Jednostavni cms

tražim neki cms ako se uopšte tako može nazvati da imam glavnu temu sajta nekih 5 stranica i da se osoba može logovati u admin panel i onda izmjeniti već postojeći tekst koji se spašava naravno u MySQL bazi , već duže vremena tražim ali opet nezz dali tražim pod pravim nazivom ili pak dali neko hoće tako nešto podijeliti uopšte pored ovih velikih poznatih cmsova , možda ovakvo što postoji i preko jquerya nisam siguran ali nadam se da ste me rezumjeli i da ćete mi pronaći da ovakvo što nađem

Wikiji su često zanemareni - a upravo su napravljeni da maksimalno pojednostavne održavanje stranica.

Probaj se poigrati na Wikipediji (mislim da imaju nekakav “sandbox”) - to je MediaWiki. A Google će ti dati još hrpu inih.

Pogledaj i


, on je ljudima koji nisu naviknuti na rad sa CMSovima dosta blozak jer se zadržaj editira u frontendu. Za neke manje stvari (a i nešto veće) ja sam uspješno koristio LightNEasy CMS.

Probaj googla “micro cms” , ima ih masa kvalitetnih…

ok raja probam , prvo što sam gledao bio je upravo concrete 5 ali nisam puno ulazio u njeg reko bolje da se još raspitam , a možda njega i uzmem samo ću onda morati načina da limitiram broj stranica ali otom potom, budem potražio micro cms na googleu

PluXml ja ga bas prepravljam na nasem jeziku, pa ako ti treba javi.
http://demo.pluxml.org/
ne koristi mysql al je mnogo dobro odradjeno tj. jednostavno za sve…

Pozz s1ck7e

Meni se svidja ovaj PluXml,

mozes li meni poslati neku domacu verziju da vidim kako i sta moze

Sad cu ti poslat na pm…

Pozz s1ck7e to je izgleda upravo kao Toko Lite / Gold ali je on na eng pa bi mi bio dupli posao sad ga još i prevoditi ako nije problem send me too , unaprijed ti se zahvaljujem na pomoći

Poslato.