Je li .com domena hendikep ako se cilja na hrvatsko tržište?

Treba mi par savjeta.

Trenutno imam .com domenu na kojoj radim zadnjih 4-5 mjeseci i rezultati su vrlo dobri. No kako primarno ciljam na hr tržište zanima me jesam li u startu napravio veliku grešku što nisam krenuo sa .hr domenom? Znam da bi sigurno bilo bolje da jesam, ali koliki je zaista hendikep zbog toga, ako isti uopće postoji? Ima li smilsla sada uzeti hr domenu, raditi SEO za nju i napraviti redirect sa .com domene ili da nastavim gurati postojeću?

Hvala svima…

Ovisi o cemu se radi na sajtu ali generalno mislim da nisi puno pogrijesio.

Konkretno locusto.com
Pretpostavljam da je osnovno pitanje je li uopće sada moguće preći na .hr bez da se dosadašnji trud skoro baci u vjetar. Jer ako me čeka 5 mjeseci rada na .hr sve isponova, rekao bih da ne. Međutim, možda bi bilo pametno uzeti .hr i paralelno raditi na njoj…no tu onda imam problem dupliciranog sadržaja što google ne voli. Koji je ispravan način za hendlanje ovakve situacije? Napraviti 301 redirect sa .hr na .com i pormovirati obje zajedno dok .hr ne pretekne .com SERP?

Ili jednostavno ostati na .com domeni?

Ja bi ostao :slight_smile:

Ne samo da bi ostao nego ne bi ni pomišljao na .hr domenu.

Trnac dobro zbori.
Jedino u slučaju da imaš neki sajt za lokalno i strano tržište, onda bi sa .com premjestio na .hr a na .com stavio za strano tržište, a kod tvog sajta to nije slučaj.

Ma nikakav to hendikep nije. Jos ces i bolje proci sa .com domenom. Samo ti ulazi u sadrzaj i kvalitetne linkove, a za domen nemoj da se mnogo sikiras.

Ok, hvala svima na dobrim vijestima. :slight_smile:
Imate pravo, kako je krenulo za koju godinu .hr domena neće ni postojati. :-X

Odi u Google Webmaster Tools i setiraj (geo-lociraj) svoju .com domenu na Hrvatsku - to ce ti pomoci.

Bok Riba!
Na google webmastertools-ima odi na /site configuration/settings/ i postavi “Geographic target” na Croatia…takodjer… izgleda da ti je web serviran u Amsterdamu… pitaj posluzitelja dali ti moze napraviti geo targeting za Hrvatsku.
I mozda da si sredis malo title tagove…sumnjam da ce netko guglati “aukcije bez kompromisa”…
Imas dosta stranica sa istim titleom "¤ Aukcije bez kompromisa! ¤ Locusto Aukcije "…i jos puno drugih sa slicnim title-om…
svaka bi stranica, kaze Matt Cuts, trebala imati drukciji title.
Ne vidim xml ili html sitemap…iako ti je gugl izindxir’o 5250 stranica…to je isto dobro imati…pa ides opet na google webmastertool y posaljes xml sitemap preko /site configuration/sitemaps/
Probaj ispraviti ostale sitne SEO errore na koje upucuje bedast, ali u nekoj mjeri i koristan, webgrader:

pozdrav

Hvala, nisam znao za “geographic target” opciju. Sitemap je na mjestu i generira se svaki dan, robots.txt je konfiguriran i sitemap je submittan pa ne znak kako ti je promaknuo?
Sto se title taga tiče već sam nešto radio na tome i eksperiemntirao, pa ćemo vidjeti.

[color=green]Da baš originalni naslov teme nije dan u smjernicama kao primjer krivog naslova… U mom potpisu su upute kako se piše naslov teme. Jedini razlog zašto autor teme nije mogao napisati isti naslov kakav sam ja dao je nemar.[/color]

Ispričavam se, nastojat ću koristiti smislenije nazive tema ubuduće.

Smatram da com domena uopće nije “hendikep”, dapače, i mi imamo hr domenu ali je uopće ne koristimo.

[quote=“Riba”]Ok, hvala svima na dobrim vijestima. :slight_smile:
Imate pravo, kako je krenulo za koju godinu .hr domena neće ni postojati. :-X[/quote]

moguce moguce =)

.hr domenu nisam ni gledao jer dok je prošla registracija firme/udruge, pa dok Carnet još odobri već je .com domena indeksirana od Googlea i zauzima ključne pozicije…

puno korisnika ionako ukucava .com, da i Google automatski ne preusmjerava na Google.hr vjerovatno ne bi ni znali da isti postoji :wink:

brijem da mi je trenutno sajt od poslovne vizije trentno no.1 sta se tice izgleda i organiziranja sadrzaja trenutno kod nas (vezano za studije za takav tip stranica)… video takodjer, odlican… jedino mozda muzika da je neka druga… nekakav priguseni downtemopo mozda… al ono, generalno, svaka cast

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja