Jel se može skinuti ili jel netko ima možda popis svih .hr registriranih domena?

Jel se može skinuti ili jel netko ima možda popis svih .hr registriranih domena?
Na CARNET-ovim stranicama piše da ih je preko 86k registirano, pa bi volio nabaviti negdje taj popis a ne znam gdje.

Ne bi li bilo logicnije sloziti naslov na ovaj nacin:

'Gdje naci popis .hr domena?‘
ili
’Ima li gdje popis .hr domena?’

Takozvane ‘restrikcije postanja’ su tu s razlogom, da se temama da relevantan naslov a postovima relevantan sadrzaj (vece su sanse da ces dobiti tocan odgovor u krace vrijeme, a takodjer ce i ljudi s istim pitanjem/problemom lakse naci temu/post).

3 Likeova

Istina, moj bed, drugi put ću bolje…

I dalje trebam odgovor ili neku smjernicu, ako netko zna bio bi jako zahvalan.

Nakon što napišeš post, sažmeš ga u jednoj rečenici. Ako to ne možeš učiniti, to znači da niti sam ne znaš što želiš pitati, a post je posve nerazumljiv i tebi samome. Ili si nisi dao truda niti jednom ga pročitati. Vidi kako sam ja lijepo imenovao temu iz tvog vlastitog upisa.


Teško da je moguće takav popis nabaviti, jer on se svake sekunde mijenja. To znači da bi operater vršne domene morao osiguravati kapacitete konstantno za preuzimanje datoteke s desecima tisuća domena i pratećih podataka. Koja koristi ikome od toga?

Ako ti treba za nešto konkretno, možeš se obratiti na dns.hr pa vidjeti hoće li oni biti dobri i poslati ti tekuću bazu s domenama.

Iskreno znam zašto sam nazvao post ovako, jer sam htio da više ljudi pročita temu, više ljudi veća mogućnost dobivanja odgovora… Ali nebitno ipak sam prekratko sažeo…

Sve u svemu meni bi trebao popis samo registriranih, ne treba mi whois podaci ili slične stvari, i ne na dnevnoj bazi može i na polugodišnjoj meni svejedno. :stuck_out_tongue:

Pitao sam na dns.hr vele da ti podaci nisu dostupni za javnost.

Što se tiče odgovora DNS službe, možeš se pokušati pozvati na Zakon o pravu na pristup informacijama, uz napomenu da tražiš isključivo nazive domena, bez ikakvih drugih, posebno osobnih podataka. Pri tome test razmjernosti ne može spriječiti objavu tih informacija, jer informacije koje tražiš već jesu objavljenje, naime radi se o internetskim adresama koje su po svojoj prirodi kao nazivi ulica i popis takvih adresa jest kako popis svih naziva ulica u Hrvatskoj.

Ali uoči da ćeš si teško osigurati da netko pripravlja tu listu u tom obliku samo za tebe. U najboljem slučaju možeš dobiti račun s troškovima takve redovite polugodišnje priprave.

Korisna informacija, ali nisam siguran da ćeš je dobiti tako lako.

Ako si zainteresiran za kupovinu spomenute liste, javi se na PM.

Gordane,
zainteresiran sam za kupovinu popis svih .hr domena, ukoliko ponuda još vrijedi.
Molim detalje oko roka isporuke, cijene itd.
Hvala.

site:.hr

:smajlikojisečeškapoglavi: