Jel ste zaposleni? Koliko vjerujete u sebe?

Prvo pitanje iz naslova se odnosi na “klasično” zaposlenje, onako u nekoj firmi koje niste vlasnik, ono standardno od 8-16h ili 9-17h.

Vidim po postovima da su neki onako klasično zaposleni, pa usput rade online. Neki vjerojatno rade i u IT firmama. Mene zanima zašto? :slight_smile:

Jasno mi je kad neki Pero svako jutro sjeda u auto i ide na posao na kojem mora biti do 16h jer misli da je to normalno, ali mi iskreno nije jasno zašto to rade neki koji se razumiju u online poslovanje.

Jel to radi neke želje za sigurnim fiksnim iznosom koji će sjesti svakog prvog ili petog ili desetog u mjesecu, radi bijega od žene na pola dana, ili radi nečeg trećeg?

Znam to pitat neke prijatelje pa me blijedo gledaju, ali vjerojatno je na ovakvom forumu to normalnije pitanje. Jel vjerujete u sebe? U svoju sposobnost da zarađujete online? Pretpostavljam da je ovdje svima jasno da se online itekako može zaraditi i da je to stvarna zarada :slight_smile:

Ja već nekih 7 godina radim isključivo za sebe i ne mogu se zamislit da sad moram izaći, čistit auto od snijega i jurit na posao robovat za nekoga.

Znači jel ste negdje zaposleni? Ako jeste zašto?

4 Likeova

I ja radim 7 godina online, ali “legano”. Placam doprinose, porez na dobit i sugavi pdv. Isto se ne vidim da bi radio za nekoga i vjerujem da vise necu nikad.
Moja ti je preporuka da si otvoris barem pausalni obrt i da si uplacujes doprinose jer ko zna kaj ce biti za 20 godina kad ostaris. A ovak ces dobit mrvice kruga s koijima ces prehraniti sebe i golubove :grin:
Uglavnom ako si solo igrac ne smijes biti lijen nego gledat na posao kao i na hobi kojega volis i rezultat nece izostati :blush:

1 Like

Imam rješeno poslovanje, ali znam što će biti za 20 godina. Penzije neće biti ili će biti još mizernija nego što je danas. Mirovinski sustav je vjerojatno najveća Ponzi shema u povijesti i puknut će.

Posao mi je ujedno i hobi jer bih to radio i da mi nije osnovni posao :slight_smile:

Zapravo me zanima koliko ljudi na ovom forumu radi u nekoj tuđoj firmi, i još više me zanima zašto? :slight_smile:

Pisem s posla :slight_smile:

Zaposlen sam, radim u IT sektoru.
Prije toga radio sam privatno isti/slican posao i svoju trenutnu platu zaradjivao za 10 dana ( rad od 1-3h dnevno ), ali jedan mjesec ima, pa onda druga dva nema nista itd…

Online nikada nisam ostvario neku konkretnu zaradu pa je vjerovatno to i razlog zasto imam 8-17h posao.

A što ne bi onda bilo bolje da tih 10 dana malo zapneš pa zaradiš plaću za 3 mjeseca i da to onda rasporediš pa da te ne brine ako iduća dva mjeseca ne bude posla? :slight_smile:

Ili još bolje, da se prebaciš na neki posao gdje stalno ima posla? :wink:

Pokrenuo sam temu jer me baš zanimaju razlozi zašto ljudi koji znaju zarađivati online rade po nekim firmama za druge (bilo u IT-u ili bilo što drugo). Znam da puno ljudi ima kredite, treba sigurna mjesečna primanja itd., ali svi znamo da je recimo $1,000 neka prosječna plaća po firmama, a da se taj iznos može bez problema zaraditi online baš svaki mjesec. Nekako si mislim da je problem u sklopu u glavi i tome što su nas učili da se treba zaposliti i što većina oko nas i dalje to misli. Pod zaposliti mislim na ono slanje CV-a u tuđe firme itd. jer naravno da niti online novac ne pada s neba i da treba raditi.

Osjećaj pripadnosti grupi (može se to možda i online) i sigurna primanja (Može se to i online, ali ja evo u 7-8 godina još nisam došao redovnih online primanja)… zato radim offline.

Nezaposlen i vjerujem u sebe 100000%.

Ali kao sto Antonia kaze neki ljudi moraju pripadat u skupine, dok neki nezele biti clan nijedne skupine. Eto to sam ja. Nevolim rad s ljudima, a pogotovo vodjenje nekog small talka.

Oduvjek mi je to oduzimalo mnogo energije dok jednostavno slucajno nisam primjetio da mi je bolje samom u sobi od 4 zida.

Zarada: Sigurno nisu milijuni i miljarde kao sto je neki pocetnik neki dan napisao… Ali zivi se po mojim uvjetima i to mi je najbitnije.

@mitok
Netko mora raditi. I tu ne mislim ljude iz IT sectora nego na radnike. Jednostavno netko mora sljakati da bi elita mogla uzivati, tako danasnji svijet funkcionira. Svaki taj radnik mrzi svoj posao vise ili manje…

1 Like

radim u firmi, smjenski posao. Totalno me psihofizički iscrpljuje (ne zato jer je težak, već sam smjenski rad). Plaća je iznadprosječna za HR pa me to tamo drži. A i krediti trenutno.

No problem je da sam skroz iscrpljen, neurotransmiteri tavore po dnu, pa nemam ni snage ni volje za ista drugo, ukljucujuci on line rad, koji sam totalno zapustio. Doduse, otkad sam na netu, uvjek nesto mjesecno zaradim, ali to je vec vise godina na stare zasluge i projekte koji su pri kraju eksploatiranja.

Dosao sam u fazu da mi se neda ni istrazivati novi posao, a ne zapoceti. A u glavi mi se uvijek nesto vrti sto je najgore.

I tako u krug, posao me godinama ubija pa nemam volje ni snage da radim online, nisam u situaciji da mogu dati otkaz samo tako jer i kad dam otkaz opet mi treba vrijeme oporavka, a i za ozbiljnije nesto zapoceti treba neka lova.

Sve u svemu cekam da bitcoin ode na 100k dolara pa krenem ispocetka :open_mouth::moneybag:

Malo sale za kraj, iako nebi bilo lose…

Daj koji savjet, ne budi skrt :smiley:

  • Sta ti radis, tj. sta ti ostvaruje mjesecne prihode !?

I btw. Na ovom poslu 8-17h sam stalno online imam dosta vremena :stuck_out_tongue:

Pridružiš se bandi, mafiji, kvartovskim huliganima, ili sa ekipom ideš na nogomet 2-3 tjedno :slight_smile: Ili jednostavno ideš svaki dan na kavu/pivu i eto te u skupini, i to onoj koju si sam izabereš :slight_smile:

E ovo je najbitnije! Ja upravo idem spavat, i to zato jer ja tako hoću :slight_smile: Do sad mi se nije spavalo i zato nisam do sad niti legao. Probudit ću se kad se na spavam, a ne kad mi budilica kaže da se moram probuditi. To za mene nema cijenu! Netko će na ovo čudno gledati, ali meni tako paše i mogu si to dozvolit.

To je točno, ali mi ne moramo biti ti.

E to je onda problem :slight_smile: Neda se niti meni uvijek raditi, ali povremeno ipak moram jer inače nema prihoda :slight_smile:

Ja trgujem domenama, ali ima stvarno toliko toga što bi svatko mogao raditi samostalno da nema smisla niti nabrajati. Za puno poslova čak niti ne trebaju neka specijalna znanja nego je dovoljno da nisi mentalno ograničen i da se prisiliš prvo malo učiti, pa onda raditi.

ja na ovo gledam s divljenjem i obozavanjem :clap:

sta cudno, cudno je da se treba ustati u pola pet ujutro, to je cudno, neprirodno i sj.ebano, a ovo tvoje je super

2 Likeova

Slaže se kolega @mitok s vama kao i s nekim na ovom forumu :slight_smile:

No jedna stvar je jasna naravno da nemožemo svi biti bogati,pametni, uspješni,direktori,itd… moraju postojati i smetlari,čistaći,učitelji,bankari i jos takva rekao bih da nikog neuvrijedim neambiciozna zanimanja jer ko bi radio za bogate i uspješne :slight_smile:

To je šala, ali i istina. Negledam ljude jel netko smetlar ili direktor prije svega za druženje su mi bitne ljudske kvalitete i osobine a, ne njihovi novčanici. NIšta od nikog neočujem niti tražim ali jednostavno ako želiš uspjeti moraš se družiti s uspješnima nema druge.

Moji starci su vodili privatan biznis i cijeli život sam odrastao razmišljajući za sebe. Danas moj biznis nema veze s njihovim ali odrastajući uz njih naučio sam jako puno toga. Uspona i padova je bilo kao i nekih grešaka koje ja nastojim izbjegavati iz njihovih primjera.

Još uvijek sam mlad i po godinama vjerujem da sam jedna od mlađih članova foruma :slight_smile: Bio sam uvijek ambiciozan od rođenja koji ide na sve ili ništa, i volim gurati nos tamo gdje nitko neće, naučio sam ići kroz trnje,a gdje je med i mlijeko tu jednostavno nevidim čar ni uspjeh.
Još kao klinac u 8 razredu sam zacrtao do 27. godine Ferrari nekom je to smješno ali meni nije jer pola puta je odrađeno :slight_smile: Znači sad kad bi prestao raditi nikad nebi više bio gladan. Imam moć odluke da radim kad mi se radi, a kad mi se neradi onda putujemo malo klopica i fini restorani itd.
Sa manje od 27.godina 4 nove nekretnine bez kredita su iza mene i žene (nitko nije prevaren,oštećen niti smo dobiili išta ni od mojih ni od njenih staraca osim 2 prozora na kući za poklon) hahahhahahahahha :slight_smile: i Eto sad kupujemo jednu novu vrijedniju nekretninu na moru koja će doduše biti iz kredita jer je lijepa cifra $$$$$$
Našli smo se jednostavno 2 ambicioznih i uspješnih ljudi i eto :slight_smile:

Ali nije bilo lako, dok su drugi izlazili i zaduživali se za aute,odjeću i gluposti mi smo ulagali, jeli doslovno tijesto i radili, ali smo se odlučili na uspijeh. Ono što nam se najgore dogodilo je da smo se onda uljuljali u tu sigurnost kad smo već bili u zaletu te sad malo radimo manjim tempom…
U razne edukacije kad se sve već zbroji smo uložili zajedno cca 100 000k kuna ali smo zbog toga dobili x puta.

Od fakulteta smo odustali oboje iz jednostavnih razloga.
Žena je odustala na 4 godini PF, a ja već na prvoj godini ekonomije jer ono što pricaju nije bilo veze mi smo vec tad zaradivali više od tih naših dekana.

Oprostite što sam se raspisao, i ja sam trenutno na poslu pa imam vremena :slight_smile:

Na poslu sam iz razloga što sam htio dobiti opet motivaciju kao nekad, opet razbuditi tu luđačku vatru i želju u sebi. Dobro mi je na poslu u IT sektoru, nežalim se ali nije to za mene :slight_smile: (da mi nije dobro nebi bio 5 sec znaju da imam sve pa me nitko nemože zajeb)

Jedina neostvarena želja mi je taj famozni online biznis u kojem sam početnik i to se može vidjeti i po nekim mojim pitanjima i objavama po forumu ali jbg uspjet ću i u tome. Znam sebe :wink:

Bitne stvari za uspjeh:

  • pronaći sebe
  • motivacija 8znati zašto)
  • podrška (moja žena mi je najbolja podrska na svijetu)
  • ulagati
  • znanje
  • okružiti se pravim ljudima
  • maknuti se od svih negativnosti
  • raditi pametno i mudro
  • FOKUS (koji sam trenutn izgubio, zajebavam se s igricama ali mogu :slight_smile: )

S ovim postom nisam htio se hvaliti to mi nije bila namjera jer i dalje nevozim bijesan auto nije prioritet dok nebude ferrari pa mi je onda svejedno :slight_smile:
Nadam se da sam nekom pomogao sa svojim iskustvom a ako nekom treba pomoć oko nekih odgovora tu sam… samo me nepitajte o online biznisu za to imate iskusnije i uspješnije kolege :slight_smile:

Osobno najviše suranje imam s kolegom @dadaas od kojih sam puno stvari “naučio” oko funkcioniranja seo, keyword research i drugih potrebnih znanja. No kroz godinu dana za koje sam procjenio i nadam se mogao biti neki opipljiv uspjeh od xxxx$ mjesečno tako da će i on osjetiti to na svom računu :smiley:

Oprostite :joy::joy::joy::joy::joy:

8 Likeova

One more thing… (obožavam ovo od S.Jobsa )

Sve se može. Prije par dana sam upoznao fenomenalnog čovjeka koji je srbin u hrvatskoj (nevrijeđam nikog nego je čovjek to po nacionalnosti) koji je došao 80 godina iz nekog tamo malo sela na jugu Srbije gdje kaže nisu imali struje i vode, živio na salašu. Danas je to čovjek koji je 70 godina, školovao dvoje djece u Americi i ostavlja im “carstvo” vrijedno preko 2 000 000 € i svoje ime s njim da nastave taj biznis ako žele.

Još jedna od priča sa balkana čovjeka koji je od čuvanja krava došao do “bogatstva” (ima vipše od mene i za mene je bogat, a za nekog možda nije… hehehhe :slight_smile:

1 Like

lol pa srbin je pripadnik srpskog naroda, a ne uvreda

btw zasto se sad odjednom govori srbijanski, a ne srpski?

Ja sam radio u firmi 8 godina i istovremeno preko neta radio, na početku su to bili neki sitni iznosi, kasnije već dosta iznad prosječnih primanja međutim nisam imao hrabrosti da dadnem otkaz do prije godinu i po. Od tada ne mogu sebe zamisliti da opet radim negdje u firmi i osjećaj je ekstra :smiley: Mogu raditi jednu sedmicu pa jednu ili dvije da ne radim a da to ne utiče na moja primanja, niko me ne maltretira za neku bijednu platu itd…

Ljudi koji rade u firmi a zarađuju i online, većinom ne napuštaju firmu zbog tih nekih “sigurnih” primanja. Krediti, porodica, djeca sve to utiče, nije jednostavno dati otkaz i posvetiti se tom nekom svom poslu preko neta.

3 Likeova

Od svega baš imaš pametan komentar. Pa dobro htio sam se odmah ograditi da mi nije bitno sto je čovjek srbin u hrvatskoj ( da ja kao HRVAT nemam ništa protiv SRBA) Jasnije?

Strah je ono što koči ljude i neda im da uspiju. Drago mi je da si ti uspio… Bravo ! :slight_smile:

1 Like

Zavisi i kako ko gleda na sve. Dosta ljudi koje poznajem bi radije radili kod nekoga za tu neku “sigurnu” platu nego da proba neki posao da pokrene sa kojim bi mogli lijepo da žive što je opet valjda normalno, jer ne možemo svi raditi nešto privatno. Većina ih nema neki preduzetnički duh…

Upravo tako!

Ja sam bio nezaposlen do nedavno jer sam imao solidnu online zaradu,medjutim nakon nekih promjena u google algoritmu sajtovi su pali i bio sam prisiljen naci posao u servisu racunala. Ali se online bor i dalje pa se nadam da ce se vratiti i zarada koja je bila,radim adsense i amazon affiliate.

3 Likeova

Ja sam zaposlen u firmi kod cure jer imam previse slobodnog vremena. Od kak sam prije nesto vise od godinu dana poceo marketing iskljucivo sa adwordsom, online radim 10ak sati mjesecno, a zaradim duplo vise love nego prije kad sam za kompom bio po 10ak sati dnevno. Ovo njezino mi dode ko dzeparac, a ujedno i psihoterapija :smile:

1 Like