Jeli se isplati držati reklame na stranici

Uh, zašto ja na jednoj stranici s dnevnim prosjekom 1700k impresija (konkretno jučer, ali u prosjeku tako svaki dan) imam 0,11€? Imam auto ads.

Inače, nemam baš vremena za stranice, tako da praktički bacim oko 1-2 puta mjesečno na njih, ali kada već naletih na temu i tvoj komentar moram konstatirati da je ova moja cifra baš tužna, ako je tako kako ti tvrdiš.
Što mi valja poduzeti :thinking:

@mikica to ti je plastično rečeno , @Q_Line naveo plaću Cristiana Ronalda a ti si naveo plaću prosječnog radnika u privatnika.
Kad bi mene plaćali tako bio bi multimilijarder…

Odakle ti dolazi saobraćaj… jel se Facebooka?

da je sa googla i da je iz najskuplje niše i da je iz USA područja publika, ne možeš imati 1€ na 1k impresija… a ovo što sam napiso ne da nema nitko sa balakna nego niti netko iz EU…
ili si pobrko impresije i pv ili živiš u snovima

Sa ovog foruma mu vjerovatno dolazi 95% :slight_smile:

1 Like

Kod mene balkanska publika, srednje profitabilna niša, posjeta 90% s googlea.

Ima već godinu i pola kako sam nažalost pomalo “zapustila stranice” zbog nedostatka vremena, a baš u to vrijeme je bilo solidno, isti promet kao danas, ali adsense ctr puno veći i zarada tri do četiri puta veća.

Prvotno sam pomislila da se je sve srozalo zbog nerada na stranici i izgubljenih pozicija, ali nikako uloviti vremena za detaljniju analizu.
No, danas sam malo dublje pogledala u detaljnije statistike u nevjerici shvatih da uopće nisam izgubila gotovo niti jednu poziciju, iako je prošlo više od godinu dana od posljednjeg posta, štoviše neki postovi koji su tada bili pri kraju prve stranice, sada su na drugom ili trećem mjestu iste.
Ne sjećam se koje sam dimenzije oglasa i na kojim mjestima tada imala, možda je do toga… ne možda, već vrlo vjerojatno.
I da… tada je bilo dana kada je nedostajao tek koji cent do 1€. Često si pomislim što bi bilo da sam godinu i pola radila na njima bar pola radnog vremena (a da ne govorim o punom osmosatnom) - vjerojatno bi danas bio pasivni minimalac. Riječ minimalac zvuči loše, ali riječ pasivni uopće ne :slight_smile:

No, da ne spamamo dalje Davorovu temu na koju ja imam za reći samo to da što se mene tiče oglasi ne nagrđuju stranicu.
Svi smo svjesni da su oglasi dio online svijeta i oni kojima smetaju neka lijepo prošeću do kioska i kupe dnevne novine i u njima pročitaju najnovije vijesti, prognozu vremena, prognozu horoskopa, oglase i usput riješe pokoju križaljku, a sve to vidi čuda bez dosadnih reklama koje iskaču sa svih strana.

I mene u živčanim i razdražljivim trenucima naljute oni koji pretjeruju (ovdje mislim na one portale na kojima reklame doslovno iskaču na sve strane tolikom brzinom da jednostavno ne stigneš klikati na križiće, imaš dojam kao da igraš neku igricu refleksa), ali ponavljam, to je samo u fazama razdražljivosti. Inače ih lagano isključim ako me ne zanimaju i to je to. A umjerene reklame koje “miruju” mi uopće ne smetaju, čak niti kada sam ful razdražljiva.

Dapače, par puta sam jeftino kupila dobru stvar zahvaljujući reklamama. Jedino mi je žao što sam svojevremeno propustila super akciju lesnine, u kojoj su poprilično spustili cijenu onih klik klak podnih ploča za terase. Oglas mi je lijepo iskočio usred čitanja važnog štiva i rekoh “ovo kupujem”. Nisam odmah, no kada sljedeći dan krenuh naručiti, a ono - akcija završila… eto, nisam čitala mala slova koja su lijepo objasnila da akcija traje samo jedan dan :confused:

Da ne bi bili licemjerni, mnogi od nas na svojim stranicama imaju reklame i nadaju se pokojem euru, neki čak od toga i žive, mnogi plaćaju da bi promovirali shop ili neki drugi biznis … nije valjda da im tuđe reklame na tuđim stranicama smetaju.

E sada - da li se isplati ili ne isplati držati reklame na takvim stranicama ili uoće same takve stranice to je već drugi par opanaka. Ako je stranica, odnosno nisha pokrenuta onako usput i zarađuje možda cent, dva dnevno, tada i ne, ali ako ste ju radili iz ljubavi prema temi i u njen sadržaj uložili emocije, znanje i vrijeme tada je dovoljno da prikupi dovoljno za isplatu domene i hostinga i da, ako ima iole kvalitetan sadržaj ostane “živa” na zadovoljstvo onih koje tamatika zanima, ali i onog tko je u nju uložio svoj trud.

2 Likeova

Pozdrav druže. interesuje me kako plaćaju adsterra po kliku, cena ?

Žao mi je druže, neznam. Nisam zaradio ni centa. Nemam klikova.

Radis krive stvari u zivotu.

To je neka nova definicija mog života, Radije razmisli šta ćeš sa svojin životon.

Je li ima neko neki savjeti kako doći do veće publike ili posjećenosti, recimo imam blog zanimljivosti i tako te stvari, dnevno oko 2k i jos nema neke ozbiljne zarade, a i nisam davno ni počeo tako da ne žurim još nigdje, publiku trenutno dovodim sa FB i instagrama, da nastavim tako ili?

Jel ovo moguće ili je neka sprdnja? Evo od 24. juna testiram, nešto mi čudno tu… CPM $0.739 skoro evro… malo klikova a dobra zarada… jel ima neko iskustva sa njima?

a koja je to mreža i kakve su reklame ?

www.adsterra.com evo ova, probaj, pa javi kakvo je stanje…

može li malo info, kompaktibilan sa adsensom? naše reklame ? koliko traje implementacija ?

Samo isključiš oglase za +18, i bez problema je kompaktibilan sa adsensom.
Za sad nisam imao problema Capture

evo implementirao … iiiiiiii stalno mi iskače kasperski upozorenje maliciozan link !
šta se događa ?

Kod mene ne iskace nista. Proverio sam sa vise uredjaja… javi se njima da ti to iskljuce

ee drug jel koristis pop reklame ili neke banere ? ja trenutno samo pop reklame cpm mi je isto izmedju 0.8 i 1.5

koristim samo jednu drug