Joomla problemi

imam na jednom reseller hostingu nekoliko joomla instalacija. prije par dana na sve osim jedne nisam vise imao pristup sa admin lozinkom. promijenio sam rucno lozinke u bazi kroz control panel na hostingu, ali sam pritom primjetio da su na nekim od tih instalacija duple baze, a u nekima od njih su mi se pojavili neki novi useri, sa admin pravima.

je li netko imao problema slicnih ovima?

i jos jedno pitanje, ima li ovdje na forumu netko tko bi bio voljan pripomoci u vezi sigurnosti mojih joomla stranica, naravno uz naknadu

hvala, pozz…

Ovako kako si naveo netko ti je hakirao stranicu tako da bi ovdje bilo najbolje ukoliko ne postoji mnogo sadržaja napraviti novu instalaciju i zaštiti pristup. Ukoliko želiš javi se na pp pa se dogovorimo.

Link na neku od njih?

php my admin - promijeni lozinke super administratorima ako ti je sve ostalo u redu i problem riješen i malo proskeniraj foldere

To je trenutno riješenje problema, ali stranica i dalje nije zaštićena.

update svih skripti, a posebice joomle. i mani se nekih besplatnih i divljih templatea. proskeniraj i obriši ono što ne treba biti na serveru… nikad ništa nije do kraja zaštićeno

I dalje nedovoljna zaštita… Naravno ako si se zamjerio “krivoj” osobi teško ćeš naći zaštitu koju neće probiti. Ali postoje neka riješenja koja pomažu u ovakvim situacijama.