Jakuševac

link : Ovako izgleda Zagreb danas: Smrdljive ulice pune smeća! A kako će tek biti sutra? - Vijesti.net - Index.hr

kakva je situacija ? dali tko živi blizu ? (dugave republika :D, utrine itd… )

dal smrdi ?

Živim na 5 katu i zna zavonjati. Prave mirise očekujem popodne kad se temperatura digne na 38C :rolleyes:
Al neka smrdi, treba podržati ljude koji žive blizu odlagališta. Grade arene i muzeje, a nešto što je osnova za život građana zanemare.

slažem se s tobom, umjesto da su napravili spalionicu oni grade budalaštine… sječam se da su još prije 10 godina o tome pričali pa ništa. nadam se da če se naći neko dobro rješenje.

Upravo tako, veli Bandić nije ovo Zanzibar pa da se rade barikade. Pa kad nije Zanzibar, zašto je smetlište kao u Zanzibaru?

Činjenica je da je prije nekog vremena postojao jedan dulji period kada se s Jakuševca uopće ništa nije osjetilo. Pretpostavljam da je to bilo u vrijeme kada su propisno obrađivali to smetlište. Pa čak su i Švedi navodno dolazili u Zagreb vidjeti kako je smetlište uređeno.

Ali, ne treba nikada zaboraviti: nakon što je Bandić pobjegao s mjesta nesreće i potom istjerao policajca koji ga je uhvatio s radnog mjesta, povukao se na godinu dana, a potom mu je 65 % građana grada Zagreba neposredno dalo povjerenje da im vodi grad. I dan-danas je ogroman broj njih uvjeren u njegovu “čvrstu ruku” i kako je on pokrenuo grad.

Pa, sad imaju.

Mi smo jednostavno narod koji nije posebno inteligentan, niti imamo dovoljno zrelih ljudi da preuzmu odgovorne funkcije.

U Zagrebu i Omišlju postoje postrojenja koja mogu pobiti stotine tisuća ljudi i u njima stručnjaci rade bez plaće (zašto su još tamo, nije mi jasno), a Vlada uopće niti ne razmatra tu situaciju kao neposrednu kemijsku opasnost, tj. da tvornice treba odmah oduzeti njenim vlasnicima, odgovorne kazneno goniti i strpati u zatvor jer nisu poduzeli mjere za zatvaranje pogona kada su vidjeli da idu u bankrot već su iz nemara ugrozili živote i zdravlje četvrtine stanovništva države, radnicima osigurati plaće i proglasiti radnu obvezu, te u radnoj obvezi sanirati te tvornice. Umjesto toga, Vlada ih tretira kao da se radi o silosu pšenice pred stečajem, pa mu nalaze kupce, a radnici do tada rade za lijepe oči, umjesto da odu tražiti drugi posao, a prema poslodavcu se namire stečajem i ovrhom.

Slično je i s kretenoidima u Skupštini Zagreba i s Bandićem. Pa raspravljao sam se ja preko e-maila s jednom od njih po nekom drugom pitanju - imao sam osjećaj da pričam s nekom ne baš bistrom štrebericom koja se uprla oko sarkazma u mojoj kritici i nije se kompleksašica mogla maknuti s te točke. Stvarni problem tu nije uopće bitan.

To su jednostavno jako glupi ljudi koji ne mogu shvatiti stvari prije nego ih stvarno dožive i prožive, a onda shvate da zapravo nemaju niti znanja, niti volje, niti sposobnosti baviti se time, pa odu dalje. Nemaju duha - to su uskogrudni, tašti i sebični ljudi.

No, našem je narodu ionako važno nešto drugo.

Ja sam bas jučer isao baciti smeće (nije me bilo neko vrijeme u zg-u) i kad sam došao do podruma svih 10 kontejnera je bilo poluprazno. Čudno za zgradu od 19 katova, ali očito su neposredno prije toga negdje odvezli smeće.

@ tsereg

fantastičan osvrt na situaciju, pogotovo Dioki/Dina problematika. Zajebavaju se s ljudima koji tamo rade i paze na ta postrojenja kao da su im osobno vlasništvo, uopće ne shvaćajući kakav je to problem i opasnost za Zg i Krk

A past će par obećenja, situacija će se smiriti na neko vrijeme pa opet ispočetka. Kao što kaže Zgubijumf, glavno da se ima love za kojekakve Arene, plaćene tri put više nego što treba

A što se tiče Bandića, ne samo da ga u ZG izabiru, već je skoro postao i predsjednik države. Kak ono ide - samo kod nas, tog ima samo kod nas

Veli Holy da se je ona dok je bila ministrica dogovorila s Bandićem da će Grad podastrijeti Ministarstvu plan za rješavanje problema, ali da to za njenog obitavanja nije stiglo:

Ne kužite vas dvojica. U Novom Zagrebu je izgrađen Muzej suvremene umjetnosti. Prekrasna građevina s trgovima unutra i odličnom klimatizacijom. Kada zažegne 38 stupnjeva, pa zasmrdi s Jakuševca, kamo će se novozagrepčanin skloniti? Pa u MSU. I još se kulturno uzdigne. :slight_smile:

Kakve spalionice, ne postoji gora “civilizacijska” izmišljotina.
To proizvodi samo hrpe dioksina, granice su velike, a filteri u našim dimnjacima i tako rijetko rade.
I onda umjesto da samo smrdi na lokaciji, potruje se i dobije rak pola hrvatske…

Aaaaaaa. Panikaaa!!! Ove je godine bilo tijekom ljeta 2500 više šumskih požara u Dalmaciji nego prošle. Pa to je toliko dioksina ispušteno zrak odjednom!!!111 Da li to znači sada da će svi Dalmatinci dobiti rak i imati tamne mrlje po licu?!!11 111 !!

Sve je stvar kontrole. Na stranu to što u tom članku navode da su spalionice najveći proizvođači zagađenja tim dioksinom da bi onda dali niz primjera trovanja koja sa spalionicama veze nemaju, već su uzrokovane izravnim i nestručnim unošenjem tog spoja u proizvodne procese, a niti jedan podataka kojim bi potkrijepili svoju tvrdnju o spalionicama, sada kada je to poznato, sve je samo stvar kontrole, regulacije i redovitog nadzora (bez korupcije). A TO nije problem tehnologije i tehničara, već GRAĐANA koji moraju odlučiti što je za njih važnije političko pitanje i na kakvom će ponašanju u javnom i političkom životu inzistirati. Naravno, kako naši građani nemaju tu kulturu, instinkitvno razumiju da tehnologije niti nisu za njih, već se treba vratiti šišanju ovaca i grijanju oko vatre. Sve je to prirodan ciklus rasta i pada civilizacije i društva. Upravljati tehnologijama nije bezazleno, pa tako niti posao za neuka i nemoralna društva.

Da se mene pita odlagalište definitivno zatvoriti kroz naredne 3-4 godine i otvoriti novo, moderno, negdje 20-25km u smjeru jugoistok uz savu.

A sve bespravno sagrađene građevine, ne samo na jakuševcu nego svuda sravnit sa zemljom o trošku budala koje su ih i gradile i to adekvatno naplatit i s tim novcima napravit novi “jakuševac”. Ljudi su mahom bezobrazni i neodgovorni, treba rušit i kraj priče.

PS
Bila je ona prića o nekom bosancu u švedskoj koji je na “divlje” napravio kuću, oni gore nisu ni imali zakona za sankcioniranje tako nečega jer nikome nije palo na pamet to raditi, tako da su zbog budale morali pisat dopune zakona. Treba udarit odma, direkt, i bez milosti kao opomenu drugima, apsolutno sam uvjeren da drugog načina nema… :stuck_out_tongue:

[quote=""]Pa raspravljao sam se ja preko e-maila s jednom od njih po nekom drugom pitanju - imao sam osjećaj da pričam s nekom ne baš bistrom štrebericom koja se uprla oko sarkazma u mojoj kritici i nije se kompleksašica mogla maknuti s te točke. Stvarni problem tu nije uopće bitan.
[/quote]
hahaha, jao to me podsjeća na rasprave sa vjerskim fanaticima :klanjamse , IQ sobne temperature a sarkazam ne kuži, smjeh :wink:

Pa zato ministarstvo i jest bilo dalo smetlištu uporabnu dozvolu na 10 godina, kako bi grad imao vremena izraditi novo odlagalište. Nisu napravili ništa. Sud je dodijelio plaćanje naknade za smanjenu vrijednost nekretnine sve dok postoji ovo odlagalište, a pretpostavljam da ministarstvo sada više ne želi plaćati, jer smatra da je sada odgovornost na gradu.

A što se rušenja nekretnina tiče, kao što vidiš, legalizirat će se za 20.000 kn kazne nekretnine izgrađene na samoj obali, gdje pošten svijet nije smio graditi. Tako će kriminalci, koji sada kukaju da im je 20.000 kn kazne puno, jer da oni jadni nemaju gdje drugdje živjeti, nakon legalizacije fino prodati kuće za puste milijune.

Mislim da nisu toliko glupi koliko ih nije briga. Trenutačna pozicija samo nešto što je potrebno da se podigne na ljestvici. I vjerovatno nije razgovarala o problemu jer nema blagog pojma o njemu…

A zašto rade tamo bez plaće ja neznam zašto itko u državi sa tržišnim gospodarstvom radi a ne prima plaću. To mi je malo nejasno.

A mi smo navodno jedna od najdecentraliziranijih država u europi (ili bolje reći svijetu, na papiru naravno), pa zašto onda problem smeća u jednom gradu mora biti doveden na državnu razinu?

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja