jQuery imagemap Hrvatske i županija

Pozdrav družino,

Trebala mi je karta Hrvatske sa hover efektom i linkovima na županije. Kako se grozim flasha, odlučio sam probati sa imagemapsima. Kratko googlanje je našlo ljude koji traže isto ali ne i gotovo rješenje.
Uglavnom, zasukao sam rukave i napravio jednu zasnovanu na izvrsnoj metodi opisanoj ovdje.
jQuery, HTML i CSS.

Kako je na kraju ispalo da vjerojatno neću koristiti tu kartu, predajem kompletno rješenje zajednici na korištenje da ne propadne, možda nekome posluži…ipak je dosta sati potrošeno na to.

“Demo” možete pogledati na Locusto aukcije stranicama, dok je još gore.

Kompletan kod i popratnu grafiku možete skinuti ovdje: croatia imagemap.

U slučaju da istu iskoristite, skromno molim za jedan link na
http://www.locusto.com

• hvala i uživajte…

Hvala :doki:

Nema frke - još bi trebalo ubaciti i preload bitmapa da radi savršeno. Javi ako negdje primjeniš tu kartu.

jedno “glupo” pitanje…koliko bi teško bilo smanjit dimenzije ove karte? :slight_smile:
nisam je skidao ni ništa pa pitam…ako nije problem mogao bi je iskoristit (i naravno stavit link ;D)

nice:)

Možda ideja za razmišljanje: regija Mediterana je interesantna za turizam.

[quote=“PeGO”]jedno “glupo” pitanje…koliko bi teško bilo smanjit dimenzije ove karte? :slight_smile:
nisam je skidao ni ništa pa pitam…ako nije problem mogao bi je iskoristit (i naravno stavit link ;D)[/quote]

Pa nije trvijalno…u smislu da ti treba neki specijalizirani alat za manipulaciju imagemapsima. Bitmape je lako resizati ali onda treba izmjeniti i imagemap koordinate, što je matematički trviijalno ali ručno neizvedivo (osim da sve crtaš nanovo).
Evo kažu da mapedit to može iako ga nisam isprobao.

http://www.boutell.com/mapedit/

Još jedan zanimljiv link sa drugačijim pristupom:

Sretno!

Za većinu namjena ipak najviše smisla ima koristiti google maps ili slične dinamički generirane karte. Imagemap je ipak dosta ograničen ali za određene namjene može izvrsno poslužiti.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja