Jackpot stigao do mene; prodao sam skupo domenu

Ja sam dobio mail, ponudu da prodam biznis.

Rekao sam im 300,000€ očekujući da će se okrenut i reć bok. Međutim digli na višu razinu i pregovaraju :joy:

I dalje ne znam jel scam ili troll. Provjeravao sam firmu i izgleda da postoji.

2 Likeova

Svaka čast! Čestitam!! :grinning::grinning:

ti 25, a on dalje za 250 XD

Bolje 25k nego nista, jel tako?

2 Likeova

Jel tajna koji su okvirni gabariti firme koja ide za 300k eur?

Jesi li siguran da si na boljoj strani od onoga koji kupuje to za 300k eur? :slight_smile:

Jer ako se drzis one “norme” jednogodišnje/dvogodišnje zarade, mozda olako i prodaješ? :slight_smile:

Ono ti Nasrudin hodža imao jednu kravu, koja nije ničemu valjala. Jednom mu reče žena, da odvede kravu na pazar i da je proda. Kad je hodža dovede na pazar, počne vikati, što mu grlo daje:

  • Ova krava ne valja ništa, neće na vrijeme da se teli, a kad se oteli, ne može ni jednog teleta da othrani. Mlijeka daje posve malo.

Tako je Nasrudin hodža kudio svoju kravu, što je više mogo; on je to sve istinu kazivao jer je znao da je laž haram.

Kad je svijet čuo, šta Nasrudin hodža viče, nitko ni da pogleda kravu. U to se Nasrudin hodži prikuči jedan njegov komšija i prišapne mu u uho:

  • Šta tako vičeš na kravu? Ta nijesi pobudalio? Znaš, da ne valja svog mala kuditi, jer ga onda nećeš nikad prodati, nego daj ti meni tu kravu, pa da vidiš, kako se prodaje, a ti se gdje sakrij i ne izlazi, da ne poznadu, da je tvoja krava.

Nasrudin hodža dade mu kravu i sakrije se. Njegov komšija stane vodati kravu i vikati:

  • Evo dobre krave, teli se; kad je mlijeko najskuplje, daje na pomužaj do pet oka mlijeka.

On je tako hvalio, a utom se svijet počeo kupiti oko krave i pitati pošto li je.

Tad odnekle izbije Nasrudin hodža pa poviče:

  • Pa kad je ona tako dobra, neću je ni prodavati!

Uzme kravu od komšije i odvede je kući.

2 Likeova

hahahaahahaha dobraaaa

Cestitke. Nekad kad je nastao .me domen zakupim allegro.me. Nisam ga produzio, posle na sedo prodat za 3000$ A dugo sam drzao painte.rs i skontao da to nije za mene :slight_smile:

1 Like

Pogle sto si aktivirao ove sto nisu dugo postali ili sto nikad nisu postali. Plavi se thread :).

Treba nam vise ovakvih motivacionih tema :D.

Svaka cast! Samo naprijed motiviši ekipu

Ocekuje se sad neki tutorijal :smiley:

Sada možeš napravit kurs na temu “How I earned 25k by selling domain” i tako zaraditi dodatni novac :joy:

8 Likeova

Ili “Kako zaraditi 10k e online za minut!” i stavit cijenu od 10k e :smiley:

1 Like

Zaista motivaciona prica, svaka cast, cestitke. Da li postoje sajtovi za prodaju domena, ima li jos neko neko iskustvo sa prodajom, kako to funkcionise?

Svaki veći registar nudi mogućnost posredovanja u prodaji/kupovini domena

Interesuje me kako doci do ljudi koji zele da kupe domene, kao na primjer sto je napisano u prvom postu, kako je Rick saznao za njega?

Ako imaš interesantnu domenu, oni će tražiti tebe.

Ako sam dobro povezao, ovo je izreka čovjeka koji je kupio od kolege domenu, i koji broji milijune:

I will close this intro with something Rick said on his blog: “ I watch folks and domainers chase what happened yesterday. What a waste!! You don’t chase yesterday folks, you set up shop on tomorrow and have them pour you a drink. You don’t CHASE, you WAIT! Because if you wait, it means you got there before them and you know they are coming. If you chase, that train already left the station and it may be never before the next train comes.

@justarandomuser vidim da imas dosta iskustva sa domenama, pa ako moze par savjeta:

  • Da li si nekad imao problema sa Trademark krsenjima zbog imena domena, UDRP i slicno, kakve su posljedice, i imas li neki savjet kako to izbjeci?
  • Da li ako prvi registriras neku domenu (kao fiz. lice) imas veca prava nego neka firma koja kasnije registruje svoje ime ili trademark sa tim nazivom?
  • Ako je domena sastavljena od dvije rijeci a jedna rijec je neciji brand/trademark, sta onda, je li mogu oduzeti domenu uz placanje odstete?

This user is suspended until Oct 13, 3019 8:00 am.
Reason: Amar, Dupli account; višestruko banirani korisnik.

Mozda ti odgovori sa drugog accounta :stuck_out_tongue:

2 Likeova

Kada je Flippa bila ajmo reći na nekakvim svojim počecima, vidjelo se da će postat najjači, pa sam preko Marcarie naručio domenu Flip.pa za 200$… sa panamskom ektenzijom, ali oni su imali nekakve svoje sunrise periode kada prodaju domene, a to je bilo jako rijetko… i naravno na kraju vidim da ju je Flippa.com i kupila.

Eto, to je mojih 2 centa o domenama, najbliže što sam ikada bio nekakvoj zaradi na njima, a tko zna, možda bi mi je i oteli, niti to ne bilo skroz nepošteno s obzirom da mi je namjera bila jasna… iako sam imao plan da kada se dođe na sajt da se baca novčić, kao pismo ili glava, flip a coin, lol, kao nema to nikakve veze sa Flippa.com… mladost ludost, hehe…