Joomla sajt - problem

Imam sajt koji je rađen u Joomla 1.5.14 i u zadnje vrijeme sam primjetio da kada obrišem cokije u Operi i pokrenem ga, negdje pri kraju učitavanja sajta, stane i pokaže mi samo pozadinsku sliku. Uradim refresh i onda ga otvori. To se dešava i kod druga koji koristi isto Operu.

Evo lnk, pa ko ima operu neka ga testira:
www.istocnosarajevo.net

A. pročitao sam u Google Webmasters tools, slljedeći tekst, pa možda da ima veze sa ovim:
“On average, pages in your site take 7,4 seconds to load (updated on 10.01.2010.). This is slower than 86% of sites. These estimates are of low accuracy (less than 100 data points)”

Šta bi mogao biti problem?

Evo još nešto da dodam, što bi možda moglo imati veze sa ovim. U templates-u sam umjesto bijele pozadine ubacio sliku tako što sam CSS-u ubacio dio koda.

Umjesto ovoga:

#page_bg {
	padding: 0px;
	margin: 0px;
	margin-bottom: 0px;
	background color: #FFFFFF;
}

Ubacio sam ovo:

#page_bg {
	padding: 0px;
	margin: 0px;
	margin-bottom: 0px;
	background: url(../images/original.gif);
}

Da li bi ovo moglo stvarati konflikt?
Mislim da ne bi trebalo.

Hmmm! Hoče li neko da mi odgovori?

#page_bg {
	padding: 0px;
	margin: 0px;
	margin-bottom: 0px;
	background-color: #FFFFFF;
	background-image:url(../images/original.gif);
	background-repeat:repeat;
}

probaj ovo!

[HTML]#page_bg{
padding:0;
margin:0;
background:#FFFFFF url(…/images/original.gif) repeat;
}[/HTML]

Mislim da je to najbolji način pisanja css-a, čisto da se što kraće učitava.
Također, nek me netko ispravi ako griješim, ali ukoliko je margina postavljena na 0, nema potrebe da se posebno definira margin-bottom, a ukoliko trebamo različite vrijednosti za margine, onda to možemo upisati ovako:[HTML]page_bg{
margin:5px 10px 15px 20px;
}[/HTML]
što će u konačnici primjeniti marginu od 5px gore, 10px desno 15px dolje i 20px lijevo…

Probao sam ali ništa. Opet isto. Eksperimentisao sam svakako, brisao cokije, ulazio izlazio, ali sve isto. Neznam da li je CSS, u pitanju ili možda čak neka od komponenti, ili modula… ?

Pogledaj da nisi možda slučajno negdje zaboravio zaboravit div ili tako nešto… Stvarno čudno :smiley:

Zaboravio zaboraviti.:krele: … ?

OKI je … ali meni je ovo stvarno veliki problem. Uložio sam baš dosta truda do sada i sada me zeza! Potrebna mi je pomoć!

A daj reci da li se ista stvar dešava kad je kao pozadina samo bijela boja?

Da. dešava se isto!

Ovo je smiješno. Još nisam riješio ovo. Ima li neko da mi može pomoči?

Mogao bi biti problem u nekom modulu, pluginu ili komponenti. Sve ih iskljuci pa vidi da li ima pomaka.

ajd da ne otvaram temu bezveze…

imam pitanje:

kako da promjenim kontakt formu, znaci umjesto onoga Naslov poruke i poruke bi stavio drugi naziv…

hvala

lp

Editiraj language/hr-HR/hr-HR.com_contact.ini

to je to… hvala