Jedan dućan dvije domene - problem!

Ne znam da li ovo ide u hosting, ali ne znam gdje bi drugdje postavio pitanje.

Dakle imam jedan webdućan tematike opća potrošnja na domeni www.općapotrošnja.com

Sada kolega želi prenamjeniti taj svoj webdućan u dućan prodaje tehnike.
malo izmjena pozadina boja, logo itd. Nema pun o posla.

No sada želi novu domenu jer prošla nema veze s tim što želi prodavati.

Kako to izvesti da stranica se ne mora seliti na serveru, da ostnae gdje je, jer je rađena u nekom custom riješenju i osim css ne želim ništa dirati.
A da domena bude druga.

Jednostavno ne znam kako da izvedem to a da je ispravno napravljeno.

Nemam nekog saznanja oko tog ali nagadam kupis addon domenu na svoj host u root ti napravi novi folder povezes sa addon domenom custom sistem prebacis u taj folder i mysql napravi export import i valjda je to to

Da, najprije dodaš novi domen, onda u njegov folder preneseš /kopiraš sve sa starog sajta, kreiraš novu bazu podataka, povežeš je sa novim sajtom i to je to. Valjda :slight_smile:

Da to bi bilo to, ali bed je što je stranica live, drugo rađena je u nekom custom shop sustavu, i tko zna gdje sve poziva domenu, url, a ima previše koda.

A još jedan bed je glup.
Naime hosting ima 2GB a dućan je 1.6GB.
Duplirao bi sadržaj na drugu domenu i pokušao spojiti, no nema mjesta:)
Pa tražim neki drugi način prije tog.

Netko mi je spomenuo IP adrese, da li je moguće tu napraviti nešto, pa pospajati doemne nekako da radi onako kako trebam:)?

Na novom hostingu napravis domene i njene CNAME recordse usmjeris na staru domenu. Mislim da bi tako nekako to trebalo funkcionirati.

Da CNAME , sječaš se da sam tako mijenjao neke nazive u sučelju WHMa za neke korisnike, i da su vidjeli ono što sam napisao.
Poigrati ću se s time, jer to bi mi bilo najlakše riješenje s najmanje zezancije.

Seliti sve nemam prostora a povrh toga još taj dućan u nekom custom cmsu omg za raditi live.

TnX Creatif

Za slučaj da problem nije rešen:

  1. Ukoliko imaš WHM, najbolja opcija je izmena zone: /var/named/domen.db
  2. Ukoliko imaš samo CPanel - addon domen
  3. Ako koristiš neko treće rešenje ili server bez 3rd party manager-a, reci pa da smislimo nešto :wink:

U biti nije riješeno.
Dodane su 2 parkirane domene. I sad one prikazuju što i primarna.
Uz to na tom famoznom CMS ima neki flash slider koji očito vuće podatke s nekog statičnog URL-a i naravno ne radi na drugim domenama.

Primarnu treba zamjeniti s novom.

Ostavio sam taj dio da ta famozna poznata tvrtka napravi taj dio ali čekam već desetak dana i ništa.
Imam osjećaj da ću morati sam.

@SETI
ovo pod broj 1. mi nije poznato, korsitim WHM na svom serveru Vps, ali na ovom nemam pristup WHMu
Dotična firma naravno ima.

Koliki je zapravo problem zamjeniti glavnu domenu računa? Predpostavljam nije problem.
Dodatni rad koji trebaju napraviti je da onda taj webshop sklepani proradi na novoj domeni.

Zasto ljudi uopce rade te custom webshopove kad vec ima sredenih sigurno bolji od tog jel mozes te podatke prenest na novi cms …

Iskreno ne znam, ima fakat puno gotovih dućana a ovi koji su super duper i po mjeri, za masovnu prodaju po 2 iskustva sucks!

Osim onih skupo plaćenih fakat za jednog usera po mjeri jer drugačije ne možeš.

Evo ovaj je raidila jedna respektabilna firma sa odličnim referencama, rekao bih top referencama u Hrvatskoj, a glana navigacija na vrhu je rađena kao slika, i kroz Cms se ne mogu izmjeniti kategorije nikako bez hadrkodiranja na templejt fajlove.
Grozno, ćemu onda CmS.

1 Like

Eh kad su bila ta vremena imas gif na stranici odma je odlicna a sad ko ima gif izgleda bezveze sad sve ljepo putem javascript nivo slider il slicno i rokaj :smiley:

Da , ali web nije tako star 3 godine možda. Mislim da je gif tada već davno nestao;)

@webmajstor007

Problem za hosting kompaniju, po pitanju promene glavnog domena je praktično nikakav.
Dva koraka:

  1. WHM -> List accounts -> Modify account (http://d.pr/i/ai2O)
  2. Na mesto starog domena, upisati novi (http://d.pr/i/jhaU)

Ako ti kažu da to ne mogu izvesti, hmm… Možda da promeniš hosting? :wink: