Jetpack Professional

Koliko znaci imati na sajtu jetpack professional?

Imam sajt koji ima solidnu posjetu i koji zaradjuje oko 400€ mjesecno.

Ako slike idu na cdn jel mogu da je uklonim sa mog servera ili ne.

SEO - sve radi automatski ili moram rucno upisivati rijeci (tag)

Free verzija ti isto ima CDN. Slike moras imat na serveru. Professional se ispalti samo ako ti treba backup i neke ove njihove druge stvari.

Ali pro verzija ima SEO ali ako nije sve automatski onda nista… ako ja moram rucno za svaku vijest upisivat tagove onda je to lose.

Koliko je jetpack dobar, opterecujeli sajt?

To je najtezi plugin IMO. Na shared hostovima uredno stvara probleme.

No ja na svojoj ultra brzoj custom konfiguraciji VPSa bez problema ganjam na vise siteva jetpack. on mi je standardno pod must. No ne koristim sve te stvari i mislim da taj jetpack SEO nije bolji od ALL in one SEO. A sto se tice tagove, imas druge nacine da se sami stvaraju…

Taj plugin je dovoljno samo instalirati ili treba satima podesavati?

Kakve reklame nudi jetpack “Revenue generation” nesto kao adsense ili?

Neznam, ali sumnjam da su blizu adsensa. All in one SEO treba podesiti isto kao i sve plugine.

Pa nije ti SEO neka magija, pa da ti Plugin odradi sve za tebe - dobar SEO zahtijeva dosta znanja, iskustva i vremena.Ne vidim kako ti Jetpack kao plugin moze pomoci da se rangiras.

Dalje, Jetpack je smece od Plugina jer dolazi sa nekih milion stvari koje ti nikad nece zatrebati.

Pa te stvari koje ti nikad nece trebat ljepo diseblas. A ja ipak vjerujem ljudima koji su usko vezani uz wordpress u pravljenju plugina nego tamo neki kvazi indijac koji to radi iz hobija.

Disejblas ti te stvari u administraciji, a sta je sa bazom ? Kakve tragove Jetpack ostavi tamo ?

Pa vjerojatno ima svoje tablice i podatke u njima ili sto god, no nevidim da je to toliko veliki problem?
Ako se te tablice ne pozivaju niti citaju niti brisu niti ista drugo se radi s njima.

Mjenja URL slikama ako ih kešira, pa ako lokalno nešto radiš moraš dizejblat plugin da vidiš slike… Dobar je plugin za nekoga ko ne zna sam namjestit stvari, ali da je nepotrebno ogroman to svakako