Joomla Frontpage - napraviti tabele, sa vise kolona i redova

Ovako , nadam se da ste u mogučnosti da mi odgovorite. Detaljno sam pretrazio vas forum i nisam mogao naci ovu temu , koja bi mi olaksala probleme

Znaci zeza me postavljanje Artikla u Joomli , jer pravim stranicu o filmovima i naravno zelim da malo izmejim svoj front page

Mogu li ikako u njemu napraviti tabele , sa vise kolona i redova pa da ja svoju ideju tako definisem jer sa uvedenom statičnom tabelom ja mogu na svakom prozoru pisati i ubacivati sta hocu.

Imam zelju i ubaciti preglednik slika u sam front page, tj da gost koji dodje ukuca film koji mu treba i kada ga nadje taj film da se prikaze na frontapage sa svim deljatljima koje cu uvesti i sa preglednikom slika dotičnog filma , znaci kao na stranici IMDB ( Internet Movie Datebase)

da li to definisem u samom articlu gdje imam html programiranje ili moram na templejtu gdje se nalazi frontpage tj njegov html

ja radim ovako: prvo probam u samom articlu ako nema previše izmjena, onda custum modul koji se očitava samo za određenu stranicu po potrebi, a izmjene u template samo ako baš moram
ne znam kako si zamislio unos podatak, dal svaki film stavit u novi artical ili kreirat i neki svoj sustav, unosa koji bi bio bolji za pretraživanje i ispisivanje slika vezanih uz film

[quote=“ein”]ja radim ovako: prvo probam u samom articlu ako nema previše izmjena, onda custum modul koji se očitava samo za određenu stranicu po potrebi, a izmjene u template samo ako baš moram
ne znam kako si zamislio unos podatak, dal svaki film stavit u novi artical ili kreirat i neki svoj sustav, unosa koji bi bio bolji za pretraživanje i ispisivanje slika vezanih uz film[/quote]

ok , pokusat cu jos neke nacine , pa pravim nesto slicno imdb sa podacima o svakom filmu , tipa ko je direktor, reziser, pisac, glavni glumci , sporedni glumci , ukratko o filmu , opsirno o filmu , ono sto niste znali, muzika u filmu ,

E sad volio bi staviti jedan standardni template frontpage , pa da ga mogu za svaki film koristiti , lakse mi je ubacivati onda informacije

Ako ima neki modul koji bi instalirao i to dobio jer kontam ako mogu nazive koje sam gore naveo da mi budu standard a svaki odgovor na pitanja promjenjiv, da ne moram unositi non stop te iste podatke

E mnogi ce reci copy paste, znam to, ali interesuju me te tabele, da li ih mogu napraviti u artiklu pa poslati na frontpage, jer ovo gore sve navedeno lakse mi je ako imam sablon od dabela i samo ubacivati tekst

hvala unaprijed

Postoji fenomenalna komponenta za Joomlu a zove se fabrik.
Preko te komponente i modula uz nju, možeš napraviti svoju tablicu u bazi i forme za unos podataka, samo mali problem jest što traži znanje, ali se definitivno isplati naučiti.

[quote=“mikibm”]Postoji fenomenalna komponenta za Joomlu a zove se fabrik.
Preko te komponente i modula uz nju, možeš napraviti svoju tablicu u bazi i forme za unos podataka, samo mali problem jest što traži znanje, ali se definitivno isplati naučiti.[/quote]

instalirao sam fabrik , samo kako da nadjem taj modul uz njeg , i ajde pokusat cu je skontati , nadam se da cu uspjeti, ako imas gdje kakav tutorijal bio bih jako zahvalan, et tako

I hvala mnogo

Imaš na njihovom sajtu tutorijale, mislim da su u pitanju filmovi.
Ako tek počinješ s formama za unos podataka, fabrik ti je dobro mjesto jer preko njega možeš naučiti kako što radi i kako se postavljaju i odnos s Joomla CMSom.
mada bi ti preporučio prije naučiti o mysql-u i bazama podataka osnove.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja