Javascript createElement

Imam tag div u kojem su smještene tri kontrole (asp.net) koje generiraju html elemente select - textarea - select.
Htio bih postaviti Button koji će napraviti novi div s istim tim elementima. Dakle scripta koja bi kreirala novi redak s istim elementima (select - textarea - select) i da pri tome napuni select element s istim Option kao što imaju oni iz prvog retka :smile:

Hvala

Najjednostavnije rjesenje:

<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="UTF-8">
<title>JS klon</title>
</head>

<body>
<div id="original">
<select>
	<option value="1">jedan</option>
	<option value="2">dva</option>
</select>

<textarea>text</textarea>

</div>

<hr>
	<button onclick="document.getElementById('kopija').innerHTML = document.getElementById('original').innerHTML">kopiraj</button>
<hr>

<div id="kopija"></div>

</body>
</html> 

Ovo izgleda super. Bas to mi treba i valjda ću uspjet razradit tako da taj div mogu dodavat više puta i da svaki element ima svoj id jer ću njihovu vrijednost unosit u bazu podataka.
Aliii… trenutni problem je to da mi se novi div pojavi nakon klika na Button i odmah nakon toga izgubi sa stranice.

http://jsfiddle.net/erD6c/

Ovo je da poludiš:)
Ovo upisivanje u body radi, ali naravno upisuje skroz na dnu stranice gdje mi ne paše.
Pokušao sam ponovo ono s getElementByID, ali na taj način iskopira original kojeg odmah i izbriše, pa makar ga smjestio izvan svih div tagova odnosno na dno gdje inače uspješno kopira elemente prema ovom zadnjem upisivanju u body.
???

Ako koristiš jQuery, možeš i ovako:

<div id="zabiljeska">  
      <select name="ddlKorisnici" id="ddlKorisnici" style="width:170px;">
<option></option>
<option></option>
</select>
          <textarea name="txtZabiljeska" rows="2" cols="20" id="txtZabiljeska" style="height:50px;width:401px;"></textarea>
  </div>
        <input type="hidden" value="0" id="theValue" />
<p><a href="javascript:;" onclick="addElement();">Add Some Elements</a></p>
<div id="myDiv"> </div>

function addElement() {
  var ni = document.getElementById('myDiv');
  var numi = document.getElementById('theValue');
  var num = (document.getElementById('theValue').value -1)+ 2;
  numi.value = num;
  var newdiv = document.createElement('div');
  var divIdName = 'my'+num+'Div';
  newdiv.setAttribute('id',divIdName);
  newdiv.innerHTML = document.getElementById('zabiljeska').innerHTML;
  ni.appendChild(newdiv);
}

Hvala toni, ali evo našao sam na netu, ovo funkcionira.
Kako bih sad saznao koji je “id” novo stvorenih select i textarea elemenata. Želja mi je upisati njihove vrijednosti “text” u bazu podataka?

Copyright © 2022 WM Forum - AboutContact