Jedna idejica

Cisto mi palo na pamet…mozd je glupo, mozda ne…mozda vec postoji. Mozda je genijalna ideja pa se neko obogati na njoj. (neka me se onda sjeti povremeno s nekom donacijom, hehe)

Uglavnom, zamisao je napraviti paukice slicne onima kakve google ima. Ti paukici bi takodjer istrazivali veliki broj domena, putujuci od jedne do druge ali im nebi bila primarna svrha da arhiviraju podatke u smislu kako to google radi, nego bi samo njuskali za novim youtube videima i njih arhivirali. Kad bi primjetili da je neki youtube video nov, ali da se relativno brzo širi (za pretpostaviti je da se pojavio neki novi uber dobar filmić) …onda bi takve filmiće paukići čupali i postavljali na site predvidjen za to. Taj site bi na neki način onda preduhitrio konkurenciju, jer bi otkrivao videe u njihovoj ranoj fazi…s tim da osim početnog posla, kasnije bi taj site bilo prilično lako održavati.

Kritike?

Hehe…
Kak bi to tocno “paukici cupali i postavljali na site predvidjen na to”?
Kaj embed? xml, frame…sa linkom na youtube stranicu?!
Ili bi downloadali video i spremali ga na tvoj web kopirajuci title i description videa?
Primjer: Slavko je snimio bivseg predsjednika Mesica kako trci gol po plazi i postavio to na youtube.
Tvoj je paukic skopirao taj video, “preduhitrio” guglove spajdere i postavio ga na tvoj web.
I?
Kako i zasto mislis da cu ja ili neki drugi korisnik naci taj video na tvom webu prije nego na jutjubu??!!
Guglat cemo “Mesic trci gol” pa ces biti bolje rangiran…ili?
Jednostavnije ti je onda cekati da jutarnji ili vecernji publiciraju neku vijest, iskopiras je i postavis na svoj sajt…ali koji je tvoj sajt i tko ga posjecuje?!

[quote=“posluzitelj”]Hehe…
Kak bi to tocno “paukici cupali i postavljali na site predvidjen na to”?
[/quote]
Nije da se kuzim previse :slight_smile: …ali u grubo mi je vizija ovakva.

Pocinju od nekih velikih zadanih domena. Na tim stranicama pregledavaju html, i izdvajaju nove url-ove. Rade bazu novih domena i tako se sire. Sortiraju te url-ove prema nekim svojim kriterijima. Npr. najzanimljiviji su im gdje pronalaze najviše url-ova linkanih na youtube i vimeo.
Drugi dio posla im je da analiziraju pronadjene filmice i da prema parametrima pronalaska zaključuju ima li taj video šanse postati dovoljno popularan.
Tu je naravno suština problema…

Ma cilj bi bio samo detektirati svježe filmiće…baš rjetko vidim da mi utube nudi neki video koji je ispod pola milijuna pogleda. (osim ako nije moja tematika gledanja) Ja se pitam gdje su ti videi u fazi dok narastu do te faze, pa mozda cak i mnogo prije. Mozda su po nekim parametrima posebni vec u svojih prvih 10000 pogleda.

-a sad…tko moj sajt posjećuje…ako bi bio dobar, nasla bi se i publika.
-nebi downloadao…samo linkao na filmiće…embeded ili što god već.

P.S. nemoj da preozbiljno shvatiš/te ovu temu :smiley: …moja prva pretpostavka “mozd je glupo”, je zapravo i moj najjači argument xd

Prouci Mediatoolkit.com , neki pametni ljudi su se sjetili toga : - ))

[attachment=1]youtube_trending_2.png[/attachment]

[attachment=1]youtube_trending_5.gif[/attachment]

Videos - YouTube

Ovdje google postavlja trenutno najpopularnije klipove (i novije). Ja mislim nema bolji nacin.

Ideja uopce nije losa, imho. Samo kad bi je prosirio sa Youtubea na kompletan web…ostale video servise, blogosferu, ftp posluzitelje i sve cemu se moze pristupiti javno. Na razini ideje, zanimljivo. Realizacija je vec druga prica…

Evo ti realizacija Hot Searches - Google :stuck_out_tongue:

Nije to to. :slight_smile:

[quote=“bozoou”]Nije da se kuzim previse :slight_smile: …ali u grubo mi je vizija ovakva.

Pocinju od nekih velikih zadanih domena. Na tim stranicama pregledavaju html, i izdvajaju nove url-ove. Rade bazu novih domena i tako se sire. Sortiraju te url-ove prema nekim svojim kriterijima. Npr. najzanimljiviji su im gdje pronalaze najviše url-ova linkanih na youtube i vimeo.
Drugi dio posla im je da analiziraju pronadjene filmice i da prema parametrima pronalaska zaključuju ima li taj video šanse postati dovoljno popularan.
Tu je naravno suština problema…

Ma cilj bi bio samo detektirati svježe filmiće…baš rjetko vidim da mi utube nudi neki video koji je ispod pola milijuna pogleda. (osim ako nije moja tematika gledanja) Ja se pitam gdje su ti videi u fazi dok narastu do te faze, pa mozda cak i mnogo prije. Mozda su po nekim parametrima posebni vec u svojih prvih 10000 pogleda.

-a sad…tko moj sajt posjećuje…ako bi bio dobar, nasla bi se i publika.
-nebi downloadao…samo linkao na filmiće…embeded ili što god već.

P.S. nemoj da preozbiljno shvatiš/te ovu temu :smiley: …moja prva pretpostavka “mozd je glupo”, je zapravo i moj najjači argument xd[/quote]

Ok…da ti pojednostavim maximalno. Konzum je odlucio u svoju ponudu postaviti novi jogurt s “okusom kestena”. Ti si ih provalio pa ces prije njih ponuditi jogurt s okusom kestena u svom mini marketu u Dugavama.
Tko ce prodati vise “kesten jogurta”?

[quote=“posluzitelj”]Ok…da ti pojednostavim maximalno. Konzum je odlucio u svoju ponudu postaviti novi jogurt s “okusom kestena”. Ti si ih provalio pa ces prije njih ponuditi jogurt s okusom kestena u svom mini marketu u Dugavama.
Tko ce prodati vise “kesten jogurta”?[/quote]

Da, on ih je provalio, ali nije bit da će on prodavati orije njih kesten jogurt, nego da će on prodavati prije njih njihov kesten jogurt.

Ok. Ali ce mozda downloadati video, i postaviti ga na svoj web s drukcijim nazivom fajla, title-om i description-om ili napraviti na brzinu svoju recepturu jogurta s kestenom i postaviti ga u svoj mini market u Dugavama.
Pa tko ce prodati vise “jogurt kestena”, konzum ili njegov mini market u dugavama?
Ili, gdje ce se vise gledati postavljen video, na youtube-u ili “nekom njegovom webu”, bez obzira tko je prvi plasirao “proizvod”?

[quote=“posluzitelj”]Ok…da ti pojednostavim maximalno. Konzum je odlucio u svoju ponudu postaviti novi jogurt s “okusom kestena”. Ti si ih provalio pa ces prije njih ponuditi jogurt s okusom kestena u svom mini marketu u Dugavama.
Tko ce prodati vise “kesten jogurta”?[/quote]

Pa vecernji list je mini market prema nekim video blogovima, dok su ti isti video blogovi bili mini market prema vecernjom listu u trenutku svog nastanka.
A sad, jeli moguće dobiti dobar video blog automatizmom…to je zapravo pitanje. Slazem se da kad bi bilo moguce da bi onda youtube tu bio prvi…

[quote=“bozoou”]Pa vecernji list je mini market prema nekim video blogovima, dok su ti isti video blogovi bili mini market prema vecernjom listu u trenutku svog nastanka.
A sad, jeli moguće dobiti dobar video blog automatizmom…to je zapravo pitanje. Slazem se da kad bi bilo moguce da bi onda youtube tu bio prvi…[/quote]

Hmmm…Prema kojim je to hrvatskim video blogovima vecernji list mini market?

Hmmm…tko je spominjao hrvatske video blogove?
…ali djabe ti trud dokazivanja necega, kad sam se vec slozio da sve zajedno nema nekog prevelikog smisla :slight_smile: …ja sam onako napiknuo glupu ideju, svjestan da iz gluposti se radjaju dobre stvari…mozda nekome i ovo bude inspiracija za nesto.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja