Jedan predlog za posao; držač za knjige

Za oko mi je zapeo jedan predmet, jer već neko vreme razmišljam da uzmem držač za knjige. U pitanju je masivniji predmet koji služi kao podupirač na koji se knjige naslanjaju. Poželjno je da bude u fazonu kao što su i knjige koje pridržava.

Gledajući neke knjige naišao sam na jedan zanimljiv, u putanju je presto iz serije Game of Thrones. Jeste mi zanimljiv, ali ga ne bih kupio, mada ima prilično ljudi koji bi to uzeli.

Sledeća stvar koja mi je privukla pažnju jeste cena od 12 079.00 dinara ( 760.33 kuna).

Odlučim da vidim koliko to košta na trulom zapadu i odaberem prvi rezultat pretrage gde je cena 59.99 dolara. Verujem da bi se našlo i povoljnije sa malo truda.

https://www.bestbuy.com/site/game-of-thrones-iron-throne-bookend/6323705.p

Ova cena mi se nekako čini upola niža u inostranstvu, pa bi se otvorila mogućnost da se to može uvesti i prodati sa nekom zaradom koja nebi bila 100%, već recimo 70%.

Nisam ništa slično radio, ali me zanima da li je neko probao da uvozi/nabalja tako robu i prodaje ovede.

Tu su narvno opcije affiliate (ima i sajt koji sam naveo kao primer) ili dropshiping, ali namam iskustva oko toga, a deluje primamljivo sa ekonomske strane.

Kupis za 60 dolara dok platis carinu 80$ i tvoja zarada neka je 20$ to je 100$ a ovde je kazes 12.000 sto znaci sa nekom minimlanom zaradom si jeftiniji 2.000

GO BIG. Zovi u kinu i da vidis za koliko ti oni nastancaju te drzace knjige, zarada ce ti biti sigurno 300%, samo moras s njima sklopit ugovor platiti poreze otvoriti firmu i vjerojatno anruciti 10 000 komada toga…

3 Likeova

A ja se pitam ko ce u Srbiji masovno da kupuje drzace za knjige za 100 i kusur evra? I to onlajn od nekog xy. Pitaj u Delfi knjizari kako se prodaje, reci ce ti prodavacica vec

2 Likeova

Jesi li uračunao trošak poštarine i carine?
Koliko misliš zaraditi po komadu? Moraš biti dosta jeftiniji od dućana da bi netko kupio od tebe…
Koliko ljudi u Srbiji uopće kupuje držače za knjige? I to ovako skupe?
I od njih, koliko ih želi baš ovakav?

Mislim… ako kupiš taj držač i treba ti tri godine da ga prodaš i zaradiš $10, i nije baš neki biznis…

1 Like

Zaboravi. Gubljenje vremena. Nisam detaljno analizirao tržište, ali ono što sam na brzaka pohvatao je da za ovakav predmet možeš očekivati možda maksimalno 1-2 prodaje mesečno i to na internacionalnom tržištu. Na domaćem ne nadaj se da ćeš prodavati uspešno. Mnogo više sreće bi imao da si prodavao dok se emitovala poslednja sezona GOT-a. Ovakav predmet se isplati prodavati samo ako je jedan od najmanje 10.000 predmeta u tvom shop-u, pa kad naleti kupac super.

Veoma interesantni odgovori, očekivap sam negativne stavove, ali iskreno ne baš u ovoj meri.

GO BIG - poruči kalup iz Kine i da neko u nekoj od Pazova to izlije, pa onda distribucija. Onako možda.

Mada je jasno da se prodajom ovoga bave samo početnici koji se slabije razumeju u posao. Verovatno će svi na kraju pomreti od gladi.

Bilo bi zanimljivo da se javi neko ko se bavi uvozom i prodajom proizvoda preko kupujem-prodajem, da malo kaže ponešto.

1 Like

To nisu negativni stavovi nego istinito komentarisanje.
Tesko da ce ti neko napisati drugacije,jedino ak oslaze pa kaze da prodaje 1000 komada i zaradjuje brdo para.
Mogao si i sam izracunati da se toliko ne isplati,jer carina plus provizija ne daje ti bas konkurentnu cenu.
Ja sam prodavao mobilne preko kupujemprodajem.

Uvek možeš testirati tržište ako ne veruješ. Poruči 1 do 2 artikla pa probaj da prodaš. Evo idi npr na Kupindo i nađi taj predmet i pogledaj koliko ima pregleda. Biće verovatno 3, tj prodavac, ja i ti kao treći :smile:

Ni na eBay-u nije srećnija okolnost. Kažem nisam detaljno analizirao tržište, ali ono što sam video mi se ne sviđa i stojim pri stavu da je ovaj predmet ok za DS, ali kao 1 od 10.000. Možda ćeš zaraditi nešto, ali lično mislim da se ne isplati prodavati samo taj predmet. Moraš naći nešto malo popularnije/potrebnije.

Nista te ne kosta pokusati prodavati nesto sto nemas, pa na taj način testirat trziste.

Pa najvjerovatnije se na svoje oči uvjeriti u ono što su ti ovdje rekli. Ali ako imaš razlog sumnjat da je drugačije…najbolje se uvjerit na svoje oči. Putem nesto naucis :slight_smile: