Joomla template

Pozdrav, kako mogu promjeniti joomla template pokuso sam al nikako nemogu naci fajl gdje mogu promjeniti onaj menu na vrhu ? hvala svima!

U folderu templates nađeš folder s imenom template-a koji koristiš i tamo imaš ili sličice za promjeniti u (images) ili ti je to zadano preko css -fajla koji se opet nalazi u css folderu.

da al opet nemogu da preciziram zelim napraviti slican top menu kao sta ima ova stranica
http://www.livescorehunter.com/
na moju joompla templatu ali nemogu jer nemogu naci .tpl fajl gdje mogu napraviti promjene

:cyber: u joomli nemaš tpl fajl!

[quote=“idi_mi_dodi_mi”]da al opet nemogu da preciziram zelim napraviti slican top menu kao sta ima ova stranica
http://www.livescorehunter.com/
na moju joompla templatu ali nemogu jer nemogu naci .tpl fajl gdje mogu napraviti promjene[/quote]

Zavisi koji template koristiš. Makar, da bi postigao to da imaš menu kao i lviescorehunter, moraš promjenit i CSS, a za to je potrebno poznavanje istog.

PS Može li se znat zašto menu mora bit isti kao i na livescorehunteru?

znaci u jomli nemogu stavati npr search form gdje ja ocu i mjenjati menu ?

Apsolutno da možeš sve što poželiš i kako god hoćeš da izgleda samo trebaš znat kako…
Search form ti je u joomli modul, znači moraš otići u adminu pod module naći search_modul i odabrati gdje želiš da se prikazuje na tvojoj stranici.
Da bi to uradio moraš znati kako je ‘ustrojen’ tvoj template, odnosno kako se zove ta pozicija i da li je uopće ima gdje bi ti stavio form search.
Nije nimalo jednostavno za početnika, pa bi ti preporučio template koji već ima ugrađenu poziciju koja ti odgovara.
Postoji jako puno besplatnih predložaka pa probaj naći odgovarajući za početak.

[quote=“mikibm”]Apsolutno da možeš sve što poželiš i kako god hoćeš da izgleda samo trebaš znat kako…
Search form ti je u joomli modul, znači moraš otići u adminu pod module naći search_modul i odabrati gdje želiš da se prikazuje na tvojoj stranici.
Da bi to uradio moraš znati kako je ‘ustrojen’ tvoj template, odnosno kako se zove ta pozicija i da li je uopće ima gdje bi ti stavio form search.
Nije nimalo jednostavno za početnika, pa bi ti preporučio template koji već ima ugrađenu poziciju koja ti odgovara.
Postoji jako puno besplatnih predložaka pa probaj naći odgovarajući za početak.[/quote]

hvala, a kako se radi top menu ? ja napravim al mi uvijek stoji ljevo i nije vodoravan ?

[quote=“mikibm”]Apsolutno da možeš sve što poželiš i kako god hoćeš da izgleda samo trebaš znat kako…
Postoji jako puno besplatnih predložaka pa probaj naći odgovarajući za početak.[/quote]

skuzio sam kako napraviti top menu i sad zelim promjeniti css od tog top menu-a sad nez kako gdje ? thx

ovak, css za menu ti se nalazi u css folderu gdje je čitav template.
Uglavnom ima više css fajlova (ako je razrađeniji template).
Da ti skratim muku uzmi firefox preglednik i u njega instaliraj firebug. To ti je dodatak kojim možeš vizuelno odrediti npr. klikneš na neki tekst na sajtu u tvom slučaju menu i on (firebug) ti u donjem prozoru ispiše kako se išto se prikazuje i gdje se to nalazi u css fajlu.

[quote=“mikibm”]ovak, css za menu ti se nalazi u css folderu gdje je čitav template.
Uglavnom ima više css fajlova (ako je razrađeniji template).
Da ti skratim muku uzmi firefox preglednik i u njega instaliraj firebug. To ti je dodatak kojim možeš vizuelno odrediti npr. klikneš na neki tekst na sajtu u tvom slučaju menu i on (firebug) ti u donjem prozoru ispiše kako se išto se prikazuje i gdje se to nalazi u css fajlu.[/quote]

thx budem probo pa sta bude :smiley:

ma nece evo probo da napravim top menu kao sta ima ovaj sajt i nece nikako

Možda bi bilo dobro da postaviš link prema svom sajtu, i navedeš šta konkretno želiš napravit sa menijem, pa ti možemo dat konkretan odgovor šta da napraviš. Ovako ti možemo napamet predlagat, a možda to nije ni potrebno radit.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja