Jel netko prodaje Ripple (XRP)

Ako netko ima RIPPLE (XRP) i želi prodati neka mi javi. Kupio bih samo 100 XRP da imam bar nešto dok čekam na verifikaciju kod Bitstampa.

Mogu platiti u cashu, BTC, ETH, PayPalom ili Payoneerom. NE ŠALJEM PRVI

Na krakenu se moze sad po novome kupiti ripple. Pa sto ne otvoris racun, prebacis svoje BTCe tamo i s njima kupis riple.

Edit:
Jel se ispalti to kupiti, nikad cuo za to do prije par dana, navodno ide gore ko blesavo, a vec mi je sve to malo sumnjivo s tim valutama, radjaju se ko mali kinezi.

1 Like

Naraslo 10 puta u jako kratko vrijeme.

Sad vidim da i Kraken od nedavno ima XRP. Super, imam tamo verificiran account.

Inače, XRP je početkom godine vrijedio oko $0.003, pa prije cca 2 mjeseca oko $0.06, pa prije cca mjesec dana oko $0.05, pa prije cca desetak dana oko $0.17. Danas vrijedi nekih $0.33.
Nisam sad točno provjeravao, ali tako nekako je bilo.

Drugim riječima, ako je netko početkom godine kupio XRP za samo $1,000 danas bi ih mogao prodati za $110,000. To je nevjerojatno, ali istinito!

Ovo je enorman rast u samo par mjeseci i sada je veliki rizik ulaziti u to, ali ne mogu odoliti :slight_smile:

Ripple nije Bitcoin i ima drugu namjenu, ali kome ne smeta malo rizika može pokušati sa XRP

…ako se ne varam, iza ripple-a je google-ovac. A druga stvar, ako se ne varam opet, ako je iza ripplea google-ovac, to znači da je moguće da iza ripplea bude cijeli Google …ako je to sve povezano po njihovoj internoj strukturi.

Gledao sam neki dokumentarac o tome kako Googleovci dobivaju svoj free time za pokretanje vlastitih “projektića” …i onda imaju shemu kako se strukturiraju oko tih projektića…te male stvari postaju velikima :slight_smile:

Vuglavnom, pored svega toga…ripple gađa vrlo zanimljiv spektar tržišta. Po meni čak najracionalnija vizija budućeg digitalnog novca…stvaraju se čisto da ubrzaju postojeće institucije.

Mnogi su već zaključili: “Digitalni novac će ostati na tronu, no to ne mora biti nužno BTC”.

I Etherium (ETH) raste kao blesav. Prije sat vremena je bio $111, a sad je $124. Prije par tjedana je bio $41 i to nakon velikog rasta. Mislim da je prije par mjeseci bio nekih $5. Bitcoin je trenutno na $1950+

Vidim da @leffe dobro razumije ove kripto valute pa možda on može nešto savjetovat. Ja samo znam da sam spreman na rizik :slight_smile: Iako ne mislim pretjerivat sa ulaganjem.

Točno, digitalni novac (kripto valute) je budućnost financija i mislim da je to neupitno.

Bitcoin mi je najdraži i uvjerljivo je najprihvaćeniji (trenutno). To što je i najvrijedniji nije bitno. Pročitao sam mnogo izjava ozbiljnih ljudi koji jako dobro razumiju cijeli koncept i koji su rekli da bi BTC bez problema mogao otići na parsto tisuća dolara, pa čak i preko milijun (kroz par godina). Ja sam nekom konzervativnom računicom došao do $20,000+. Naravno, to je sve vrlo upitno, ali nije nimalo nerealno.

Ono što mi je već dugo na pameti jest da će banke, htjele ili ne, morati početi koristiti kripto valute za svoje međubankarske transakcije u slučajevima kada nisu direktno povezane i kada transakcije nisu momentalne. Više nije prihvatljivo da novac putuje “2-5 business days”. Nema šanse! Vrtilo bi se kroz glavu nekoliko kombinacija…jedna je da za te prijenose koriste BTC, druga je da svaka kreira svoju kripto valutu, treća je da koriste neku treću kripto valutu koja već postoji ili koja će se pojaviti. O Ripple stvarno znam malo, ali mislim da sam na više mjesta pročitao da ga već koristi i dio bankarskog sektora za svoje transakcije.

Jedno je sigurno, kripto valute su neizbježna bliska budućnost, i puno će olakšati transakcije, a vrijeme će pokazati da li je to i prilika za investiranje kakva se pruža možda jednom ili nijednom u generaciji.

Već sada postoje Bitcoin milijuneri koji su bili bez lipe do pojave Bitcoina. Recimo sada se može kupiti 1,000 XRP za cca $2,850 (pao je na $0.285 od mog zadnjeg posta :slight_smile: ) Ako on bude globalno prihvaćen i ako ode za par godina recimo na $300 onda bi tih $2,850 vrijedilo $2,85 milijuna dolara! Možda je to mašta, ali mogućnost postoji

U BTC threadu sam nesto sitno pisao na temu ova dva coina.

Full disclosure, kupio sam nekoliko tisuca XRP daaaavno, kad je cijena bila manje od pola US centi, jer je i tada bilo jasno da je Ripple jednostavno fenomenalna tehnologija, ali mi ni tada nije bilo jasno zasto ja XRP token uopce mogu kupit. Ovaj nenormalni nedavni skok je potpuno neprirodan i nema nikakvog smisla, cista spekulacija. Zato sam prodao sve XRP, zaradio poprilicnu pinku, i uopce ne namjeravam ponovno kupit. XRP jednostavno NIJE valuta, nije namijenjena tome, nema bas nikakvu infrastrukturu da bi je individue koristile na bilo kakav nacin osim tradeanja za druge valute. XRP je namijenjen bankama, potpuna je suprotnost necemu kao Bitcoin, i nema bas nikakvu intrinsicnu vrijednost. Dakle, ovaj boom se moze ugasit u bilo kojem momentu, i onda ide dugi niz ravne crte ili blagog pada, kao sto se vec dogodilo.
Razumijem da je privlacno vidit kako stvar raste nenormalnom brzinom, i mozda je stvarno zgodno gurnit neku manju cifru u XRP i nadat se ponovnom boomu, ali morate bit svjesni da je to cista kocka. I to ne u smislu u kojem su BTC i ETH kocka.

ETH isto inicijalno nije zamisljen da bude valuta, nego pokretac aplikacija izgrađenim nad ETH. Tokeni aplikacija nad ETH imaju nekakvu opipljivu vrijednost, ali se ta vrijednost ne mora nuzno pretocit u ETH.
Ali… ETH je uzeo malo spotlight bitcoinu cisto radi deadlocka u kojem se BTC trenutno nalazi, i poceo se stvarat nekakav eko sistem oko samog ETH. Zapravo danas ima puno vise primjena nego kad je zamisljen, a jedan veliki pokretac cijene je i cinjenica da dosta ljudi pri pokusaju prodaje BTCa, zapravo umjesto u fiat pretvara u ETH. Walleti su se poceli programirat, exchangeovi su poceli trgovat ETH za fiat direktno, i iako nisam jos naletio na stvarnu trgovinu eth za dobra/usluge, ne bi se okladio da se nece dogodit i to. Tako da… mozda. Osobno drzim određenu sumu novaca u ETH, nek se nađe. Zapravo se mislim i isprogramirat nesto na platformi.

Međutim BTC je jako drugaciji od ova dva coina, i ima svake logike da realnom, opipljivom potraznjom u buducnosti organski postane puno vrijedniji nego trenutno je. I ETH i XRP cijenu drzi na spekulaciji, BTC se zaista i koristi. I ima taj promise decentralizirane valute bez vlasnika. Ako ga developeri prije ne uniste, BTC je bog i batina crypto svijeta.

3 Likeova

Baš to! Velim, jako malo znam o Ripple, ali ako sam na dobrom tragu bilo bi idealno da mu je vrijednost fiksna i da ona iznosi 1 cent ili recimo $1.

Neću sigurno puno ulagati u nešto što uopće ne razumijem, ali neki manji iznos je vrijedan rizika. Maloprije sam prebacio nešto BTC-a na Kraken pa ću sad tamo uzeti malo ETH i XRP čisto da imam.

Bitcoin mi je uvjerljivo najsmisleniji, a i prvi je (ili bar među prvima) i uvjerljivo je najpoznatiji. Mislim da se dovoljno razmahao da bi ga se moglo samo tako zaustavit (iako nikad ne reci nikad), ali on je i dalje u začecima (kumica na placu sigurno nikad nije čula za tamo neki Bitcoin kao sredstvo plaćanja). Baš zbog toga i dalje ima ogroman potencijal za rast.

Ovaj limit sa blokovima od max 1 MB će vjerojatno biti nekako riješen. Vjerujem u pozitivno rješenje, a ako/kada do njega dođe to bi također trebalo boostati cijenu. Vjerujem i da će kad tad (kroz koju godinu max) biti odobren ETF, pa onda drugi, pa treći itd što bi moglo podići cijenu na jebene visine jer kad uđu ozbiljni institucionalni investitori sa Wall Streeta onda market cap od 19 milijardi (ili koliko je već) zvuči smiješno. Što će više rasti cijena biti će više objava o tome u mainstream medijima, a samim time će rasti i popularnost. Uključit će se hrpa novih trgovaca koji će početi prihvačati Bitcoin, a i hrpa novih malih investitora koji će probat također nešto zaraditi sa Bitcoinom kao investicijom. To sve je vrlo realan scenarij, ali naravno da puno toga može krenuti “naopako”.

Baš me zanima koliko će ugostitelja ovo ljeto kod nas imati mogućnost plaćanja u BTC. Do nedavno je to bilo nezamislivo, a već sada ih znam nekoliko koji rado prihvaćaju BTC.

Otvorio sam novu temu, pa ako će biti još komentara bolje da se odmah tamo ostave:

Trenutne najave su da ce najkasnije pocetkom osmog mjeseca core developeri probat na silu progurat njihovo rjesenje problema skaliranja (segwit). Ako se segwit aktivira bez raspada na dva chaina, cijena bi mogla u nebo. Ako se chain splita na dva dijela, BTC ce potonit. I to jako ruzno.

Premalo znam o tome da bih imao neko konkretno mišlljenje, ali čini mi se da bi moglo biti tako kako kažeš. Znam da su Bitcoin Unlimited i SegWit opcije, i da bi SegWit bio samo privremena opcija (iako bi vjerojatno trajala nekoliko godina).

Ako se ne varam, SegWit je uveden na Litecoinu i to ga je poguralo sa $3-$4 na cca $25+.

Ako padne dogovor i ako se uvede SegWit mislim da je skroz realno da BTC ode preko $3,000, možda i $4,000 u ovoj godini