Jel vam dokurčilo?

Ja sam pripadnik “secret sekte” :slight_smile:

imao sam ja članak sa starom blogu pshihološki savjeti baš u vezi ovoga. http://psiholoskisavjeti.blogspot.com/2011/02/kako-prestati-odgaati.html

1 Like

Život (tj. svemir) …je takva nevjerovatna magija koju su ljudi uspjeli ograničiti na “realnost” …sa svojim uskim spektrom razumjevanja. No, ne treba biti previše mudar da se zaključi o postojanju čudesnih procesa koji upravljaju razvojem svemira. Onoga što se nama manefistira u “fizikalna svojstva” …onoga što su si mnogi objasnili rječju “Bog”.

Ja se osjećam počašćeno jer sam nekim čudom doživio nešto od te magije :). Prije 7 godina je sve bilo vrlo burno, u uskom periodu sam doživio 50-ak izvantjelesnih iskustava. Nekad sam o tome šutio, ali u zadnje vrijeme me boli ona stvar što je ova izjava toliko nevjerovatna… Ta iskustva sama po sebi nisu bila toliko značajna, koliko su me neposredno dovela do mnogih saznanja samim time što su me motivirala da se zapitam: "Kakva je to avantura život i tko sam ja?"
Zadnjih sedam godina bubetam pitanja, a svemir bubeta odgovore :slight_smile: Nevjerovatno je koliko je okolina spremna podučiti nas i dati odgovore na pitanja koja nam se motaju po glavi…i za koja smatramo da su privatnog karatkera. (kao samo su u našoj glavi) Btw. ta akcija “pitanje-odgovor” se dešava na kratkotrajnim intervalima (djelić sekunde), ali i na malo dužim intervalima (dan, mjesec, godina).
Odgovor uvijek stiže u obliku vizije, misaone forme…i ta misao je trigirana različitim vezama između fizikalnih iskustava (doživljaja). Znači jednostavno rečeno, osoba doživi različitih pet događaja u zadnjih 5 dana, i skup tih događaja trigira bujicu misli…koji u konačnici vode rješenju postavljenog pitanja. Znači konačna misao se manifestira utjecajem različitih “gustoća” materije. A i sama misao kao produkt tog procesa je u konačnici oblik materije, energije. Te zatim ta misao opet pokreće materiju veće gustoće…tj. opipljiviji fizikalni svijet, kroz naše djelovanje.

Kad se radi o instant odgovorima…to je kao da se svatko od nas zapita: “Gdje mi je novčanik?” Opet imamo prvo pitanje, te odgovor može biti instant u misaonoj formi, ili vrlo često neposredno fizikalno iskustvo donosi odgovor. Tipa pogledamo okolo sebe…te predmeti koje vidimo vode bujicu naših misli koje opet donose odgovor…i mi začas znamo gdje nam je novčanik.

Taj proces “pitanje-odgovor” ljudi inače nazivaju rječju “inteligencija”…jer bez tog unutarnjeg dijaloga naravno nebi bilo ni inteligencije. Samo što se nezna preveć o tom procesu, jer su ograničenja za razumjevanje te sfere svemira još prevelika… (Al znat će naravno, samo kao što rekoh, neki odgovori da se manifestiraju trebaju mnogo duži vremenski interval…)

Nevjerujem u Bibliju i Boga kao takvoga, ali bome ne piše bezazleno u Bibliji: “Tko kuca, otvorit će mu se…tko pita, odgovorit će mu se”

Secret zazire u tu osobinu svemira, ali rekao bih samo zazire. Bit nije u tome da se ljudi obogate i dobiju što žele …kako je to publicistički orijentiran secret prezentirao, a i shvatio. Bit je zasigurno mnogo dublja, a time i ta osobina svemira složenija nego što je prikazana. No svatko tko svjesno opaža na tom području, znat će iz prve ruke da nešto ipak je…

Btw…onog trenutka kad se ne moramo zapitati “Gdje nam je novčanik?” …nego jednostavno možemo posegnuti rukom za novčanikom bez tog pitanja, od tog trenutka naša podsvijest zna gdje je novčanik i ta radnja je spremljena kao učestali obrasac ponašanja, navika.

I zato su navike, svijest i podsvijest…jako bitni elementi za razumijevanje samog sebe.
A naši problemi vrlo često proizlaze iz potrebe da trebamo mijenjati naše navike…

Iskreno sam iznenađen s ognjenom i promjenom imena. doduše i ja sam promjenio u Snagator iz mikibm, no ovaj tekst me ponovo zaintrigirao na pisanje i druženje još od starog foruma.
Da i meni dopizdi da bi sve batalio i rasprodao ono što sam do sada stvarao. Nemam iskreno s kime o tome pričati, raditi surađivati itd. Sada kada mogu napraviti apsolutno što god poželim na webu ne stvaram ništa novo već sve neke dubioze i gluposti. I držim se ko pijan plota nekih projekata starih nekoliko godina sve misleći da će im doći vrijeme, no vrijeme baš i nema puno veze s time već rad, radne navike.
Prestao sam pušiti i to sam na ovom forumu obznanio, pomogla mi je knjiga Lako je prestati pušiti i neki smrdljivi duhan od kog sam srolo nekoliko cigara i sve bacio.

NE… nekad malo jeste dosadno ali da bi prestao i sve ostavio to nikad. pitaj nekog sto kopa bil se mjenjao za tvoj posao…
meni licno se prijatelji i ostali dive kaze sjedis a pare ti dolaze sto i jest tako :smiley: sta ja njima imam objasnjavati sta je adsense cpc, seo i sve… normalno u svemu ima nekad problema google udari, konkurencija te s*ebe itd ali dignes se i ponovo… uvijek neke nove ideje dodju uvijek ima nesto da se radi hvala bogu

Meni je jednom palo na pamet da kad bi imao žensko ime na forumu, da bi mi sigurno ekipa više odgovarala. Primjetio sam hrpu puta kad se pojavi neka ženska na nekom forumu…svi bacaju rješenja, ovo ono…
Kad muško postavi imalo lošije pitanje…odgovor je :“Pitaj Google…”…uz dozu sarkastičnog pljuvanja xd

I baš mi je gornja ideja prvi puta pala na pamet nešto prije nego sam prvi put vidio post od anja_1. I onako sam točno iz postova osjećao da se netko koristi ženskim imenom. …i eto, stigla istina na vidjelo :smiley:

Zanimljivo da ti je knjiga pomogla…

Jel možeš u kratkim crtama reći na što je knjiga apelirala, što ti je pojasnila?

To je bilo prije (mislim al nisam siguran) dvije godine. Ono čega se sjećam jest da je stvarno lako prestati pušiti i da mi je to postalo kristalno jasno. Naravno prije nego što sam prestao gotovo svaki dan nekoliko godina sam razmišljao o prestanku i o tome da nikada ama baš nikada neću ja moći baciti cigare. No eto i dan danas ne pušim i glavno u vezi svega je to što sam sretan zbog toga i ta sreća me drži. Znam nekad sanjat da pušim cijelu noć i onda se probudim ljut ko što sam propušio no uglavnom opet budem zadovoljan što ne pušim i ne bacam ogromne pare na tu glupost zvanu uvlačenje dima u pluća i punjenje proračuna s ekstra porezima itd itd…
Dođe mi i dan danas da zapalim kad sjedim u društvu pušača no jednostavno pomislim koliko sam sretan što više nisam narkoman.

jedan od prvih postova pod ovim nikom je tutorijal o adult zaradi koji je mozda i najduzi post na ovom forumu i to je napisano čisto zbog naroda i ovog foruma koji je meni dosta pomogao.

Anja1 ljudino hvala ti na onom postu, vjeruj da si mi itekako MNOGO pomogao njim :smiley:

U zadnjih 2 mjeseca uopšte nisam aktivan za računarom (sto se vidi po mojoj aktivnosti na forumu) u odnosu na zadnjih 4-5 godina…
Nisam se micao od računara učio radio bio uporan ko konj.
I početkom ove godine sam se malo udaljio od racunara, ali i dalje radim na netu, tacnije drugi rade za mene :smiley:
Imam jednog prijatelja dao sam mu mogucnost da se reklamira na mojim stranicama ali da i odrzava moje, zarada se nije uopšte smanjila, samo mi je sada mnogo lakse, s vremena na vrijeme udjem vidim kakva je situacija i opet vani :slight_smile:
Dodje to nekada covjeku da mu sve dokurci, desavalo mi se nekoliko puta ali nakon par dana sve je opet normala :slight_smile:
Proci ce to vjeruj mi :smiley:

lijepo je ovako nešto čut.