JQuery events

U JQuery nema global event managera, nego se mora koristiti listener na body element?

U JQuery delegacija ne radi nad html elementima koji se kreiraju dinamički preko JS ili se loadiraju preko AJAXA.

Ne u nekim use case situacijama već u real life developmentu.
Malo sam radio u JQuery i nisam uspio naći kvalitetna rješanja za gore spomenute probleme a ta rješenja postoje u YUI 3.
Moje poznavanje eventa u JQuery nije veliko i dali su istiniti gore spomenuti slučajevi.

Za primjer YUI 3 ima globalni event manager. YUI.on(‘click’) pomoću kojeg možete kontrolirati u ovom slučaju svaki event click i dobiti odgovarajući target i eventTarget.
Isto tako delegacija radi a ako ne radi imate mogučnost resinkroniziranja delegacije.

Ovo je veliko pitanje za evente jer omogučava kontrolu nad kodom iz JS, na jednom mjestu, bez petljanja u HTML i bez naknadnog postavljanja slušatelja za evente.
Nekako mi se čini da je to budućnost, a ako nije, onda je barem temelj za izradu kvalitetnih nadogradivih HTML sučelja.

Za primjer, ja sam 100% uvjeren da mogu uzeti bilo koju stranicu, iskriptirati evente na njoj i ne dirati HTML kod u YUI3. YUI 3 je tako izdizajniran da radi, dali je i to slučaj kod JQuery ili JQuery kod eventa zahtjeva kompromise??

Nije da sam “say no to kompromis”, ali “lets leave code to coders and desing to desingers:)”

Isto to imas u jquery-u sve navedeno

primjer sa div ID

$(’#ime_ida’).click(function() {
// radi neki kod
});

omogucava kontrolu bez potrebe petljanja htmla i naknadnog postavljanja. Takodjer jquery jako dobro radi sa dinamicki kreiranim elementima preko “ajaxa” :slight_smile:

$(’#ime_diva’).live(‘click’, function() {
// ostatak koda
});

Ne znam sta u jqueryu nisam uspio izvuci i napraviti ako ti trebaju detalji slobodno pisi na PM. Takodjer razvio sam i dosta pluginova, nikakav problem nije.

Evo ti recimo ovaj live:
http://api.jquery.com/live/

trebao bih više raditi sa JQuery da mogu neki sud donjeti:)
No isprobao sam stopPropagation() kod YUI 3 i radi onako kako bi trebalo raditi, dok kod JQuery ima nekih iznimaka.
Nekako, koristeći JQuery, koristite framework da kontrolirate ono što se događa u brosweru.
Koristeći YUI 3 kontrolirate samo ono što se događa unutar frameworka a framework kontrolira broswer.
…, moram naći neku manu tom frameworku, ne može biti savršen:)
Tako nekako mi se čini baš na tom primjeru stopPropagation. JQuery ima izgovor to se događa u brosweru, dok kod YUI 3 tog izgovora nema, broswer je nevažan, radite sa frameworkom.