Je li moguće da mi je laptop potrošio ovoliko struje?

Da, tako je. Nije do kompjutera.

Sta pise na punjacu za laptop? Koliko je snaga punjaca? Pomnozi to da brojem sati koje je radio laptop i dobices elektricnu energiju. Kod mene je npr 45W punjac. Puta vrijeme, puta cijena kWh i to je to.

Adapter je ograničavajući faktor da nešto nije moglo potrošiti više energije, ali nije točna računica da je točno potrošeno prema snazi adaptera. To je koliko on max može isporučiti, u realnim uvjetima dostavlja uglavnom manje struje nego što može. Tj. dostavlja onoliko koliko laptop povuče u datom momentu.
Tipa, adapter od 100W se smije staviti na sitan uređaj koji je 1W, (ako se radni napon uređaja i adaptera podudaraju) …te će potrošnja ići po 1W.

Ali definitivno štima logika da nema smisla da je laptop na svom adapteru imao šanse povuć struje za “lokomotivu” :slight_smile:

1 Like

@bugi, zreo si da nabavis nesto ovakvo https://www.amazon.com/Consumption-Electricity-Analyzer-Overload-Protection/dp/B07M9KJRKP

idelana prilika za kopanje bitcoina…

Iskreno palo mi je to na pamet, ali govorili su mi da ću tu lovu trebati vratiti…nisam ih trebao slušati :slight_smile: