"Jezik" za pisanje web aplikacija?

Pozz raja,

Ae napisite mi u kojim sve jezicima mogu pisati web aplikacije/skripte?

php, asp.net, python, ruby on rails…

i moras znat html i css

Može engleski, njemački, hrvatski, srpski, vidio sam neke i na turskom, francuskom, španjolskom i tak to. Mislim da ti je najbolje da pišeš na materinjem njega ipak najbolje znaš.

Mislim da si previse neozbiljan!

:d :d

Sjeti se sebe kad ti je bilo 13-14 godina. Što bi bilo da su tebi stariji ovako odgovarali na pitanja?

Pametnjakoviću!

[quote=“Vacheron”]Sjeti se sebe kad ti je bilo 13-14 godina. Što bi bilo da su tebi stariji ovako odgovarali na pitanja?

Pametnjakoviću![/quote]

Pitanje postavljeno i odgovoreno 100 puta. Ne treba opet ulaziti u bespotrebnu raspravu i konflikt. Nedavno je završila jedna slična rasprava pa pogledaj.

http://www.webmajstori.net/forum/tema/36458-koji-je-naj-jezik-za-programiranje-weba

[quote=“Vacheron”]Sjeti se sebe kad ti je bilo 13-14 godina. Što bi bilo da su tebi stariji ovako odgovarali na pitanja?

Pametnjakoviću![/quote]

Ja sam sa već sa 8 pisao prve programe na Commodoreu i snimao ih na kazete. Sa 14 sam već radio na obradi glazbe na PC-u 486. Netko tko želi biti programer ili želi programirati trebao bi biti dovoljno inteligentan da kompletnu temu programitanja, platformu na kojoj će razvijati te sami programski jezik odabere sam. Ne samo da ima more stranica na internetu koji obrađuju tu temu neko ima milijun rasprava na tu temu. Dakle kakvo pitanje takav odgovor.

Respect! :wink:

Nisu svi nadareni kao ti!

Kako će dečko sam odabrat kad ne zna ništa, pa bi bilo lijepo da mu se pomogne, a ako ne želiš pomoći dovoljno je napisati da koristi neki internet pretraživač ili da nađe na ovom forumu jer je bilo dosta ovakvih tema!

[quote=“Vacheron”]Nisu svi nadareni kao ti!

Kako će dečko sam odabrat kad ne zna ništa, pa bi bilo lijepo da mu se pomogne, a ako ne želiš pomoći dovoljno je napisati da koristi neki internet pretraživač ili da nađe na ovom forumu jer je bilo dosta ovakvih tema![/quote]

Nije vrijedno prepirati se. :slight_smile:

Bravo! Sjedni, 5!

A sve koji nisu talentirani i pametni kao što si ti (bio) odmah ćemo škartirati u početku bez obzira što ih možda ovo zanima ali jednostavno krivo razmišljaju i nisu poprimili svo to znanje odmah po rođenju kao što si ti!

Da ne spominjem da je odlično da takvo ponašanje dolazi od supermoderatora foruma. Super štih daješ Webmajstorima, keep it going!

[quote=“toniperic”]Bravo! Sjedni, 5!

A sve koji nisu talentirani i pametni kao što si ti (bio) odmah ćemo škartirati u početku bez obzira što ih možda ovo zanima ali jednostavno krivo razmišljaju i nisu poprimili svo to znanje odmah po rođenju kao što si ti!

Da ne spominjem da je odlično da takvo ponašanje dolazi od supermoderatora foruma. Super štih daješ Webmajstorima, keep it going![/quote]

slažem se!

@CreatifCode

lako je pretpostavljati da su svi sa 8 vec programirali… Npr ja sam prvi puta u zivotu radio nesta na racunalu kad sam upisao srednju skolu(2000), starci mi nisu lovatori, a kad sam bio osnovna racunala su bila skupa i to jako… tako da nisam niti imao prilike se sresti sa tim…

prvi puta sam nesta programirao u drugom srednje i poslije toga bas se nisam bavio s tim do u zadnje 3-4 godine i isto tako blage o ikakvim programskim jezicima nisam imao, pa sam isto tako neke stvari znao upitati i sretan sam sto je bilo ljudi koji su htjeli odgovoriti. Sada znam jako puno toga, pa zasto ne bih onda ja isto tako nekome pomogao…

zao mi je sto je tebi lakse popljuvati kako ima google i hvaliti se sto si ti sa 8 godina vec programira, mogu se kladiti da nisi kontao nista od toga sto si onda napisao…

nemoj ovo shvatiti kao napad ili slicno, vec kao savjet…

Ispravio bi samo, ne google već bing

ma meni trazenje na internetu podrazumijeva google tražilicu, dosta mi je jedno sranje iz microsofta(windows), ne treba mi bing :wink:

Netko tko želi biti programer ili želi programirati trebao bi biti dovoljno inteligentan da kompletnu temu programiranja, platformu na kojoj će razvijati te sami programski jezik odabere sam

Samo brutalno iskren, a takvi danas slabo prolaze, odnosno imaju više neprijatelja nego prijatelja. Danas je u modi svima se ulizivati i povlađivati.

to je istina, ali uvijek postoji…

heh da, no ipak bi se trebalo i pomoci ponekad… vise mrzim kad netko pita kako nesta napraviti pa da mu kompletni kod napravis…

[quote=“zerocoolos”]slažem se!

@CreatifCode

lako je pretpostavljati da su svi sa 8 vec programirali… Npr ja sam prvi puta u zivotu radio nesta na racunalu kad sam upisao srednju skolu(2000), starci mi nisu lovatori, a kad sam bio osnovna racunala su bila skupa i to jako… tako da nisam niti imao prilike se sresti sa tim…

prvi puta sam nesta programirao u drugom srednje i poslije toga bas se nisam bavio s tim do u zadnje 3-4 godine i isto tako blage o ikakvim programskim jezicima nisam imao, pa sam isto tako neke stvari znao upitati i sretan sam sto je bilo ljudi koji su htjeli odgovoriti. Sada znam jako puno toga, pa zasto ne bih onda ja isto tako nekome pomogao…

zao mi je sto je tebi lakse popljuvati kako ima google i hvaliti se sto si ti sa 8 godina vec programira, mogu se kladiti da nisi kontao nista od toga sto si onda napisao…

nemoj ovo shvatiti kao napad ili slicno, vec kao savjet…[/quote]
Nitko to ne pretpostavlja, a ja najmanje. Meni je smješno kada netko tko se zanima za takve stvari postavlja takvo pitanje na forumu, a da se prije toga nije upoznao sa osnovama bilo čega vezanu uz struku u kojoj bi htio biti zaposlen.

Ok, krivo sam se izrazio nisam programirao, ali sam znao napisati program koji će od korisnika zahtjevati unos nekog znaka i taj znak isprintati na ekranu i neke slične stvarčice. Daleko je to od programiranja ali eto tako se to naziva.

Na kraju krajeva čovjek nije postavio nikakvo konkretno pitanje vezano uz bilo što nego jednosatvno nabacio nešto da se vodi diskusija.
I na kraju kakav si mi ti savjet dao, i koga sam ja to popljuvao.

[quote=“zerocoolos”]to je istina, ali uvijek postoji…

heh da, no ipak bi se trebalo i pomoci ponekad… vise mrzim kad netko pita kako nesta napraviti pa da mu kompletni kod napravis…[/quote]

E vidiš meni su draži takvi.

Dobar dan, dobar dan. Ja sam taj i taj i imam taj i taj problem, zapeo sam tu i tu. Da li mi možete pomoći?

ili

Dobar dan, dobar dan. Ja sam taj i taj i imam taj i taj problem i nemam pojma što napraviti i od kuda krenuti. Da li mi možete pomoći?

Može nema problema, dobiješ i objašnjenje. Pa nisam jednom dao na ovom forumu rješenje i izložio cijeli postupak zašto je nešto tako kako je i zašto ne treba onako kako je bilo napravljeno.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja