Javni nastupi i strah od istih

U utorak sam drzao prezentaciju pred nekih 60-ak ljudi kod nas u firmi. Proslo je bolje nego sto sam ocekivao. Zadnji slican “nastup” sam imao 10 godina na diplomskom :slight_smile: Mislio sam da cu zamuckivati, pricati nepovezano ali nije se nista od toga desilo.

Jedino mi je zao sto niko nije snimao cisto da vidim kako to izgleda iz ociju posmatraca.

Generalno, ljudi imaju strah od javnih nastupa. Kakva su vasa iskustva sa javnim nastupima?

Ogugla čoek vremenom na sve živo i ne ■■■■ nikog dva posto, ne loži se previše ni oko čega i zato i ide bolje sad. Kad sam bio mlađan momak ja mene je trema jela i proliv sam redovno dobijao pred svaki javni nastup. Na meni se trema i ne vidi toliko jer mi glas uglavnom ne drhti a tu većina ima najviše problema. Ja sam imao najvećih problema sa drhtanjem ruku kad držim nešta i treba iz toga čitat, a to su uglavnom bila neka moja stvaralaštva pa sam se ložio i bitno mi bilo to, a čim je bitno onda je frka. I čitam ja tako a tresu se ruke ko alchajmera da imam. I srce lupa ko nenormalno fala bogu, ali to se ne vidi

Parkinsona :slight_smile: 123456789

upravo njega, a ne ovog drugog zaboravih kako se zove :slight_smile:

Ja volim javne nastupe, izgleda cudno, ali to meni uopste nije neki problem.

Gostovao sam par puta na radiju, 7-8 puta na TV-u, i to ne samo neki intervju, nego vecinom cak neke dijaloske emisije od sat ili dva.

Al ok, nismo svi isti… :slight_smile:

da nisi slučajno član SDPa? hahaha

1 Like

“Nice try” :slight_smile:

Ma ne, nisam u politici, nego sam u ovom “našem online svijetu” (internet, mediji, marketing, društvene mreže, portali…)

1 Like