stvarno stranica koja valja od ljudi koji su vidjeli da se vrte non stop bidanja i prodaje. Prodah tamo prosle godine nekoliko micro stranica koje uzgajah 2-3 mjeseca,100-400 dolara, za takve stvari je flipa ok.

Slažem se @The Ja za flippu i prodaju malih sajtova do nekih parsto dolara. Građevina me interesira jer već imam nekih mikro započetih stvari vezano za uradi sam, no siguran sam da za pripremu sajta za ‘klik’ dobru ulogu u svemu tome ima i dobra organizacija -struktura sajta s mikro nišama s jedne strane, s druge to povlači opet i dobro poznavanje jezika i izraza.