Javascript i css

Pozdrav svima,

Koji načini postoji da unutar javascripte pozovem css da radi ko u html pomocu id i class

Vidio sam da postoji document.getelementbyid();

Dali postoji jos kakav nacin

Hvala :smiley:

$('#id') //preko id-a
$('span')  //preko tagName. u ovom slučaju span elementi
$('.mojaKlasa') //preko klase,  

…to naravno radiš s javascriptom, ali preko jQuery-a. I sigurno ima još hrpu metoda poziva, volio bi i ja vidjeti kako se sve može

Preko toga mislim za igru zvat jer posto mi nece direkt radit img.src jedino radi ako cjeli link stavim a u offline modu to nemoze radit :smiley:

Ne razumijem. Koji dio misliš da te sprečava da postaviš site da radi offline??

Ako jQuery, njega možeš inkludat sa svog servera…pa isto postaviš u manifest file-u da ga spremi za offline rad. (Nisam još radio, ali trebalo bi tako funkcionirati :smile: )

Iso sam gledat po netu oko 4 kb ti cookies dozvoljava a 5 mb web storage, a ovaj web storage je dosta kompliciraniji od cokies

Nisam skontao tvoje ostale postove sa offline modom ali sam skontao prvi post :smiley:
ko sto bozoou rece mozes preko jQuery-ja da iskoristis addClass(), removeClass() (za dodavanje i brisanje klasa) ili da dodajes cist css sa css(),
A ako ne volis jQuery onda to radi sam preko js-a imas getElementsByClassName() (pristupas elementu preko imena klase) pa za klase .className a ako hoces samo css onda .style (http://www.w3schools.com/js/js_htmldom_css.asp)

Moram napraviti kao igru koja je u browseru a da radi u offline dok nisi na netu da je mozes igrat

Iskreno, nemam opće ideju niti izdaleka kako si sa cookie-ima mislio napraviti da radi offline. Osim što su samo 4kb, (ali da se čak i može kod pohraniti u njih sa memorijskog aspekta) …kako bi browser znao da čita code iz njih??

Isto tako treba objasniti browseru da čita code iz web storage-a, a za to služi manifest file…i objašnjeno je ovdje kako se koristi http://www.w3schools.com/html/html5_app_cache.asp

Koliko sam vidio, nebi trebalo biti prekomplicirano. Unutar tog manifest file-a se samo definiraju skripte koje će browser pohraniti za lokalni rad.

CACHE MANIFEST
/theme.css
/logo.gif
/main.js

…i taj file se inkluda u glavni page:

<!DOCTYPE HTML>
<html manifest="demo.appcache">
...
</html>

…izmjena cache-a se radi samo tako da navedes novi datum (iako mislim da je bitna bilo kakva promjena tog file-a)

CACHE MANIFEST
# 2012-02-21 v1.0.0
/theme.css
/logo.gif
/main.js

…naravno, prvi puta pristup mora biti online, da browser opće dobije priliku učitati skripte.

Zvuči jednostavno, no kako je u praksi nemam pojma jer još nisam to radio :smile:

Eh prijatelju moj sta ti je to 4 kb 2-3 slike i vec je puno ja sam isprobo cak sam naso i online builder da povadi sa stranice sve i stil i js i slike al premalo je to 4 kb

Pa nije ovaj cahche manifest ograničen na samo 4kb. Otkud ti to?

Ja sam pokušo sa tim radit sve napravimo udem na web i izgasim net i vise nemogu stranici pristupit

To ne znači da je ograničen na 4kb, nego si nešto krivo napravio, hehe

http://www.w3schools.com/html/tryhtml5_html_manifest.htm

Kako je ovdje tako sam radio i nece jesi ti isprobo na nekom svoj projektu to radit?