Jel im Mail Server Hakiran ili Su Skrenuli?

Provjerio sma link i to je phising site gdje zele dobiti login od mojeg gmaila ili google racuna.

Necu stavljat link na page koji promoviraju, nego evo screenshot:

Ako ovo taj SEO strucnjak radi svjesno onda je glup ko stup. Pa za ovo se ide u zatvor.

A ako je nesvijesno onda svaka cast, samo dalje koristite te svoje mail servere rastimane koji spremno cekaju da dodje neki trecerazredni haker pa da hakira server. I sta mu onda znaci da je on SEO strucnjak?

P.S. ako netko znade lika nek mu nekako javi da mu je mail server rastiman, ili ako ovo radi svjesno, nek se skocka jer bi mogao u cuzu na par mjeseci.

Goran Candrlic
1 hr · Rijeka, Croatia ·
Do not open emails from my @globaldots address - it’s been compromised
Thanks & sorry for the inconvenience

1 Like


i

Toliko o security.

I ne, nije ovo neki hacker iz Mr. Robota koji si je uzeo njih na pick. Ovo je autobot koji gleda servere koji nisu postavljeni kako treba.

A gospoda koja se bave securityem su samo napisala da je njihov mail server compromised kao da se nista nije dogodilo? Ono to je sasvim normalna stvar da je mail server compromised i to u firmi koja se bavi securityem i DDos protection.

Da mi je znati koliko stete je prouzrocio ovaj mail spam preko njihovih servera. Zamisli da sam ja sad bio pospan i lijepo ukucao svoje podatke, a oni provalili moj Paypal s XX.XXX$. Ah sta ces njihov server je samo bio compromised.

joj opet se gubim…

Hakiran mu je privatni gmail račun, a ne kompanija za koju radi

Neznam dali je njegov gmail hakiran, ali njegov @globaldots.com racun je definitivno hakiran.

E sad dali je to njegova greska ili greska ove kompanije, svejedno, i jedno i drugo je smijesno.

A najvise me zanima od kud da je meni poslao email?

Mozda bi trebao prijaviti policiji?

JA za doticnog i tu firmu nisam dosad cuo. A kladim se da drugo razredni ili ajmo reci trecerazredni korisnici interneta su na ovo nasjeli, ne svi, ali sigurno se netko nasao. I tko ce sad snositi odgovornost?

Jel pisu negdje? Jesu prijavili policiji? Sto ce napraviti?
Pa nije ovo mala stvar. Ovako ljudi ostaju bez novaca, creditnih kartica, razno raznih racuna, njihova racunala sudjeluju u DDOS napadima…

Ali imaj na umu da se ovo moze dogoditi svakome… Nemoj mi molim te sad uc u pricu kako tebe niko ne moze hakirati itd…

Covijek se isprico sta bi jos trebo napravit? Kleknut na koljena i molit te da mu oprostis jer je on hakiran.

Da i ovo se dogodilo jos mnogo ljudima zahvaljujuci njemu.

Razumijem dok se to dogodi nekom tko je onako povremeno na internetu. To mi je cist normalno. Ali da se to dogodi nekome tko radi za tvrtku koja na pocetnoj stranici ima keyworde: Security, DDOS protection i druge pojmove vezane za sigurnost nije normalno.

I da, nemoze se to dogoditi svakome.

Kako si osoba koja radi u takvoj svjetskoj firmi moze dopustiti da nema sve ove securitye koje google daje ukljucene?
Evo, samo to pitanje bi doticnoj osobi postavio.

Moj Gmail racun je NEMOGUCE hakirati. I ne, necu ulaziti u pricu. Jer ako je moguce moj GMAIL racun hakirat onda su moji novci i sve sto imam na kocki. A naravno da nisu. Nij ovaj phising email prvi koji mi je uletio, uljecu mi redovito ali zavrsavaju u spamu, ovaj je zavrsio u inboxu i zbog toga se kladim da je netko nasjeo.

Nisi čuo da je gmal u globalu hakovan u maju?

And 24 million, or nine per cent, belonged to Gmail account holders.

@dadaas kazes ne moguce? A sta bi se desilo da izgubis telefon na koji ti sluzi kao recovery phone, ili da ga nekome das na par minute jer te preso na neku foru…

Provjeri zid kod njega i vidjet ćeš i neke detalje kako je hakiran.

@mestro67 pa daj link, to me zanima, ako nista drugo da barem znadem.

@military da, cak I ako znaju lozinku nemogu uc na gmail ako ima sve security ukljucite.

Jedino ovo sto prica @Dooki ali kakve su sanse da se to dogodi? Pa mobitel treba bolje paziti nego svoju glass, uskoro ce imati vise informacija nego glava.

Ja imam posebnu karticu, odnosno vip broj koji mi nije u telefonu već na sigurnom mjestu. Jedina svrha mu je recovery password od ključnih email adresa.

Passovi su inače svi pohranjeni na ekstremnim diskovima i stickovima.

1 Like