Jquery .load problem

Pozz svima.
Imam problem oko .load funkcije.
Kada mi se pokrene prvi put stranica u

pozovem drugu stranicu lista.php ovako:
<?PHP includes"lista.php";
poslije kada preko forme za unos novog artikla u listu pozovem

$(’#lista’).load(‘sites/lista.php’);

Učita mi stranicu i sve super prikaže
pored svakog artikla imam dugme obriši koji briše artikl i opet poziva

$(’#lista’).load(‘sites/lista.php’);

problem nastaje kada se pozove lista.php preko .load funkcije neradi mi dugme obriši tek kada s F5 dugmetom refresham stranicu mogu jedanput kliknit na obriši i radi al drugi put opet ne.

Kako da to riješim?
Hvala!

Sa dokumentacije (
http://api.jquery.com/load/):

As a result, the elements retrieved by .load() may not be exactly the same as if the document were retrieved directly by the browser.

Znaći pitanje dali si dobio ono što misliš da si dobio sa servera. Ako potvrdiš da jesi, možeš tražiti dalje, ako nisi eto rješenja:)

Kako okidaš evente? Bind ili live?

Za elemente koje si dinamički dodao u DOM trebao bi koristiti $( selector ).live(‘click’, function(){ funkcija });

[quote=“Junior”]Kako okidaš evente? Bind ili live?

Za elemente koje si dinamički dodao u DOM trebao bi koristiti $( selector ).live(‘click’, function(){ funkcija });[/quote]

Takve stvari su jedne od stvari zašto mi se ne sviđa raditi u jQuery nema jedinstven interface.
Recimo ovaj slučaj koji si gore naveo u YUI treba samo pozvati resync() funkciju za dinamičke elemente a interface za manipulaciju ostaje isti.

To sam i primjetio na Jquery drag and drop da za mobile verzije se preporuča poseban plugin, a opet YUI radi sa istim interfacom.

O tome bi se dalo, ali i dalje je većina onoga što ti treba napisana u jQuery-u pa nemaš puno izbora.

riješen problem s .live

$(’.obrisi’).live(“click”, function(){ };
Sve sada radi savršeno.

Hvala!

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja