Jebemti Paypal

Ovako se desilo:

a) Affiliate program salje $X.XXX meni na paypal racun
b) paypal 01.12.2011 krece u withdraw
c) 02.12 u nesto sati sve se zaustavlja, transakcija postaje reversed

Outcome:

a) Pusim 800kn na tecaju
b) Dobijam nejasno automatsko generirano objasnjenje da “Unfortunately you can’t use that credit card any more”.

Sto sam napravio, kako je rijec o PBZ kartici; otisao u PBZ, i zahvaljujuci zeni na salteru koja je imala razumijevanja, prijavio karticu as stolen (objasnio sam cijelu pricu, to je bilo rjesenje koje smo zbrijali) i dobit cu novu.
Osim toga zena me isprva cudno gledala kao ono - wtf? I ja sam u wtf statusu.

Podvuceno - iz paypal nisu objasnili zasto, cekam jos reply, i zamrznuta mi je dost velika lova i do daljnjeg sam u limbu, opce ne znam oce li ovo rjesit ista, a kako to sad ide, umjesto da gledam u lovu kroz par dana, sad ce nastat (u najblazem obliku) dodatnih 25 dana delay-a za isplatu. U gorem slucaju, blage nemam kak skinut to.

U osnovi - kad kazem zamrznuta - lova je na paypal racunu, ali nemam ju kako skinut.

Sad cekam da se s njima detaljno cujem, nova kartica je u postupku prosto da skinem pare i otfikarim paypal.

Pisem ovo iz muke vise.
Any thoughts?

neće ti nestati lova nema ona gdje nestati u najgorem slučaju bit će vraćena Affiliate programu
mislim da bi i njih trebao kontaktirati

Prema naputcima na PayPalu i drugim izvorima, ova situacija nema veze s PayPalom, već s bankom ili kartičarem uplatitelja sredstava - oni su opozvali plaćanje, nakon čega PayPal “zamrzne” sredstva na tvom računu.

Jesi li kontaktirao uplatitelja sredstava i obavijestio ih da je njihova banka opozvala nalog, te zatražio pojašnjenje?

[quote=“tsereg”]Prema naputcima na PayPalu i drugim izvorima, ova situacija nema veze s PayPalom, već s bankom ili kartičarem uplatitelja sredstava - oni su opozvali plaćanje, nakon čega PayPal “zamrzne” sredstva na tvom računu.

Jesi li kontaktirao uplatitelja sredstava i obavijestio ih da je njihova banka opozvala nalog, te zatražio pojašnjenje?[/quote]

U ovom momentu, kontaktirao sam sve tri strane (paypal, affiliate-a i moju banku).
Sto se desilo jest:

a) paypal jos ne reagira
b) uplatitelji takodjer
c) banka je iskazala (uobicajeno) neznanje o takvoj problematici

U biti radi se svakako o tome da je vikend, pa cu pocetkom radnog tjedna vise znati, ali jedno me muci sad - kazes - opozivanje placanja od strane banke ili karticarima uplatitelja sredstava.

Sto se toga tice, nista mi od navedenog zasad ne ukazuje na taj smjer. Naime, paypal nije lovu zadrzao niti drzi ikakve restrikcije nad time nego je lova gore ali je kartica izbacena iz upotrebe. Kazu:

Ovo je ili greska ili neka teska spacka. U svakom slucaju, zasad je lose i nejasno, a kako ce se odvit do kraja, znat cu kroz dan dva.

Gore si upotrijebio riječi transaction, withdrawal i reversed – googlajući to naiđeš na ovo što sam napisao.

Ali ako se radi samo o problemu s karticom, vjerojatno ćeš stvar riješiti, ako ništa drugo, promjenom banke…

http://www.blogowski.eu/2010/08/19/moje-poslovno-iskustvo-sa-paypal-om/

Ne znam dali si čitao, ali korisno je znati kako PayPal i nije baš idelano poslovno riješenje.

Uopće ne dovodim u pitanje da PayPal sigurno nije najsigurniji način za poslovanje - jednostavno je ugovor takav da oni mogu napraviti što hoće, kada to hoće i bez razloga. Korištenje klasičnih (čitaj: reguliranih i utuživih) partnera je sigurno bolja opcija, iako su skuplji.

Međutim, u ovom primjeru gore imam osjećaj da je nesporazum bio u tome da je PayPal dopustio ovome da dođe do sredstava koja je stekao kršenjem TOS-a (dakle da ne mora vratiti novac kupcima), dok je frajer shvatio da mu je PayPal dopustio da i dalje posluje preko PayPala ne uvažavajući tu odredbu TOS-a (tj. da je ta odredba specijalno za njega ukinuta).

PayPal vidio da je ovaj nastavio poslovati na isti način, raskinuo je daljnji posao s njim.

istina, paypal nije najbolje rješenje jer se je puno puta desilo da je paypal zamrzno
račun i stime novce korisniku tog računa… koliko znam (nisam 100% siguran) da u takvoj situaciju nakon 6mj. paypal šalje novac putem čeka na adresu navedenu na paypal acc.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja