Joomla i oglas preko cijele stranice

Jedan klijent bi htio oglašavati na mom sajtu na sljedeći način: kad posjetitelj dođe na naslovnicu preko cijeog ekrana mu se pokaže velika reklama koja se automatski nakon 3 sekunde sama smjesti u pozadinu (znači sadržaj mog sajta se onda vidi, ali pozadina ostane njegova reklama).
gledao sam na joomlinoj stranici, nisam našao ništa ni slično (samo pop upe sa lightboxom). ne znam ni kako se ovaj sistem zove pa da mogu naći primjere negdje, ali viđao sam takve reklame na 24sata.hr

Ako netko može pomoći, bio bi zahvalan :slight_smile:

laganica za jquery

[HTML]

test $(document).ready(function(){ $('#reklama').fadeToggle('slow', function() { window.setTimeout(function(){ $('#reklama').fadeToggle('slow', function(){ $(document.body).addClass('bodybg'); });
            }, 3000); // 3000 oznacava koliko ce se prikazivati reklama u milisekundama
          });
    });      
</script>
<style>
    body{
        padding: 0px;
        margin: 0px;
    }
    .bodybg{
        background-image: url( http://www.football-wallpapers.com/wallpapers3/hajduk_split_5_1600x1200.jpg );
    }
    .content{
        width: 800px;
        height: 700px;
        margin: 0 auto;
        padding: 20px;
        background-color: white;

}
    #reklama{
        position:absolute; 
        display: block;
        width: 100%;
        height: 100%;
        top:0px; 
        left:0px; 
        z-index:99;
        text-align: center;
        display: none;
        background-color: black;
    }
</style>
ovo je sadržaj stranice
[/HTML]

refreshaj par puta jer slika je malo veca u ovom primjeru :slight_smile:

Pretpostavljam da misliš na take over baner.

Vidi na
http://www.strategyinformer.com
kako imaju, prikaže ti se baner, pa možeš da klikneš skip da ideš odma na sajt, a možeš i da sačekaš.

Evo ti objašnjenja za sve vrste banera:

• Floater je oglasni format gde se klijentova reklama prikaže plivajući iznad sadržaja samog sajta u trajanju od 15ak sekundi, jednom dnevno. Obično su dimenzije 300×300 a ponekad su ponude i za 500×500 varijantu.

• Roll down je oglasni format koji se nalazi na pozicijama standardnih bannera, ali se proširuje na 2.5 puta svoju visinu prelaskom miša preko njega.

• Peel off je oglasni format koji se nalazi u ćoškovima sajta i predstavlja “zavrnutu ivicu” koja se odmotava kada se primaknete mišem.

• Branding može ići u više oblika, od toga da se pojedini elementi sajta stilizuju (primer naslovne linije menija imaju u ćošku logo), do toga da se pozadina sajta u potpunosti zameni oglasom koji je klikabilan.

• Takeover predstavlja jedan od najinvazivnijih oblika oglašavanja gde posetilac prilikom posete sajtu biva “preuzet” na 10ak sekundi od strane reklame (koju naravno može da zatvori) koja se prikazuje preko celog ekrana.

To je pisao Ivan Minić za Snajper Blog.

EDIT: Sada sam tek video antelacin odgovor. Zanima me samo gde da ubacim taj kod. Da li da mi to bude novi fajl na serveru? Ja takođe imam Joomla site i verovatno će mi trebati.

greska: izbrisi ono display: block

imaš rep+

ma garant ti se svidja slika… hehe :slight_smile:
fala

Pokušavam otvorit sliku, al mi javlja da je težak virus :zub:

[quote=“antelaca”]ma garant ti se svidja slika… hehe :slight_smile:
fala[/quote]

Meni je slika sasvim OK, ali nisi dobio rep+ jer mi kaže “You must spread some Reputation…” :neznam:

ima li tko ideju kako da ovaj kod od antelaca ubacim u joomlu kao modul, ali da mi se ne prikazuje na sajtu bijela kocka nakon što se reklama zatvori… ako ga dodjelim nekoj poziciji koja nema mjesto na sajtu onda se uopće ne prikazuje, a kad stavim poziciji na kojoj m iradi, onda na sajtu imam tu kocku ogromnu od tog koda.

ako san dobro razumija u cemu je problem…

moras izbaciti ovaj podebljani dio

ovo je sadržaj stranice

znaci ostaviti samo ovo

[HTML]

[/HTML]

kako to staviti kao joomla modul?, :neznam:… s joomlom nisan nikad radija

da, to je sad ok. hvala.
ali opet takvih gotovih dodataka za joomlu ima nekoliko, meni ipak treba ovo da bude i pozadina kao oglas.

al može se iskombinirat ovo i pozadina kao reklama

Moraš se malo poigrati sa svoijim templateom (css +index.php) ili možeš iskoristiti neki postojeći popup modul, a bg definirati kroz css.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja