Joomla 2.5 css lista

Zdravo,
Mucim se vec celo jutro pa rekoh da pitam, sigurno je neko jednostavno resenje, al kako ga naci. U joomli 2.5 sam uredila template, prenela artikle iz pretodne strane i sad se mucim sai listom sa tekstovima. Kako u css-u podesiti da se vidi ceo tekst pa ima odredjeno rastojanje pa pocinje novi tekst. Kod mene se lepo vide tekstovi koji su u jednom redu, al oni sto su u vise redova uopste se ne citaju, preklapaju se. Ima li veze sto su bullets slika? Zahvaljujem unapred na svakoj pomoci.
tnx…

Kad bi postavila neki primjer ili dala URL moglo bi se lako pomoci, a ovako me mrzi da ti pisem sve, jer u sustini tvoje pitanje je preopsirno.

U sustini ovdje je tvoj odgovor:
http://www.w3schools.com/css/css_text.asp

Ukoliko nije onda je:
http://google.com

Hh znam da je tamo odgovor, mislim da ova pitanja postavljamo kad nemamo mnogo vremena za googl-anje i nadamo se da nekog ko je to prosao nece mrziti da napise.
eto tamo sam i nasla odgovor: umesto:display:block; trebalo je staviti display:inline-block i ceo tekst se lepo cita>
pozz…

Sad moram opet pitati, sve je super u firefox, i ie al u chromu jos uvijek je preklopjen tekst negde u cevrtoj podlisti.
Kako se sad ovog resiti…Tnx…

Zdravo,
Eto nisam uspela naci resenje za chrom s ovim css-om. Probala sve opcije koje sam nasla na googl-eu i nista. Super je u firefox-u ie, al kod chroma prva linija podlite je preklopljena. Ako je neko imao slican problem, bila bih mu zahvalna za pomoc. pozdrav…

Pa da li je ta stranica online da li mozes poslati link ? :smile:

Nnije onlin to je intraney sttana dostupna samo u fitmi zato ne mogu staviti link. Ovo sam probala resiti sa margin-top:20 al uopste ne izgleda dobro svi su tekstovi razmaknuti za plus 20. Display: inline-block ima bug na chrom-u…

Nema Chrome problema sa inline-block, nego nešto drugo
ne valja sa HTML/CSS.

Ali ti to nitko ne može reći dok se ne vidi kod.
Može se samo nagađati.

Po meni tu uopče nije potrebno svojstvo inline-block,
jer je riječ o običnoj listi.

Ovo je joomla template i u sustini nisam nesto mnogo promijenila.
U stvariu kod dole dodala damo samo to za display:inline-block, jer su se prije toga sa display:block svi tekstovi iz podlista preklapali

.leftcol ul li a,.leftcol ul li a:link, .rightcol ul li a,.rightcol ul li a:link {
background:url("…/images/menu_bullet1.png") no-repeat left center transparent;
color:#cef6b3;
font-size:12px;
font-weight:400;
height:16px;
line-height:16px;
text-decoration:none;
padding:0 0 2px 11px;
  display: -moz-inline-stack;
        display: inline-block;
}

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey