Joomla "Copyright" uklanjanje

Dakle zanima me je li dozvoljeno ukloniti potpis dizajnera besplatnog template. Ako je, kako to napraviti?
P.S. Ne želim pametovanja, jednostavno preskočite.

Što piše u readme.txt datoteci ili u licenci ili pod kojom je licencom izdana?

Ne znam na što točno misliš.GNU? Što bi trebalo značiti, da ne čitam sad?

Mislim točno ono što sam napisao, pod kojom licencom je taj template za Joomlu izdan. Reci o kojem se templateu radi pa ću pogledati sam.

uklanjanje copyrighta je nelegalno

Nije klasični copyright. Piše: “Design:” pa link od njihove stranice koja je ugašena, i mislim da i ne rade više jer ih nigdje i ne mogu naći. Za konkretno taj template čini mi se da imam pravo ukloniti, ali svejedno zanima me inače. A i zanima me kako ukloniti.

Ne nužno, ako nigdje ništa ne piše možeš ga maknuti.

Izdan je pod ovom licencom:
Creative Commons — Attribution 3.0 United States — CC BY 3.0

a ta licenca kaže:

[quote=""]You are free:

to Share — to copy, distribute and transmit the work
to Remix — to adapt the work
to make commercial use of the work

Under the following conditions:

Attribution — You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor (but not in any way that suggests that they endorse you or your use of the work.)
[/quote]
Dakle ne smiješ maknuti licencu, odnosno moraš dati do znanja tko je autor template kako je naglasio ili autor ili licenca pod kojem je izdana

Ok, onda neću ni pitati kako maknuti haha :slight_smile: hvala!

Nije istina, ovisno pod kojom licencom je nešto izdano. Po tvome milijuni WP stranica prave “prekršaj” jer su maknuli powered by Wordpress ili što li već dolje piše.

Template mora biti GPL 2 ili slobodnije. Mislim da može tražiti copyright na slikama, čak i HTML ali nad templatom ne. Odnosno na samom template ne može tražiti ništa od tebe jer mora biti pod GPL 2.

Sad mi je to malo nejasno sa prodajom. Zašto je nebi mogao kupiiti neku joomla komponentu i prodavati je slobodno. Nebi tvrdio da je moja ali je po GPL imam pravo slobodno prodavati.

Sad mi je to malo nejasno sa prodajom. Zašto je nebi mogao kupiiti neku joomla komponentu i prodavati je slobodno. Nebi tvrdio da je moja ali je po GPL imam pravo slobodno prodavati.

Neovisno o tome je li dopušteno ili ne, nisam dobio odgovor kako promijeniti footer.
Naučio sam sam :slight_smile:

[quote=“croimo”]Neovisno o tome je li dopušteno ili ne, nisam dobio odgovor kako promijeniti footer.
Naučio sam sam :)[/quote]

Vjerovatno zato jer je na isto pitanje odgovoreno barem x10 puta, pa bolje malo filozofirati, to unosi malo životu u teme:)

Točno.

Nema prepreke.
I onda ja od tebe kupim sve te komponente, poklonim ih prijatelju koji ih dalje prodaje na isti način kao ti.
Sasvim legalno.

Tako u načelu funkcionira GPL licenca, s time da baš malo čitam da Joomla dozvoljava da izdaš neku izvedenicu pod nekom drugom licencom, dok se wordpress čvrsto bori da svako izvedeno djelo mora preuzeti parent licencu.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja