Jel treba ukinuti hrt pretplatu vase misljenje

zanima me vaše mišljenje

Moje je da treba hrt nije u stanju osigurat prijenos formule 1 ili derbija dinamo hajduk…Ukinuli su otvoreno i sve informativne emisiji…Nemaju niti jednu obrazovnu emisiju … Nemaju niti jedan novi film…Ko još gleda hrt???

Da.

Treba raspisati natječaj za televizijski sadržaj od javnog značaja (školski, dokumentarni, reportažni, obrazovni, kulturni, sportski) i onda nakon odabira najpovoljnije ponude (kvaliteta!) država to treba platiti iz proračuna.

Plaćanje bi išlo iz državnog proračuna iz kojeg se i tako plaćaju razne gluposti za koje i nemamo pojma.

Definitivno DA !

Po meni, prijenos F1 ili derbija Dinamo-Hajduk nije od javnog značaja jer je isplativ komercijalnim TV kućama.

Žalosno je to što plačamo tolike pristojbe zbog viška ljudi koji qurca ne rade (bio na praksi i vidio). Uz još puno reklama kao što je ona šugava ovca gregor, posluju u minusu i dužni su državi, jadno.

Ali, tko će onda promovirati naš voljeni HDZ?
Osim Crkve, naravno.

[color=“White”].[/color]

šugava :roflmao: , ja bi dodao i metiljava. Ide mi na …

NE

Treba nam javna televizija, što podrazumijeva plaćanje pretplate, kao i u (skoro) svim europskim zemljama.
Plaćanje iz državnog proračuna značilo bi da televizija prestaje biti javna i postaje državna, a to nam zaista ne treba.

A da bi ovu javnu televiziju kakvu imamo trebalo žestoko rastresti i zavesti red, to nema veze sa pretplatom.

Treba razmisliti o tome, ali samo i isključivo radi kvalitete programa koja se pomalo približava RTL horroru ili Novoj (kakva je zadnjih godinu-dvije). Ustvari, pravi je problem kvaliteta programa.
Kad bi HRT program bio na razini npr. Hadžiselimovićevih izbora, ne bih imao ništa protiv pretplate. Osobno, smatram da komercijalni sport, a pogotovo farsa od sporta zvana nogomet nema što tražiti među javnim programima…

Međutim, pravo je pitanje da li RTL-u treba ukinuti koncesiju? Za ukidanje njihove koncesije postoji puno više razloga od ukidanja pretplate HRT-u, a ako je pravde, urednike treba kazneno goniti.

Naplacivati pretplatu samo zato sto u kuci imam TV je apsurdno i bezobrazno.
Eh i da tko uopce gleda tu hrpu sranja natrpanu trecorazrednim sapunicama.

TV nisam gledao već ima par godina. Smeće od programa, 5 sapunica od jednom, nogomet itd.

A čuj… druga opcija je da plaćaš TV pretplatu ako imaš struju u kući.
U zemljama koje imaju drugačiji model plaćanja pretplate, plaćaš bez obzira imaš li TV prijamnik.

[quote=“gambo”]A čuj… druga opcija je da plaćaš TV pretplatu ako imaš struju u kući.
U zemljama koje imaju drugačiji model plaćanja pretplate, plaćaš bez obzira imaš li TV prijamnik.[/quote]

Ne znam odakle ti ovakve informacije, ali reći ću ti iz prve ruke, jer sam živio u tim zemljama, konkretno u Njemačkoj. Nismo morali plaćati pretplatu. Kontrolor je došao, vidio da je televizor priključen na satelitsku antenu, rekao da ne moramo plaćati, otišao uz ugodan pozdrav i nikad se više nije vratio.

A i da plaćaš pretplatu, plaćaš za program javnog značaja lišen privatnih reklama. Dakle nema reklama - nikako. A program se sastoji uglavnom od informativnog i dokumentarnog sadržaja. Konkretno radi se o ARD-u.

Gledati i slušati i vas ovdje, a i sve druge Hrvate po drugim forumima kako pričate o HRT-u i pretplati je kao gledati nekog gladnog kako s flaksom i udicom koju si mu dao veže gaće da mu ne padaju.

Svrha JAVNE televizije NIJE da bude zabavna, NIJE da prikazuje holywoodske filmove, NIJE da bude najgledanija – za to postoje PRIVATNE televizije koje će vam servirati točno onakav program kakav ste voljni i željni gledati: od holywoodskih uspješnica do meksičkih sapunica, sve to začinjeno s kakvim god magazinima i trač-programima.

Svrha jave televzije je SAMO i JEDINO da:

a) osigura POLITIČKI I FINANCIJSKI NEOVISNU platformu, kako bi ljudi (novinari - politički, gospodarski i svaki drugi novinari) mogli preko nje dostupiti do javnosti s najmanje jednakim dosegom kao i oni koji su možda ponekada na drugim platformama zakinuti (iako niti oni ne bi smjeli biti),

b) osigura mjesto za stvaranje, emitiranje ili prikazivanje kakvog god (ja ne znam kakvog) dokumentarno-povijesno-kulturno-umjetničkog programa za kojeg se smatra da je važan (zbog našeg kulturnog i umjetničkog identiteta), a koji ne bi mogao naći mjesto pored puno kompetitivnijih programa na profitnim platformama (npr. javna televizija si može priuštiti napraviti prilog o muzeju kipova od drva u Mariji Bistrici).

Java televizija nije nešto na čemu bi trebalo biti niti reklama (već je mi, građani, plaćamo direktno iz našeg džepa da osiguramo politički i financijski neovisnu televiziju), niti prijenosa nogometnih utakmica (ali da izvještaja o nekim sportovima koji nisu komercijalno-udarni, a jesu važni sportovi), niti boxoffice hitova niti išta.

Franzi je ovdje naveo dobar primjer takve televizije: ARD.

Naravno, da se tako nešto stvarno napravi, ne bismo imali što drugo gledati nego smeće od meksičkih sapunica. A svaki imalo bolji program bi bio na zatvorenim, plaćenim kabelskim kanalima.

da!!!

Štaaa? To se još plača??? :hmmmmmm:

A čuj… ja ne pišem iz prve ruke, već što sam pročitao na

Što se tiče informacija iz prve ruke, znam da se u Hrvatskoj ne plaća pretplata.
Meni je došao kontrolor na vrata, vidio kuću okićenu sa dvije zemaljske i jednom satelitskom antenom, ugodno popričali i - ne plaćam pretplatu.

Ti smatraš da se treba plaćati i ne plaćaš, a kod mene obratno. :potboy:

@tsereg: Ja ću ovih 70kn, umjesto za HRT, rado izdvajati za neku plaćenu televiziju na kojoj dobijem bolji i dokumentarni i zabavni sadržaj. Jednostavno treba omogućiti ljudima izbor.

Tako je!
Kada se zalažem za plaćanje pretplate obično preskačem podatak da ja ne plaćam. :cool:

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja