Jako visoki CTR - sabotira li netko moje oglase?

Novi sam u svemu ovome, pa eto imam nedoumicu malu :frowning:

Koliko sam razumio svoju zaradu (prilog - slika) nesto je cudno imam vise klikova nego prikaza stranice.

Dakle netko namjerno sabotira moje oglase ili se to meni cini.
Stranica je na engleskom tako da su i cijene oglasa malo drugacije.

Savjeti misljenja ?!?

Trenutacno sam disablao acc tako da nemam problema ali nemam pojma dali da ostavim acc ili kako sa time.

[quote=“Artis”]Novi sam u svemu ovome, pa eto imam nedoumicu malu :frowning:

Koliko sam razumio svoju zaradu (prilog - slika) nesto je cudno imam vise klikova nego prikaza stranice.

Dakle netko namjerno sabotira moje oglase ili se to meni cini.
Stranica je na engleskom tako da su i cijene oglasa malo drugacije.

Savjeti misljenja ?!?

Trenutacno sam disablao acc tako da nemam problema ali nemam pojma dali da ostavim acc ili kako sa time.[/quote]

CTR 440% sigurno nije normalan :smiley:

sve preko 1% je odlicno a preko 5% sumnjivo (mada ne mora znaciti)

Trebam maknuti oglase sa svojih stranica ili je dovoljno ne autorizirati stranicu u accu ??

Trenutno je neutorizirana stranica tako da mi se novac ne pribraja zaradi.

p.s. ja ne klikam po svojim oglasima samo da razjasnimo taj dio

Prijavi googleu.

Sve ce biti uredu dok ti ne klikas. I kod mene se desavalo da imam na odredjenim kanalima vise klikova nego prikaza, ali meni nije racunao zaradu, tako da je najbolje da ti to prijavis.

Prijatno,
Haris.

Mozda neki tvoji prijatelji hoce da ti “pomognu” misleci da cine dobru stvar

sabotira li netko moj adsense? Obično bude do 30 klikova na dan, a danas do sada već preko 30, druga oglasna jedinica na sajtu na isto atraktivnoj poziciji dobila je 10 klikova za isto prikazivanja.

Da li bi trebao kontaktirati adsense vezano za ovo?

Hvala!

Ja se ne bi uzbuđivao. Prema ciframa koje BTW ne smiješ objavljivati, izgleda da se prikazuje dosta atraktivan oglas koji ima nisku cijenu klika.

CTR 2-3% na tako mali broj prikaza nije ništa neuobičajeno.

Uvijek mozes prijaviti googleu cudna ponasanja u vezi adsensea, sto je i najpametnije.

Sto se tice tako naglog porasta, ne znam koliko ti je i posjeta skocila istovremeno, al tako nagli porast klikova se moze dogoditi, no ne pre cesto. Obrati paznju na to ubuduce, jer imas svakakvih ljudi pa cak i konkurencije koja je spremna na takvo sto.

Ja imam na jednoj stranici ctr preko 3 % u zadnjih tjedan dana i to jako puno tisuca prikaza pa se ne bojim niti mi je to cudno. Znam za slucajeve gdje imaju i po 10-20 % ctr pa nema veze.

Nije to kako je prije bilo, sad google sam uklanja neispravne klikove. Meni se zna desit npr zarada za danas 15 € drugi put pogledam ima 14.50 € npr. vjerojatno su bili neispravni klikovi pa ih google automatski ukloni.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja