Je li iframe s domene A s linkom na domenu A prikazan na domeni B backlink?

Ukoliko netko koristi moj iframe koji sadrži link prema mojoj naslovnoj stranici, da li tražilice to računaju kao link njihove stranice prema meni?

Ne.

Imam takav slučaj i ni pisma ni razglednice od linka. :slight_smile:

Tražilica ne vidi stranicu kako je vidi čovjek.

Ono što tražilica vidi jest da u HTML-u jedne stranice postoji element IFRAME s linkom na drugu stranicu.

Pretpostavljam, slijedom te logike, da ako nešto uopće jest backlink, onda bi to nvj. bio sadržaj “src” atributa u IFRAME elementu. Pa bi prvo pitanje, zapravo bilo koje sve elemente tražilice tretiraju kao linkove? Jesu li to samo A elementi? Mogu li to biti i IFRAME element, možda LINK element (onaj iz HEAD elementa) itd.

A za ovu pretpostavku iz originalnog pitanja bi trebalo da tražilice imaju neki poseban algoritam za IFRAME (pa i FRAME) elemente, što mi se čini nekako pretjerano…?

Ah, lose vijesti. Dobijem PR6 dva komada koji ne pale :frowning:

iframe element nije link (anchor ili “a” tag u HTML-u) tehnicki govoreci. :zub:

A da li se racuna link iz naprimjer posao.hr bannera makar se on nalazi u javascript?
Dakle u samom kodu stranice nema linka.

Primjer:

[quote=“Ivan PZ”]A da li se racuna link iz naprimjer posao.hr bannera makar se on nalazi u javascript?
Dakle u samom kodu stranice nema linka.

Primjer:

[/quote]

Ne. Vrlo je jednostavno. Mora biti obični tag s href adresom koja vodi na tebe.
To je link.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja