Jedan dokumentarac o mesnoj industriji

A od kuda uzimati odgovarajuću dnevnu dozu proteina?

opet cu brzo dreknuti: iz graha.

majke ti, neki dan sam se najeo tog graha, imao sam snage ko vol, iz mene je prstao cisti metan, osjecao sma se kao da sam u Mad Max filmu…

1 Like

Je, ali ne može se cijeli dan jeat grad, ni mliječni proizvodi, a uz to grah je pun ugljikohidrata. Dok je s druge strane piletina odličan izvor proteina s 0 ugljikohidrata.

Štoviše, vjerujem da; da si bio (tada) sexualno aktivan da bi to bila epizoda za pamćenje. :smile: :o:

Biljni proteini imaju skoro duplo manju biolosku vrijednost (iskoristivost) nego zivotinjski i ni jedan nema sve esencijalne aminokiseline ko meso.

Vidis to se do nedavno serviralo ljudima da bi nakraju ispalo da su nas lagali.

Nejedem cijeli dan grah, u biti kada jedan dan jedem grah drugi dan ne jedem. Ali ima dovoljno hrane sa proteinima. I zasto su ljudi protiv ugljikohidrata? Nasa najvaznija energija i mi smo svi protiv nje, jer ona navodno deblja, vec sam prije u nekom topicu napisao zasto se ljudi debljaju, sigurno ne od ugljikohidrata.

Drugi mit je kolicina proteina potrebna covjeku, naime mesna industrija servira svoju propagandu da se sto vise trosi mesa, jer naime meso se mora smrznuti inace trune jako vleikom brzinom. Treba nam puno manje proteina, dokazano najnovijim istrazivanjima, samo treba neko vreme da to dodje do javnosti…

Kazes piletina je puno zdravija verzija proteina?

image

image

image

image

Stvarno sve frca od zdravlja. I sad vam kazu na HRT-u koji je bog u drzavi, i dalje ljudi jedu mesu. Cocain je nula prema mesu na zaru!!!

1 Like

Pa gorile to rade stlano, jel to onda znaci da su mezozderi? :smiley:

:frowning:️ zao mi ove zivotinje

2 Likeova

And… . . ?? ?? … . . ?

dsds

Ništa. Prop’o fazon. :disappointed:

1 Like

Trebala bi biti etikata ako hrana ima bilo kakvu poveznicu sa GMO, npr. i da ako je svinja jela GMO kukuruz. Ali došli smo do toga da bi onda na ulazu u Konzum, Plodine i sve druge trgovačke centre bilo jednostavnije dodati i tablu “GMO Inside” nego na svaki artikl stavljati etiketu da postoji poveznica sa GMO.

Ja ne mogu bez mesa. Glavno jelo bez mesa ja zovem prilog bez glavnog jela. Ako barem 5 dana u tjednu ne jedem meso fali mi. I tu ne brojim šunku i slične prerađevine nego baš komad prave konkretne mesine. Piletinu i ribu, kao i općenito ptičurine, ja ne smatram mesom. Teletina, govedina, svinjetina, janjetina…to je za mene meso :slight_smile:

Nedavno sam pričao sa nutricionistom koji nije zadojen pomodarstvom tipa veganstvo i sl. i rekao je da je meso izrazito superiorno u odnosu na drugu hranu i da je nenadoknadiv izvor proteina.

Problem je samo što se danas te životinje uzgaja industrijski i hrani ih se sa svakakvim smećem i GMO otrovima. Dokumentarac iz prvog posta samo dokazuje da je bitan jedino profit i dokazuje koliko ima lobiranja. Istovremeno i potvrđuje da je lobiranje isto što i podmićivanje. Davanje mita je zabranjeno, ali je lobiranje elitna profesija :slight_smile: Hebeš takav svijet

A jednostavno je, kao i za sve u životu očigledno:

Ako misliš da ti treba meso - u pravu si.

Ako misliš da ti ne treba - opet si u pravu.

Tako da kako kome volja :slight_smile:

2 Likeova

Kada ja i ti nekom damo pare onda je korupcija. kada to napravi velika korporacija onda je lobiranje.

1 Like

Da se vratimo na temu. odgledao jos jednom taj dokumentarac i nakraju kaze da europska studija jos nije napravljena, jer je snimano 2016, no u 2017 je napravljena.

Ukratko ako vjerujete EU, mesnoj industriji i ovim znanstvenicima koji su strpali miljune u djep onda samo deri po sunki i hrenovkama…

1 Like

u SADu je lobiranje sasvim legalno, ljudi znaju da se to ne može iskorijeniti pa su rekli hajde onda da to legalizujemo i da uzimamo porez od svakog lobiranja :smiley:

Ja ne vidim nikakvu razliku između lobiranja i ovoga što je ovaj radio.

Plaćao je sucima putovanja, a recimo farmaceutske kompanije liječnicima ne plaćaju samo putovanja nego na to dodaju još i smještaj i seminare. Isto tako mesna industrija plaća sve i svašta (tj. lobira).

Zašto je ovaj Srbin kriminalac i davalac mita, a neki drugi koji rade iste stvari su lobisti i cijenjeni članovi društva?

1 Like

Što bi to bio neprirodan način?

U vezi evolucije? …