Jednostavan program za izradu videa?

Potreban mi je program za windows u kojem se moze izraditi obican video.
Dovoljno je da moze nekoliko slika i da se upisuje tekst preko slike.

Jednostavan za pocetnike, a dobar i za napredniju obradu video materijala : Corel VideoStudio X10 ili veci.

Imas u windowsima besplatan movie maker,ako ga nemas skini ga. Sasvim dovoljan za ovo sto tebi treba.

Nema ga više. Ja koristio, ali ga M$ ukinuo

Easy Video Maker

http://www.easymakevideo.com/

Djeluje “starinski”, ali se u njemu da mnogo toga odraditi :yum:

Ima ga,kako ga ne bi bilo,skines Microsoft Live Essentials i instaliras Movie Maker.

1 Like
Note
Windows Essentials 2012 suite reached end of support on January 10, 2017.
It is no longer available for download.

Ja ti ne bi preporučio jednostavne programe nego kao svi normalni ljudi uzmi odmah Adobe Premier Pro zato jer ćeš sa tim malim programima biti ograničen u startu, naučiti ćeš sve opcije u dan-dva, nakon toga se tvoje znanje i mogućnosti neće širiti kako budeš dulje radio, a Premier Pro ima sve to i još puno više. Kada naučiš te 2-3 opcije koje trebaš, malo po malo sam od sebe ćeš otkrivati i druge super opcije i tako širiti znanje.

To ti je isto kao da pored Photoshopa skidaš Paint za rezanje slika, a kod oba 2 se to radi na isti način, samo kasnije kada budeš htio dodati još neki efekt skužiš da to Paint nema i onda nakon par mjeseci ideš skidati Photoshop i ideš od nule opet.

Hvala svima na pomoci…
Meni treba jos jednostavnije nego sto mislite, najvise da se postavi jedna slika koja bi bilo dobro da se moze pomjerati ili zumirati a da ja mogu da napisem tekst preko nje i sve to da bude kao video, nadam se da to postoji

Wondershare filmora.

Filmora, jednostavan za skontati i ne zauzima mnogo brzo se skida.

Za takav jednostavan zadatak, možeš naći i neke online alate.

Sony Vegas, nije jednostavan kao neki gore navedeni. Ali ne zahtjeva toliko puno ucenja a kad ga savladas u njemu mozes raditi izuzetno brzo (npr. u Filmori se ja nikako nisam mogao snaci jer je prespor workflow)… tako da to ti je moja preporuka :slight_smile:

1 Like

Programe koje ste naveli nisu losi ali previse zahtjevni jer meni treba da ubacim oko 150 rijeci

Mora postojati program u kojem se paste text sa nekog clanka i on napravi da text ide od dolje prema gore da se moze citat.

Evo ovaj video u kojem je programu radjen:

Tako meni treba nesto sasvim obicno

Meni nekako Camtasia 9 najbolje lezi ali 199$ je malo puno

Zar Camtasia nekada nije sluzila za “snimanje ekrana”, tj. videa koji se nisu mogli download?

@Chema sve je to super ali mislim da camtasia ima bolje dodatke, ima pokretnu podlogu, recimo tekst a ispod voda tece