Jquery hide/show input field

Pozdrav,

imam sljedecu skriptu pomocu koje na change u select polju prikazuje/sakriva ostala polja. Polja se ne prikazuju na prvi prikaz stranice ali docim se odabere 1 ili 2 u select polju, polja (#osoba1 ili #osoba2) ovisno o odabiru se pojavljuju. Meni treba sljedece: naime kada se odabere u selectu vrijednost 1 form se POST-a i stranica se ponovno loada, select polje prikazuje 1, preko sessiona uhvacen podatak, ali $("#osoba1") ostaje ne prikazana.

$(document).ready(function()
{
$("#select").change(function()
{
if($(this).val() == “1”)
{
$("#osoba1").show();
$("#osoba2").hide();
}
else if($(this).val() == “2”)
{
$("#osoba1").show();
$("#osoba2").show();
}
else
{
$("#osoba1").hide();
$("#osoba2").hide();
}
});
$("#osoba1").hide();
$("#osoba2").hide();
});

do toga ti dolazi, zato sto imas jquery function vezan na change event… znaci, kad se odabere drugaciji element u select-u… posto ti postas stranicu, change vjerojatno i odradi sto treba, ali se stranica submita pa ne vidis.
probaj funkciju pozvat na document.load, ne na change

Naime skripta radi sve sto trebam, pokazuje mi polja kada mjenjam select samo mi sada treba da kada napravim form post forma da preko session uhvatim vrijednost selecta kako bi ga ponovno prikazao. U tom slucaju meni select prikazuje ranije odabranu vrijednost samo sto bi sada kada je vrijednost 1 odabrana i pri ponovnom prikazu stranice i prikazana da mi skripa prikaze automatski polje osoba1.

Jesi li probao sa $(“select”).val(“osoba1”);

Koristi AJAX, ljepše izgleda i nemoraš se mučit s tom provjerom i sesijama

koristi AJAX mi ne pomaze bas puno, posto ga nisam cesto koristio, bi li mogao dati nekakav hint na koji nacin, kako. Hvala

rjesio sam, moza ne konvencionalno ali na sljedeci nacin: definiraio sam show/hide preko sessiona i izmjenio zadnje 2 linije u kodu.

         $("#osoba1").<? echo $_SESSION['show1']; ?>();
         $("#osoba2").<? echo $_SESSION['show2']; ?>();

na koji nacin bi mogao, da skratim sebi muke sljedece optimirati:

npr imam sljedece:

Dob djeteta >1 >2

trebao bih nekako uhvatiti odabranu vrijednost i pri sljedecem loadu stranice imati tu istu vrijednost odabranu.
ja to radim kao sto sam vec napomenuo preko sessiona. ovo isto funkconira ali mislim da postoje puno laksi i funkcionalniji nacini. Creatif mi je vec slao link ali se tamo nisam bas snasao :smiley:

if ($_POST[‘dob’]==“1”){
$_SESSION[‘dobselected1’]=“selected”;
} else {
$_SESSION[‘dobselected1’]="";
}

if ($_POST[‘dob’]==“2”){
$_SESSION[‘dobselected2’]=“selected”;
} else {
$_SESSION[‘dobselected2’]="";
}

Guglaj

Shvatio