Jedan Play/Stop button

Ave

Htio bih napraviti na Flash slideshow-u samo jedan gumb (button) koj služi za zaustavljanje (pauzu) i pokretanje slideshow-a.
Primjer na ovome banneru:
http://us.blizzard.com/store/?rhtml=y

Znam sližiti kada imam dva gumba, play i stop, to nije bed, ali ja bi htio samo jedan, moram priznati da sam izašao iz štosa :hmmmmmm: pa eto molim flash majstore da mi pomognu :slight_smile:

ako znaš sa dva onda ti je najbolje staviti ta dva jedan priko drugoga

stop.visible=false;

function [I]funkcija u kojoj je definirano šta se događa kada klikeš na play[/I](e:MouseEvent)
{
//između ostalog koda kojeg imaš dodati sljedeće
play.visible=false;
stop.visible=true;
}
//istu stvar i u funkciju koja definira šta se događa kad stisneš stop, samo obrnuto true i false

nadan se da je bilo razumljivo… ako pošalješ kod koji imaš zasad mogu ti detaljnije reći, odnosno ubaciti u njega…

Odgovor leži u gumb.addEventListener i gumb.removeEventListener.

Fala na odgovorima :slight_smile:
ali i dalje tapkam na mjestu.

Ono kaj mene muči za početak uopće jest:

1. da li taj element izvesti kao Gumb (button) ili kao movie - jer želim animaciju da kad se klikne na gumb, onda se oznaka pauze pretvori u oznaku play i obrnuto
  • nisam siguran kak s gumbom postići da nakon što klikneš na njega ostane drugi simbol u njemu…

Kad to riješim onda ostaje pitanje koda za gumb/movie kako bi radio te dvije funkcije isto.

Za sad sa dva gumba to izgleda ovako:
Play gumb:

on(release){
_root.play();
}

Stop:

on(release){
stop();
}

Sad idem kemijati s vasim kodovima :slight_smile:

Ok, riješio sam problem animacije gumba;
napravio sam movie clip gdje sam napravio da se izmjenjuju play/pause ikone ovisno o tome kad se klikne na gumb.

Dakle ajmo reči da sam taj dio riješio, sad ostaje kako napraviti da pomoću tog movie clipa pokrenem odnosno zaustavim slideshow…

Pretpostavljam da sad taj movie clip moram konvertirati u button? + kod za pokretanje i zaustavljanje slideshow-a

PS:
Slideshow sam napravio vrlo jednostavno, postavio slikice i napravio motion tween između prijelaza svake od njih :slight_smile:

a vidin da ti radiš sa as2, u njemu nisn baš radija tako ga neznan kako bi točno kod iša.
i ne, netribaš pritvarati u button, nego tom movie clipu daš neki instance name, i onda napišeš sljedeće:

[I]nekiInstaceName[/I].addEventListener(MouseEvent.CLICK, [I]nazivFunkcije[/I]);

function [I]nazivFunkcije[/I](e:MouseEvent)
{
   //kod koji se izvrši, npr slideShowMc.play();
}

ponavljan ovo je za AS3, virujen da je nešto slično i za AS2…

Daklem ok, uspio sam riješiti ovo s play/Stop buttonom…

Ovo je kod:

playBtn.visible = false;

stopBtn.x = playBtn.x;
stopBtn.y = playBtn.y;

stopBtn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, slideshowStop);
playBtn.addEventListener(MouseEvent.CLICK, slideshowPlay);

function slideshowStop(e:MouseEvent):void{

slideshowMC.gotoAndStop(1);

stopBtn.visible = false;
	playBtn.visible = true;
}

function slideshowPlay(e:MouseEvent):void{

slideshowMC.gotoAndPlay(2);

playBtn.visible = false;
	stopBtn.visible = true;
}

No sad pak imam problem, što da bi ovo radilo mora biti AS3, a onda mi ne rade Next i Previous gumbići doh :ehm:

Sad drugo pitanje kak njih napraviti u AS3, s obzirom da mi je slideshow movie clip? Onosno kakav je sad kod za njih…

(Jizz par godin out of flash i sve živo se izmjenilo)

I fala na pomoći :slight_smile:

ja u kodu, na prvu, ne vidin nikakvu grešku, sve je napisano bez greške.
koji dio točno ne radi?
od čega se ti gumbići sastoje, mc ili button, kad ne rade?

Ovaj kod je samo za Pause/Play button, u njemu je sve u redu.

Next i Previous ne rade jer njihov kod je za AS 2.0, dok je ovo kod za AS3.0.
U ovome slučaju da bi mi radilo sve, trebao bi kod za Previous i Next button ali sad za AS 3.0.

[quote=“Aranel”]Ovaj kod je samo za Pause/Play button, u njemu je sve u redu.

Next i Previous ne rade jer njihov kod je za AS 2.0, dok je ovo kod za AS3.0.
U ovome slučaju da bi mi radilo sve, trebao bi kod za Previous i Next button ali sad za AS 3.0.[/quote]

a daj kod koji ti je u as2 za next i previus pa ću privesti, neznan kako ti je sve to sklopljeno sada…

pritpostavljan da bi bilo nešto kao

slideshowMC.gotoAndStop(slideshowMC.currentFrame+[I]razmak između dvi slike[/I])

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja