Jeste li prijavili portale Agenciji?

Tko je sve prijavio svoj portal (tj. elektroničku publikaciju - definicija u članku) Agenciji?

Mislite li to napravit ako niste?

A što su uopće po njima portali?
Tako npr. ako neku stranicu koja je sad “portal” prebacim u wordpressplatformu, tada to više nije portal nego blog?

Ja nemogu vjerovati šta još u Hrvatskoj neće Oporezovat, još malo pa će se plaćati zrak koji se uzdiše.

Pročitao sam ocevidnik1 i mogu reći da je puno nedorečeno.???
I dali se ovo odnosi samo na Portale koji su i fizički i virtualno u Hrvatskoj.

Pod tim mislim na servere koji su smješteni u Hrvatskoj i portali smješteni na te servere.
Za Servere koji su van Hrvatske ne podliježu zakonima Republike Hrvatske i ne vrijede ta pravila jer podliježu zakonima gdje se i fizički server nalazi.

Recimo imam server u Nizozemskoj i sav sadržaj koji se nalazi na serveru podliježe Nizozemskim zakonima ni u kakvom slučaju zakonima RH.

Oni su morali strikto navesti gdje se ti Portali moraju nalaziti, virtualno može biti bilo gdje ali je fizički smješten samo na jednom mjestu.

Nemam portal a i da imam sigurno ga nebih prijavio, i u nekom slučaju i da ga imam i da je smješten u Hrvatskoj preselio bih van EU Unije.

A šta je sa portalima koji ne donose nikakvu zaradu nego se financira isključivo iz vlastitih sredstava, dali i oni moraju plaćati porez na isti.

Evo to je moje razmišljanje o prijavi Portala da ga isti mogu oporezovati.

Ha ha, Bojane dobra, dobra.

Mala dopuna…

Dali se ovo odnosi samo na domene .hr

Ako imam bilo koju drugu ext. domene i Portal i recimo danas popularnu .me domenu
dali treba prijaviti i tu
http://www.nategni.me
domenu i da platim porez u HR.

bbsantic. vidim da u potpisu imaš Rep. možeš malo nama pojasniti ako si detaljnjije upućen glede toga u svezi portala.

[quote=“bbsantic”]Tko je sve prijavio svoj portal (tj. elektroničku publikaciju - definicija u članku) Agenciji?

Mislite li to napravit ako niste?[/quote]

Jel’ ovo neki fol za 1.4. dogodine? Ako je, dobar je :smije:

Ja znam na koje se portale odnosi koliko i vi :slight_smile:
Ako će (kako mi se sada čini) kriterij za taj “porez” biti Fina i izvješće koje će biti tamo, onda nije pitanje koja je domena i gdje je server nego kome dolaze prihodi od portala. Ako dolaze tvrtki/obrtu registriranom u Hrvatskoj, onda obaveza koliko sam shvatio postoji ako postoje prihodi. Ako ih nema, nema potrebe uplaćivanja ičega.

Puno stvari tu nije jasno - npr. portal limun.hr je (valjda) u vlasništvu RBA. Agencija sigurno neće moć uzimat pola posto godišnjih prihoda cijele banke :slight_smile: nego samo prihoda koji dolaze od portala. Naravno tu je opet pitanje može li Agencija imat uvid u tako detaljnu strukturu prihoda banke preko Fine ili ne.

Obaveza prijavljivanja u upisnik je postojala znatno prije nego su najavili da će se ubirat novac od portala. Sad - hoće li bit nekih sankcija za one koji se ne upišu, ne znam… za sad ih nema.

Kak da znam dal treba prijavit portal i jel se ispalti prijati portal koji zaradi 100 kuna na mjesec?

Cini mi se da to sigurno netreba prijavit ali eto pitam i ovdje jel ima neki limit koliko portal treba zaradit da bi ga se trebalo prijavit?

Nema pitanja “isplati li se”, kako bi se ikome isplatilo plaćanje nekog nameta? :slight_smile:

Tek je došao novi zakon, još se pišu neki pravilnici, i treba malo pričekat dok se ne pokaže malo jasnije tko se točno mora prijaviti i hoće li postojat neke sankcije za neprijavljivanje ili ne.

:hmmmmmm: Direktni prihodi ? Indirektni prihodi ?
Dodatak čl.xxx tumačenje zakona y

Ja sam ipak za onaj virtualni bus -> Gibraltar

Ja ih ne bi ih prijavio ni u snu.

Planiram prijaviti nikada pa ni onda.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja