jQuery i Php - Kombinacija

Pozdrav svima, imam jedan mali problemčić gdje sam zapeo …
Uglavnom , radim kalendar u kojeg preko administracije unosim podatke koji će datumi biti izgašeni pri nekoj rezervaciji.

Uglavnom stvar je u tome što je u jQueryju kalendar, a ja sam administraciju radio u phpu …

Datumi koji idu na disable se zovu ovako :
var unavailableDates = [“9-6-2015”,“14-5-2011”,“15-5-2011”];

I ja sam napravio jedan php fajl gdje iz administracije ispisujem te datume i stavio u u jquery umjesto ovih datuma
var unavailableDates = ["<?php include 'datumi.php' ?>"];

Ali uopće neće da radi kako treba, ne znam u čemu je problem… Na koji način da to rješim ?

A koji je kod u datumi.php?

u datumi.php jednostavno prikazujem funkciju <? prikazi(); ?> i prije toga pozivam require connect.php koji se spaja na bazu i fnc.php gdje mi se nalazi ta funkcija “prikazi”.

Pa onda mi kopiraj funckiju prikazi…

Hvala, izvoli :smile:

<?php function prikazi(){ //izvlacenje iz baze $q = mysql_query("SELECT * FROM `datumi` "); while($r = mysql_fetch_assoc($q)) { //ispis echo '"'.$r['datumi'].'", '; } } ?>

Ovo sto si ti uradio se kosi sa zdravim razumom, ali dobro vidi se da si pocetnik koji se trudi i uci. Posto se vidi da si nesto pokusao rado cu ti pomoci.

Naime, ne mozes nikako mjesat .js file-ove i .php file-ove.

Odnosno mozes u PHP-u file-u koristit i JavaScript code ali prije toga moras zatvorit php tag “?>” pa onda otvoriti <script> tag…

No to nije nema nase emisije u ovom trenutku.
Tema nase emisije u ovom trenutku bi bila sljedeca.

http://jsfiddle.net/xk2kg6px/

Znaci da u php file-u napravis input field koji ce biti hidden i da ga formiras malo drugacije od mene tj na sljedeci nacin:

<input type="hidden" class="klasatest" name="test[]" value="<?= $stringDatumaOdvojenZarezima ?>" /> 

$stringDatumaOdvojenZarezima = da ti bude varijabla u kojoj ces sacuvati sve datume i dinamicki ih ubaciti u value inputa.

Nakon toga u jQuery-u ces dohvatiti na sljedeci nacin taj value

console.log($('.klasatest').val())

Evo i printscr js fiddle-a:

Eto ga sad lagano sjedi dobio si upute i razbijaj glavu ako treba i dan, dva, tri citaj, uci i sve ce to leci samo polako.

Zivio

Hvala ti @Potta , evo sad sam pokušao par stvari ali ne kontam , gdje da stavim taj hidden input? Meni taj kalendar stoji u index.php , jeli to trebam uraditi u index.php ? i ne ne kuzim što je ova klasaset ? što sa njom pozivam… ? a što pak pozivam sa $stringDatumaOdvojenZarezima , volio bi to naučiti… Znači jeli ja moram staviti u index.php

i u js ssam stavio
var unavailableDates = [“console.log($(’.klasatest’).val())”];
jeli tako to ide ? .

Zaboravi ovo sto ti je @Potta rekao.

Stavi ovo u datumi.php

<?php

function prikazi(){

$datumi = array();

//izvlacenje iz baze 
$q = mysql_query("SELECT * FROM datumi ");

while($r = mysql_fetch_assoc($q)) {

	array_push($datumi, $r['datumi']);

}

$prefix = '';
$final_datumi = '';

foreach ($datumi as $datum) {
	     
	$final_datumi .= $prefix . '"' . $datum . '"';
	$prefix = ', ';
	
}

return $final_datumi;

}

?>

I onda u index.php dodaj na vrh

<?php include 'datumi.php'; ?>

I dole u javascriptu, ovako:

var unavailableDates = [<?=prikazi();?>];

S tim da moras proveriti u kom formatu su ti datumi u bazi, ako je isto kao i u unavailableDates onda nista, ako nije preformatiraj u datumi.php.

2 Likeova

@shimi HVALA PUNO NA POMOĆI, IMAŠ PIVO :slight_smile: