Japan

Pomozite!! Ja jesam.

I pogledajte ovo:

Navodno su Japanci jako dirnuti!!

evo i ja sam se ukljucio online donacijom nije puno ali pomoc je svaka dobrodosla …

[quote=“Zyex”]evo i ja sam se ukljucio online donacijom nije puno ali pomoc je svaka dobrodosla …[/quote]Bravo prijatelju! Japan je često pomaga nama nakon rata a neman informaciju da je Vlada službeno pomogla. Zato možemo mi građani.

Ovo je sramota:

http://www.jutarnji.hr/japan-donirao-30-000-eura-za-ambulantu-kod-petrinje/931768/

Koliko jadni moramo biti da primamo donacije od zemlje pogođenom potresom od 9 stupnjeva?

[quote=“voajer”]Ovo je sramota:

http://www.jutarnji.hr/japan-donirao-30-000-eura-za-ambulantu-kod-petrinje/931768/

Koliko jadni moramo biti da primamo donacije od zemlje pogođenom potresom od 9 stupnjeva?[/quote]Mi jesmo jadni, ali imaj na umu da je Japan azijski div i sa ovom nevoljom i dalje je jak.

Ne bi rekao da je sratmota, ali da zorno prikazuje u kakvoj smo gabuli, to je istina. Ja bi donirao nes za japanere, al borim se i za kruh u zadnje vrijeme, ja apsolvent a cura dipl. informaticar, oboje bez posla…

Kad zaustave zlo koje im se trenutno događa, oporavit će se za par godina, dok ćemo se mi oporavljati 100 godina pa i više ako dobijemo još kojega Sanadera.
A bome i svijet će trpiti velike gubitke ukoliko Japan na duže vrijeme zaustavi svoju industriju…

mene najviše nerviraju naši ‘experti’ za nuklearnu tehnologiju i njihove izjave o sigurnosti i scenarijima razvoja događaja, j… pa ako ko zna posložit nešto kak valja onda su to japanci, pa njemci i td.
Jedna od izjava nekog od naših ‘nukearnih experata’, da mi u zakonu imamo predviđeno stanje u slučaju opasnosti… :ljuger: :ludjak: :fuj:

Mikibm, čovjekovo poznavanje atomske energije je jako slabo i svaki uređaj radi na rubu incidenta. Dobro, u Japanu je bila prirodna katastrofa, a ne nestabilnost jezgre, al sve na atom je jako opasno jer fizičari neznaju kad krene nevolja kako je bezbolno ukloniti, Atom se mora izučavati ali njegovu energiju treba zabraniti dok je sve to skupa nestabilno. Jednog dana će se znati više.

Nuklearna energija je ustvari “najčišća”, najviše energije se dobije uz najmanje zagađenje okoliša, npr hidroelektrane više zagađuju od nuklearnih, jedini je problem kad se dogodi ovakva glupost, a to je čisto zajeb japanaca, nije se smjelo graditi nuklearku na trusnom području, a nije im ni dobro to da nisu ugasili nuklearku prije/za vrijeme potresa dok su još mogli. Inače bez nuklearki smo jako ograničeni i nuklearke definitivno treba koristiti, druga stvar je što 90% ljudi nema pojma o tome kako to radi i čim čuju neklarno odmah imaju sve crne scenarije u glavi i velika zagađenja, a stvar je kompletno drukčija.

Nuklearke će se sigurno graditi, jer potrošnja energije raste i to stopom koju je teško pratiti. A države koje ih neće graditi će naprosto kupovati struju od država koje hoće, jer će to biti najjeftinija struja. Na kraju, upravo cijena energije određuje sve, jer malo tko je voljan plaćati peterostruku cijenu struje.

A još kad zbrojiš da nema zelenog koji neće zagovarati automobil na struju… pa ja sam onako odokativno izračunao (mislim da sam tu na forumu to i iznio) da bi da svi mi pređemo na automobile na struju, i to one ekvivalentne najslabijem klasičnom autu, Hrvatska trebala sagraditi nešto kao tri NE Krško ili pet Plomina. To sam išao računati slikovitosti radi jer se ljudi najčešće niti ovakvih najjednostavnijih uzročno-posljedičnih veza ne dosjete kada traže da se “ukine ovo”, a “koristi ono”. A to su onda baš želje iz svijeta crtica - “kog nacrtam bude živ”. Ovi ljudi koji smišljaju te “zle stvari” su ljudi koji imaju nezahvalnu zadaću nerealne potrebe zadovoljiti kroz realne prirodne zakone. Negdje, neki kompromis treba napraviti.

Tzv. “alternativne izvore energije” treba istraživati jer treba istraživati nove izvore energije.

Ja se sa svojima okrečem “alternativnom izvoru energije” .

http://rimstar.org/renewnrg/solarair.htm

http://www.restauro.hr/readarticle.php?article_id=6

Nakon sunca, imamo nešto u planu sa vjetrom.
Želja mi je jednoga dana osnovati udrugu za inovativnu energiju iz prirode s naglaskom na jeftinije, ali djelotvorno kako bi bilo dostupno u svakoj kući, a ne samo u skupim objektima.

Ovo sa suncem je isto zeznuto, te čelije traju nekih desetak godina (malo više), a nakon toga, kamo s njima? To je isto dosta štetan otpad.

EDIT: poprilično dobar članak, govori dosta o tome koliko je nuklearna energija zaista štetna (čitaj zdrava) :slight_smile: Nuklearke su naša budučnost, tehnologija koju treba koristiti i unaprijediti.

A koliko se zagadi okoliš prilikom izrade solarnih ćelija?

http://pics.kuvaton.com/kuvei/one_week_later.jpg

Zanimljivo kako se je slomilo točno po crtama. Razreži ovdje… i škare.

To bi značilo da vezivni sloj gore (asfalt) ima uticaj na način na koji će se zemlja razdvojiti…

Izgleda da je radijacija malo pofurila japanske kokoši

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja